דף הבית » תרופות סבתא » WART – 10 הסעדים של סבתא פופולריים בין כל הגילאים ועם תוצאות מוכחות
wart

WART – 10 הסעדים של סבתא פופולריים בין כל הגילאים ועם תוצאות מוכחות

מה זה WART?

יבלות הן גידולים שאינם סרטניים הנוצרים על העור.הם נגרמים על ידי נגיף הפפילומה האנושי (HPV).יבלות יכולות להופיע בכל מקום בגוף אך הן הנפוצות ביותר על הידיים, הרגליים והפנים.יבלות יכולות להיות מכוערות ולא נוחות, ובמקרים מסוימים כואבים.לעתים קרובות יש צורך בטיפול כדי להסיר את היבלת, אך ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את המראה או אפילו לחסל את היבלת לחלוטין.

10 הסעדים של סבתא ליבלות

רבים מאיתנו שמעו את סבתותינו מדברות על תרופות ביתיות למגוון מחלות, כולל יבלות.בעוד שחלק מהתרופות הביתיות הללו לא יכולות להיות בעלות הוכחה מדעית ליעילותם, רבים שימשו במשך שנים בהצלחה רבה.להלן 10 מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא ליבלות:

1.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית ליבלות.משרים כדור כותנה בחומץ ומרחי אותו על היבלת.אבטח אותו עם תחבושת והשאיר אותו על לילה.חזור על תהליך זה למשך מספר ימים או עד שהיבלת תיעלם.

2.קלטת צינור

ניתן להשתמש בקלטת צינור לטיפול ביבלות.פשוט הניחו חתיכת קלטת צינור מעל היבלת והשאירו אותה במקום מספר ימים, ואז הסר אותה וספוג את האזור במים חמים.היבלת צריכה להתחיל לשחור ובסופו של דבר ליפול.

3.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה ביתית יעילה ליבלות.מערבבים כפית סודה לשתייה עם כמה טיפות מים כדי ליצור משחה.החל את ההדחה על היבלת וכיסו אותה בתחבושת.השאר אותו במקום מספר שעות, ואז הסר אותו ושטוף את האזור.חזור על תהליך זה עד שהיבלת תיעלם.

4.שום

שום משמש זה מכבר כתרופה ביתית ליבלות.מרסקים שן שום ומורחים אותו ישירות על היבלת.אבטח אותו עם תחבושת והשאיר אותו במקום במשך מספר שעות.חזור על תהליך זה כל יום עד שהיבלת נעלמת.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא אנטי -ויראלי וחזק נגד פטריות, מה שהופך אותו לתרופה ביתית יעילה ליבלות.מרחו כמה טיפות שמן עץ התה ישירות אל היבלת וכיסו אותו בתחבושת.השאר אותו במקום מספר שעות, ואז הסר אותו ושטוף את האזור.חזור על תהליך זה עד שהיבלת תיעלם.

6.קליפת בננה

קליפות בננה שימשו במשך מאות שנים לטיפול ביבלות.חותכים חתיכת בקליפת בננה ושפשפו אותה על היבלת.אבטח אותו עם תחבושת והשאיר אותו במקום במשך מספר שעות.חזור על תהליך זה כל יום עד שהיבלת נעלמת.

7.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא מענק טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול ביבלות.משרים כדור כותנה בלוז המכשפה והחל אותו על היבלת.אבטח אותו עם תחבושת והשאיר אותו במקום במשך מספר שעות.חזור על תהליך זה כל יום עד שהיבלת נעלמת.

8.שמן קיק

שמן קיק משמש זה מכבר לטיפול ביבלות.משרים כדור כותנה בשמן קיק ומרחי אותו על היבלת.אבטח אותו עם תחבושת והשאיר אותו במקום במשך מספר שעות.חזור על תהליך זה כל יום עד שהיבלת נעלמת.

9.מיץ לימון

מיץ לימון הוא מעמד טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול ביבלות.משרים כדור כותנה במיץ לימון ומרחי אותו על היבלת.אבטח אותו עם תחבושת והשאיר אותו במקום במשך מספר שעות.חזור על תהליך זה כל יום עד שהיבלת נעלמת.

10.אלוורה

אלוורה הוא חומר ריפוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול ביבלות.החל על היבלת כמות קטנה של ג’ל אלוורה ורה וכיסו אותה בתחבושת.השאר אותו במקום מספר שעות, ואז הסר אותו ושטוף את האזור.חזור על תהליך זה עד שהיבלת תיעלם.

טיפים לטיפול ביבלות

זה יכול להיות מפתה לנסות לבחור או לשרוט ביבלת, אבל זה יכול להחמיר את היבלת או לגרום לו להתפשט לאזורים אחרים.בנוסף, חשוב לשמור על האזור הנגוע נקי ויבש כדי למנוע זיהום.אם היבלת לא נעלמת

סיכום

עשרת הסעדים של סבתא להסרת היבלות קיימים במשך מאות שנים ועדיין פופולריים כיום.כל תרופה הוכיחה כיעילה, אם כי התוצאות משתנות בהתאם לסוג היבלת ובאדם שמשתמש בתרופה.כמו בכל טיפול, חשוב לדון באפשרויות עם איש מקצוע רפואי לפני שתנסה את הסעדים הביתיים הללו.אמנם תרופות אלה יכולות להיות יעילות, אך חשוב גם לזכור שהם לא תמיד יהיו הפיתרון הטוב ביותר להסרת היבלת.

מה הם יבלות?

יבלות הן מצב עור נפוץ הנגרם על ידי נגיף המשפיע על השכבה העליונה של העור.הם יכולים להופיע בכל מקום בגוף ולהשתנות בגודל ובצורה.הם בדרך כלל לא מזיקים אך יכולים להיות מגרדים ולא נוחים.יבלות יכולות לפעמים להיות קשה להיפטר מהן, ואנשים רבים פונים לתרופות ביתיות כדי לעזור להאיץ את התהליך.

10 הסעדים של סבתא להסרת יבלת

1. שום: לשום יש תכונות אנטי -ויראליות שיכולות לעזור במניעת התפשטות הנגיף ויכולה גם לעזור להאיץ את תהליך הסרת היבלת.כדי להשתמש בשום כתרופה ביתית, לרסק שן שום ומורחים את העיסה ישירות על היבלת.מכסים בתחבושת ועזבו לילה.

2. חומץ תפוחים: חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית נוספת להסרת היבלות.כדי להשתמש בתרופה זו, הספיקו כדור כותנה בחומץ תפוחים והמרחו אותו ישירות על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

3. מיץ שן הארי: ניתן ליישם מיץ שן הארי ישירות על היבלת כדי לעזור להאיץ את תהליך ההסרה.כדי להשתמש בתרופה זו, מרסקים את עלי צמח הארי והפעילו את המיץ על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

4. קליפת בננה: החלק הפנימי של קליפת בננה יכול לשמש כתרופה ביתית להסרת יבלת.כדי להשתמש בתרופה זו, קח את פנים קליפת הבננה והניח אותה ישירות אל היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

5. מיץ אננס: למיץ אננס יש אנזימים טבעיים שיכולים לעזור להאיץ את תהליך הסרת היבלת.כדי להשתמש בתרופה זו, הספיגו כדור כותנה במיץ אננס והמרחו אותו ישירות על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

6. מיץ בצל: מיץ בצל ניתן ליישם ישירות על היבלת כדי לסייע בהאיץ את תהליך ההסרה.כדי להשתמש בתרופה זו, חותכים בצל לשניים ושפשפו את הצד החתוך ישירות אל היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

7. סודה לשתייה: סודה לשתייה יכולה לשמש כתרופה ביתית להסרת יבלת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים יחד סודה לשתייה ומים כדי ליצור משחה ולהחיל אותה ישירות על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

8. שמן קיק: לשמן קיק יש תכונות אנטי -ויראליות שיכולות לעזור להאיץ את תהליך הסרת היבלות.כדי להשתמש בתרופה זו, הספיקו כדור כותנה בשמן קיק ומורחים אותו ישירות על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

9. שמן עץ התה: שמן עץ התה בעל תכונות נגד פטריות ואנטי -ויראליות שיכולות לעזור להאיץ את תהליך הסרת היבלת.כדי להשתמש בתרופה זו, להשרות כדור כותנה בשמן עץ התה ומורחים אותו ישירות על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

10. אלוורה: אלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להאיץ את תהליך הסרת היבלת.כדי להשתמש בתרופה זו, החל כמות קטנה של ג’ל אלוורה ישירות על היבלת.אבטח עם תחבושת ועזוב לילה.

שאלות נפוצות

  • ש: כמה זמן לוקח לתרופות אלה לעבוד?

    א: משך הזמן שנדרש עד שהתרופות הללו לעבודה יכולות להשתנות מאדם לאדם, אך רוב האנשים רואים תוצאות תוך מספר שבועות.

  • ש: האם תרופות אלה בטוחות לשימוש?

    ת: כן, תרופות אלה בדרך כלל בטוחות לשימוש, אך תמיד עדיף לבדוק עם איש מקצוע רפואי לפני שתשתמשו בתרופות ביתיות כלשהן.

מסקנה

יבלות יכולות להיות מצב עור לא נעים ולא נוח, אך עשרת הסעדים של סבתא להסרת היבלות הוכחו כיעילים במקרים רבים.לכל תרופה יתרונות משלה וחשוב לדון באפשרויותעם איש מקצוע רפואי לפני שניסה את הסעדים הביתיים האלה.אמנם תרופות אלה יכולות להיות יעילות, אך חשוב גם לזכור שהם לא תמיד יהיו הפיתרון הטוב ביותר להסרת היבלת.כמו עם

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן