דף הבית » תרופות סבתא » Zaatar – 16 תרופות סבתות שימושיות ואמיתיות
zaatar

Zaatar – 16 תרופות סבתות שימושיות ואמיתיות

התבלין העתיק זאתאר – 16 תרופות סבתות שימושיות ואמיתיות
זאתאר הוא תבלין עתיק המשמש במשך אלפי שנים למטרות קולינריות ורפואיות כאחד.זהו שילוב של סומאק, אורגנו, טימין, זרעי שומשום ומלח.יש לו טעם חזק ואדמתי ומשמש במנות מזרח תיכוניות רבות.על פי ההערכה, יש להן הרבה תכונות ריפוי וטיפוליות.במאמר זה נחקור 16 תרופות של סבתא שימושית ואמיתית באמצעות Zaatar שבהם תוכלו להשתמש כדי לשפר את בריאותכם ורווחתם.

1.טיפול במחלות עור

Zaatar שימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות עור, כולל אקזמה.כדי להשתמש בו לטיפול בעור, מערבבים שתי כפות זעתאר עם כף שמן זית ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו אותו כ -15 דקות לפני שטיפתו במים חמים.

2.בריאות עיכול

Zaatar יכול לעזור בשיפור בריאות העיכול שלך.לשם כך, מערבבים כפית אחת של זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת לפני הארוחות כדי לשפר את העיכול ולהפחית את הנפיחות.

3.טיפול בגרון כואב

ניתן להשתמש בזאתאר לטיפול בכאבי גרון.לשם כך, מערבבים כפית אחת של זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.גרגר את התערובת פעמיים ביום כדי לעזור להפחית את הדלקת ולהרגיע את הגרון.

4.הקלה במתח

ניתן להשתמש בזאתאר להפחתת לחץ וחרדה.לשם כך, מערבבים שתי כפות זעתאר עם כף דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת לפחות פעמיים ביום כדי לעזור להפחית את הלחץ והחרדה.

טיפ ייחודי ומועיל:

להקלה מיידית יותר של לחץ וחרדה, הכינו כוס תה צמחים באמצעות זעתאר, דבש וקמומיל.שילוב זה של רכיבים יעזור להרפות את גופך ונפשך, הפחתת רמות הלחץ והחרדה.

5.חיזוק מערכת החיסון

על פי ההערכה, לזאתאר יש תכונות שיכולות לעזור בחיזוק מערכת החיסון.לשם כך, מערבבים שתי כפות זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי לעזור להגביר את מערכת החיסון שלכם.

6.להפחית דלקת

לזאתאר תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגוף.לשם כך, מערבבים שתי כפיות זאתאר עם כף שמן זית וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי לעזור להפחית את הדלקת.

7.שפר את זרימת הדם

Zaatar יכול לעזור בשיפור זרימת הדם בגוף.לשם כך, מערבבים כפית אחת של זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי לשפר את זרימת הדם.

8.ירידה במשקל

זאתאר יכול לעזור בירידה במשקל.לשם כך, מערבבים שתי כפות זאתאר עם כף דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי לעזור לשרוף שומן ולקדם ירידה במשקל.

9.לטפל בבעיות נשימה

זאתאר יכול לעזור בטיפול בבעיות נשימה כמו אסטמה וברונכיטיס.לשם כך, מערבבים שתי כפיות זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי לסייע בפינוי דרכי הנשימה ולהפחית את בעיות הנשימה.

10.שפר את איכות השינה

זאתאר יכול לעזור בשיפור איכות השינה.לשם כך, מערבבים כפית אחת של זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת לפני השינה כדי לעזור לכם להירגע ולקבל שינה טובה יותר של לילה.

11.הקלה מכאבי ראש

Zaatar יכול לעזור להקל על כאבי ראש.לשם כך, מערבבים כפית אחת של זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי להפחית את כאבי כאב הראש.

12.שפר את הזיכרון

Zaatar יכול לעזור בשיפור הזיכרון.לשם כך, מערבבים שתי כפיות זאתאר עם כפית דבש וכוס מים חמים.שתו את התערובת פעמיים ביום כדי לשפר את הזיכרון והמיקוד.

13.הפחתת כאבי מפרקים

זאתאר יכול לעזור להפחית את כאבי המפרקים.לשם כך, מערבבים שתי כפות זעתאר עם כף שמן זית

ZAAזפת: תבלין הריפוי

זאתאר, הידוע גם בשם פרא מרג’ורם, הוא צמח ארומטי יליד האזור הים התיכון והוא מצרך במטבח המזרח התיכון.יש לו היסטוריה ארוכה של שימוש רפואי, ותכונות הריפוי שלה היו ידועות במשך מאות שנים.עלי הצמח מיובשים ונגרמים לאבקה עדינה, המשמשת אז לייצור תה ותמיכות, או לטעום אוכל.

לזאתאר יש כמה יתרונות, במיוחד כשמדובר בטיפול בבעיות עיכול.ידוע שהוא מסייע לעיכול, להפחית בחילה ונפיחות ואפילו להקל על התכווצויות.אומרים שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור במצבים כמו דלקת פרקים וזיהומי עור.בנוסף, הוא שימש להפחתת חום, טיפול בכאבי ראש ואף לשפר את זרימת הדם.

תרופות זאתאר של סבתא

זאתאר שימש כתרופה מסורתית במשך מאות שנים, שהועבר לאורך דורות במזרח התיכון.להלן 16 מהתרופות היעילות ביותר בזאתאר, כפי שמשמשות סבתות ברחבי האזור:

1.בריאות עיכול

ניתן לצרוך תה העשוי מזאתאר כדי לסייע בטיפול בקלקוליות, נפיחות וגזים.בנוסף, ניתן ליישם את השמן מהצמח באופן מקומי על אזור הקיבה כדי להפחית את כאבי הבטן והתכווצויות.

2.כאבי מפרקים ושרירים

לזאתאר תכונות אנטי דלקתיות, מה שהופך אותו לתרופה יעילה לכאבי מפרקים ושרירים.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.

3.הצטננות ושפעת

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להקל על תסמיני הצטננות ושפעת.מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותים פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על אזור החזה והגרון כדי לעזור לפנות את העומס.

4.דלקות עור

לזאתאר תכונות אנטיבקטריאליות ונוגדות פטריות, מה שהופך אותו לתרופה יעילה לזיהומים בעור.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על האזור המושפע.

5.חום

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להפחית חום.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על שטח המצח והצוואר.

6.כאבי ראש

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להקל על כאבי ראש.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על המקדשים ואזור המצח.

7.פצעים וכוויות

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לסייע בריפוי פצעים וכוויות.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על האזור המושפע.

8.בעיות נשימה

ניתן להשתמש בזאתאר כדי להקל על בעיות נשימה כמו אסטמה וברונכיטיס.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על אזור החזה והגרון.

9.שיעול

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להקל על שיעול.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על אזור החזה והגרון.

10.כאב שיניים

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להקל על כאבי שיניים.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על האזור המושפע.

11.יתר לחץ דם

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להפחית את יתר לחץ הדם.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת זאתאר לכוס מים חמים ושותה פעמיים ביום.בנוסף, ניתן ליישם את השמן באופן אקטואלי על המקדשים ואזור המצח.

12.מתח וחרדה

ניתן להשתמש בזאתאר כדי לעזור להקל על לחץ וחרדה.לשימוש, ערבבו כפית אחת של ZA

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן