דף הבית » תרופות סבתא » Flatfoot ברגל – 11 תרופות של סבתא אפקטיבית וטבעית
flatfoot ddaddc

Flatfoot ברגל – 11 תרופות של סבתא אפקטיבית וטבעית

Flatfoot ברגל – 11 תרופות של סבתא אפקטיבית וטבעית
Flatfoot הוא מצב כף רגל שכיח הגורם לקשת כף הרגל לשטוח החוצה.זה יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, כמו גיל, פציעה, שימוש יתר או גנטיקה.אם לא מטופלים, זה יכול להוביל לכאב, קושי הליכה וסיבוכים אחרים.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות טבעיות ששימשו במשך מאות שנים על ידי סבתות כדי לעזור להקל על הכאב והאי הנוחות הקשורים ל- Flatfoot.להלן 11 מהתרופות היעילות והטבעיות ביותר עבור Flatfoot.

1.מנוחה

הצעד הראשון והחשוב ביותר בטיפול ברגל שטוחה הוא לנוח את כף הרגל המושפעת.זה ייתן לרגל זמן לרפא ועלול להפחית את הכאב והדלקת הקשורים למצב.חשוב להימנע מפעילויות שמניחות לחץ על כף הרגל, כמו ריצה או קפיצה, בעוד הרגל מרפאת.

2.חבילות קרח

החלת חבילת קרח על כף הרגל הפגועה יכולה לעזור להפחית דלקת וכאב.יש להחיל חבילות קרח למשך 15 עד 20 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום.

3.מלחי אפסום

ניתן להוסיף מלחי אפסום לאמבט כפות רגליים חמות כדי לסייע בהפחתת הכאב והדלקת.משרים את כף הרגל המושפעת בתמיסת מלח אפסום למשך 15 עד 20 דקות, מספר פעמים ביום.

4.תרגילי מתיחה

תרגילי מתיחה יכולים לעזור בשיפור הגמישות ולהפחית את הכאב והדלקת בכף הרגל.חלק מתרגילי המתיחה היעילים ביותר עבור Flatfoote כוללים מתיחות בוהן, מתיחות עגל ומתיחות קרסול.

5.עיסוי

עיסוי כף הרגל המושפעת יכול לעזור להפחית את הכאב ושיפור הניידות.לעסות בעדינות את כף הרגל למשך 10 דקות, מספר פעמים ביום.

6.תמיכה בהנעלה

לנעול נעליים עם תמיכה טובה בקשת יכולה לעזור להפחית את הכאב ושיפור הניידות.חפש נעליים עם קשת מוגבהת או תוספות אורתוטיות כדי לספק תמיכה נוספת לכף הרגל.

7.תרופות עשביות

תרופות צמחיות כמו ג’ינג’ר, כורכום ופלפל קאיין יכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת בכף הרגל.ניתן להוסיף עשבי תיבול אלה לאמבט כפות רגליים חמות ולספוג למשך 15 עד 20 דקות.

8.קומפרס מלח אפסום

משרים מטלית בתמיסה של מלחי אפסום ומים חמים ואז מרחו אותו על כף הרגל המושפעת.זה יכול לעזור להפחית כאב ודלקת.

טיפ ייחודי ומועיל

בעת טיפול שטוח, חשוב לזכור שהמצב יכול לקחת זמן לרפא.היה סבלני ותואם את הטיפול ולנקוט בצעדים הנדרשים כדי להבטיח כי כף הרגל תינתן הזמן הדרוש לה כדי לרפא כראוי.

9.דיקור סיני

דיקור סיני הוא נוהג סיני עתיק שניתן להשתמש בו לטיפול במגוון תנאים, כולל Flatfoot.דיקור סיני יכול לעזור להפחית את הכאב ולשפר את הניידות בכף הרגל.

10.זריקות בורסיטיס

אם כף הרגל מודלקת וכואבת, רופא עשוי להמליץ על הזרקת בורסיטיס.הזרקה זו יכולה לעזור להפחית דלקת וכאב בכף הרגל.

11.ניתוח

במקרים מסוימים, ניתוח עשוי להיות נחוץ לתיקון המצב.רופא עשוי להמליץ על ניתוח אם המצב אינו מגיב לטיפולים אחרים.

Flatfoot הוא מצב שכיח שיכול לגרום לכאב וקושי בהליכה.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות טבעיות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור להקל על הכאב והאי הנוחות הקשורים ל- Flatfoot.עם הטיפול הנכון, ניתן לנהל את הרגל השטוחה וניתן להפחית את הכאב ואי הנוחות.

1.פעילות גופנית

פעילות גופנית לא רק מחזקת את שרירי הרגליים, אלא היא גם עוזרת לשיפור האיזון והתיאום.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור בשיפור חוזק וגמישותם של השרירים והגידים של כפות הרגליים, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות הנגרמים על ידי Flatfoot.דוגמאות לתרגילים שיכולים להועיל לבעלי הרגל השטוחה כוללות העלאות עגל, תלתלי אצבעות ועמידה על רגל אחת.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחילאם כל תוכנית אימונים, כדי להבטיח שהיא בטוחה ומתאימה למצבך.

2.מתיחות

מתיחה היא חלק חשוב נוסף בניהול Flatfoot.מתיחת השרירים והגידים של כפות הרגליים יכולה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגליים שטוחות.דוגמאות למתיחות שיכולות להועיל כוללות מתיחות עגל, מתיחות בוהן וסיבובי קרסול.חשוב לדאוג למתוח את כפות הרגליים כראוי ולא להרחיב אותן יתר על המידה, מכיוון שזה יכול להוביל לפציעה נוספת.

3.מכשירים אורתוטיים

ניתן להשתמש במכשירים אורתוטיים, כמו תומכי קשת, כוסות עקב וכריות רגליים, כדי לספק תמיכה וריפוד לכפות הרגליים ולעזור להפחית את הכאב והאי נוחות הנגרמת על ידי Flatfoot.חשוב לדאוג להתייעץ עם רופא או רופא ילדים כדי להבטיח שהמכשיר האורתוטי מתאים למצבך וכי הוא מתאים כראוי.

4.עיסוי

עיסוי כפות הרגליים יכול לעזור בשיפור הגמישות של השרירים והגידים של כפות הרגליים ולהפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לדרגית שטוחה.ניתן לבצע עיסוי כפות הרגליים בטכניקות עיסוי שונות, כגון דפוק, חיכוך ורטט.חשוב לדאוג להשתמש בלחץ עדין בעת עיסוי הרגליים, כדי למנוע פגיעה נוספת.

5.טיפול בקרח וחום

טיפול בקרח וחום יכול לעזור להפחית את הדלקת בכפות הרגליים הנגרמות על ידי Flatfoot.החלת חבילת קרח על האזור הפגוע במשך 15 עד 20 דקות יכולה לעזור להפחית נפיחות וכאב.טיפול בחום יכול גם להועיל, מכיוון שהוא יכול לעזור להרפות את השרירים והגידים של כפות הרגליים.

6.דחיסה

דחיסת כפות הרגליים יכולה לעזור להפחית נפיחות וכאבים הקשורים לרגליים שטוחות.ניתן להשיג דחיסה על ידי לבישת גרביים או עטיפות מיוחדות המספקות לחץ עדין לכפות הרגליים.חשוב לדאוג לא להחיל לחץ רב מדי, מכיוון שזה יכול להוביל לפציעה נוספת.

7.מנוחה

מנוחה היא חלק חשוב בניהול Flatfoot.לקיחת הפסקות והימנעות מפעילויות שיכולות לשים מאמץ על כפות הרגליים יכולה לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות הקשורים לרגל שטוחה.חשוב לדאוג לקחת הפסקות קבועות ולהימנע מפעילויות שיכולות לשים מאמץ מוגזם על הרגליים, כמו ריצה וקפיצה.

8.הנעלה נכונה

חשוב לדאוג לנעול הנעלה מתאימה כדי לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות הקשורים לרגל שטוחה.נעליים המספקות מספיק תמיכה וריפוד יכולות לעזור להפחית את המתח על כפות הרגליים.חשוב לדאוג לבחור נעליים שמתאימות כראוי ולספק מספיק ריפוד ותמיכה.

9.תמיכה תזונתית

חשוב לדאוג לקבל מספיק ויטמינים ומינרלים בתזונה כדי לעזור לתמוך בשרירים ובגידים של כפות הרגליים.מזונות עשירים בסידן, מגנזיום וויטמין D יכולים לעזור בשיפור חוזק והגמישות של כפות הרגליים ולהפחית את הכאב והאי הנוחות הקשורים לרגל שטוחה.

10.תרופות צמחיות

ניתן להשתמש בתרופות צמחיות כדי לסייע בהפחתת הכאב והאי הנוחות הקשורים לכפות הרגל השטוחות.דוגמאות לעשבי תיבול שיכולים להועיל כוללות ג’ינג’ר, כורכום ואקליפטוס.חשוב לדאוג לדבר עם רופא או צמחי מרפא לפני שתשתמש בתרופות צמחיות כלשהן, כדי להבטיח שהם בטוחים ומתאימים למצבך.

11.דיקור סיני

דיקור סיני הוא סוג של רפואה סינית מסורתית הכרוכה בהכנסת מחטים דקים לנקודות ספציפיות בגוף.ניתן להשתמש בדיקור סיני כדי לסייע בהפחתת הכאב ואי הנוחות הקשורים לרגליים שטוחות על ידי גירוי מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף.חשוב לדאוג להתייעץ עם דיקור מוסמך לפני שתתחיל בטיפול בדיקור סיני, כדי להבטיח שהוא בטוח ומתאים למצבך.

מסקנה

Flatfoot הוא מצב שכיח שיכול לגרום לכאב ואי נוחות בכפות הרגליים.למרבה המזל, יש

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן