דף הבית » תרופות סבתא » 17 הסעדים של סבתא אמינה ומסורתית לנפיחות ברגליים
ddadadddd dadc daddaad ddeddad ddedaddadaaddaa dcdadaddddaa

17 הסעדים של סבתא אמינה ומסורתית לנפיחות ברגליים

מהי נפיחות ברגליים?

נפיחות ברגליים היא בעיה שכיחה שיכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל עמידה זמן רב מדי, לשבת זמן רב מדי או להיות עודף משקל.זה יכול להיגרם גם כתוצאה מפגיעה, כמו זן או נקע, או מצב רפואי, כמו דלקת פרקים או בצקת.נפיחות ברגליים יכולה להיות כואבת ולא נוחה, ויכולה לגרום לקושי בתנועה.

17 הסעדים של סבתא אמינה ומסורתית לנפיחות ברגליים

נפיחות ברגליים יכולה להיות מצב קשה וכואב לטיפול, אך ישנם מגוון של תרופות אמינות ומסורתיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות ואי הנוחות.להלן 17 מהתרופות היעילות והאמינות ביותר של סבתא לנפיחות ברגליים.

1.פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הגדלת זרימת הדם ושיפור הניקוז הלימפה.הליכה, שחייה, מתיחות ותרגילים אחרים בעלי השפעה נמוכה הם כל הבחירות הטובות עבור הסובלים מנפיחות ברגליים.

2.גובה

העלאת הרגל מעל רמת ליבך יכולה לעזור להפחית נפיחות על ידי שיפור זרימת הדם.לשם כך, שכב והניע את הרגל שלך על כמה כריות או מגבת מגולגלת.

3.טיפול קר

טיפול קר יכול לעזור להפחית דלקת וכאבים הנגרמים כתוצאה מנפיחות ברגליים.לשם כך, עטפו כמה קוביות קרח או חבילה קרה בבד דק והמרחו אותו על האזור הפגוע למשך 15 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום.

4.גרבי דחיסה

גרבי דחיסה יכולים לעזור להפחית נפיחות על ידי יישום לחץ על האזור הנגוע.הם יכולים גם לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הכאב.

5.עיסוי

עיסוי יכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הגדלת זרימת הדם והפחתת הדלקת.לשם כך, השתמש בתנועות מעגליות כדי לעסות את האזור המושפע למשך מספר דקות.

6.אמבטיות מלח אפסום

השרידה באמבטיית מלח אפסום יכולה לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הגדלת זרימת הדם והוצאת עודפי נוזלים.לשם כך, הוסיפו 2-3 כוסות מלח אפסום לאמבטיה חמה וספיגה למשך 15-20 דקות.

7.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הפחתת דלקת ושיפור זרימת הדם.לשם כך, משרים כדור כותנה בלוז המכשפה והחל אותו על האזור המושפע.

8.שן הארי

שן הארי הוא משתן טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הגברת שתן ושטיפת עודף נוזלים.לשם כך, תלול כפית שן הארי המיובש בכוס מים רותחים למשך 10 דקות ושותים אותם פעמיים ביום.

9.פטרוזיליה

פטרוזיליה היא משתן טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הגברת שתן ושטיפת עודף נוזלים.לשם כך, תלולות 2 כפות פטרוזיליה טרייה בכוס מים רותחים למשך 10 דקות ושותים אותם פעמיים ביום.

10.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הפחתת דלקת ושיפור זרימת הדם.לשם כך, מערבבים 2 כפות חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושתו אותם פעמיים ביום.

11.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הפחתת דלקת ושיפור זרימת הדם.לשם כך, מערבבים 1 כפית אבקת כורכום בכוס חלב חם ושתו אותה פעמיים ביום.

12.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הפחתת דלקת ושיפור זרימת הדם.לשם כך, מערבבים כפית 1 של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים חמים ושותים אותם פעמיים ביום.

13.שמן חרדל

שמן חרדל הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הפחתת דלקת ושיפור זרימת הדם.לשם כך, לעסות את הרגליים עם שמן חרדל חם למשך 10-15 דקות בכל יום.

14.קומפרס מלח אפסום

דחיסת מלח Epsom יכולה לעזור להפחית את נפיחות הרגליים על ידי הגדלת זרימת הדם והוצאת עודף נוזלים.לשם כך, מערבבים 1/2 כוס EPSOמ ‘מלח בקערה של מים חמים וספוג בתוכו מטלית נקייה.החל את הדחיסה על הסעדים של סבתא

על נפיחות ברגליים: מנוחה וגובה

אחד הסעדים הקלים והאמינים ביותר לנפיחות ברגליים הוא מנוחה וגובה.המשמעות היא שכאשר הרגליים שלך נפוחות, מצא מקום נוח לשבת או לשכב, והרומם את הרגליים כך שיהיו גבוהות יותר מהלב שלך.עמדה זו יכולה לעזור להפחית את הנפיחות במהירות.עדיף לשמור על הרגליים מוגבהות לפחות 30 דקות עד שעה, ולחזור על התהליך לפי הצורך.

הסעדים של סבתא לנפיחות ברגליים: דחיסה

תרופה אמינה נוספת המומלצת על ידי סבתות היא טיפול בדחיסה.זה כרוך בלבוש גרבי דחיסה או עטיפות כדי להגביר את הלחץ על האזור הפגוע ולהפחתת הנפיחות.ניתן לרכוש גרבי דחיסה ברוב בתי המרקחת ובתי המרקחת, וזמינים במגוון גדלים וסגנונות.עליכם לדבר גם עם איש מקצוע רפואי כדי להבטיח שהגרביים שתבחרו הם הגודל והסוג הנכונים לצרכים שלכם.

גרבי דחיסה

גרבי דחיסה

נועדו לספק דחיסה עדינה לאורך כל הרגל, מהבהונות ועד המותניים.לחץ עדין זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות, כמו גם לסייע במניעת נפיחות נוספת.הם צריכים להתאים בצורה נמרצת אך לא חזק מדי, ולא צריכים להיות לא נוחים.

עטיפות דחיסה

עטיפות דחיסה הן אפשרות מעורבת יותר לטיפול בנפיחות ברגליים.בדרך כלל הם משמשים לאזורים גדולים יותר של נפיחות, וכוללים עטיפת האזור המושפע בתחבושת אלסטית.התחבושת צריכה להיות נוחה אך לא הדוקה מדי, ויש לשנות אותה באופן קבוע כדי למנוע גירוי בעור.יש להשתמש בעטיפות דחיסה רק כפי שמורה על ידי איש מקצוע רפואי.

הסעדים של סבתא לנפיחות ברגליים: קרח

תרופה נוספת המומלצת על ידי סבתות היא השימוש בקרח.החלת קרח על האזור הנפוח יכולה לעזור להפחית את הדלקת והכאב.עדיף להשתמש בחבילת קרח או שקית ירקות קפואים, ולעטוף את החפיסה בבד דק לפני היישום.יש ליישם קרח לא יותר מ 20 דקות בכל פעם, ויש להימנע ממנו אם העור רגיש או מגורה.

הסעדים של סבתא לנפיחות ברגליים: סיכום

סבתות המליצות לתרופות אמינות לנפיחות ברגליים במשך שנים רבות.מנוחה וגובה, טיפול בדחיסה והשימוש בקרח הם חלק מהתרופות הפופולריות ביותר.סעדים אלה יכולים לעזור להפחית נפיחות ולספק הקלה מכאב.עם זאת, חשוב לדבר עם איש מקצוע רפואי לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם יכולים לקבל תופעות לוואי או להיות לא יעילות במצבים מסוימים.

שאלות נפוצות

  • מה התרופה הטובה ביותר לנפיחות ברגליים?

    התרופה הטובה ביותר לנפיחות ברגליים תלויה בסיבה ובחומרת הנפיחות.מנוחה וגובה, טיפול בדחיסה והשימוש בקרח הם חלק מהתרופות האמינים ביותר.עדיף לדבר עם איש מקצוע רפואי לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם יכולים להיות בעלי תופעות לוואי או להיות לא יעילות במצבים מסוימים.

  • כמה זמן עלי לשמור על רגלי מוגבהות?

    עדיף לשמור על הרגליים מוגבהות לפחות 30 דקות עד שעה, ולחזור על התהליך לפי הצורך.חשוב גם להבטיח שהרגליים שלך מוגברות גבוהות יותר מהלב שלך.

שימוש בסעדים אמינים המומלצים על ידי סבתות יכול לעזור להפחית את נפיחות הרגליים ולהעניק הקלה מכאב.עם זאת, חשוב לדבר עם איש מקצוע רפואי לפני השימוש בסעד כלשהו, מכיוון שהם יכולים להיות בעלי תופעות לוואי או להיות לא יעילים במצבים מסוימים.בנוסף, חשוב ל להבין את הגורם לנפיחות על מנת להבטיח שהתרופה שנבחרה היאהמתאים ביותר לצרכים שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן