דף הבית » תרופות סבתא » SUNBURN – 24 התרופות המומלצות והסבתות הפופולריות בין כל הגילאים

SUNBURN – 24 התרופות המומלצות והסבתות הפופולריות בין כל הגילאים

מה זה כוויות שמש?

כוויות שמש היא תגובה דלקתית לחשיפת יתר של קרני אולטרה סגול (UV) מהשמש.זהו מצב עור נפוץ שיכול לגרום לאדמומיות, כאב ונפיחות בעור.כוויות שמש עלולות להוביל גם לפגיעה בעור לטווח הארוך כמו קמטים, כתמי גיל ואפילו סרטן העור.

24 התרופות הפופולריות של סבתא לשוויון שמש

ניתן לטפל בכוויות שמש במגוון תרופות, כולל הסעדים של סבתא.הסעדים של סבתא הועברו לאורך דורות וידוע שהם בטוחים ויעילים.להלן 24 תרופות סבתות פופולריות ומומלצות לטיפול בכוויות שמש:

1.אלוורה

אלוורה היא תרופה פופולרית לתנאי עור רבים, כולל כוויות שמש.יש לו תכונות אנטי דלקתיות המסייעות להפחתת אדמומיות ונפיחות.ניתן ליישם אלוורה ישירות על האזור המושפע כדי לעזור להרגיע את העור.

2.מלפפון

מלפפון הוא תרופה קירור ומרגיע עבור כוויות שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן לחתוך מלפפונים לפרוסות ולהניח ישירות על האזור הפגוע או להתמזג לעיסה ולהחיל על העור.

3.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא חומר טבעי טבעי המסייע בהלחות ולחיות את העור.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע כדי לעזור להרגיע את העור ולהפחית את האדמומיות והדלקת.

4.יוגורט

יוגורט הוא תרופה טבעית לשוויון שמש.הוא מכיל חומצה לקטית המסייעת להרגיע ולהפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור הפגוע או לשלב אותו למשחה ולהחיל על העור.

5.שיבולת שועל

שיבולת שועל היא תרופה טבעית לשוויון שמש.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות המסייעות להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן לשלב שיבולת שועל לעיסה ולהחיל ישירות על האזור המושפע.

6.שקיות תה

שקיות תה הן תרופה פופולרית לשוויון שמש.הטאנינים בתה עוזרים להפחתת נפיחות ואודם.שקיות תה יכולות להיות משופעות במים חמים ולהחיל ישירות על האזור המושפע כדי לעזור להרגיע את העור.

7.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית לכוויות שמש.זה עוזר להפחית נפיחות ודלקת.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור הפגוע או מדולל במים ולהחיל על העור.

8.שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא תרופה טבעית לשוויון שמש.זה עוזר להפחית דלקת ואדמומיות.ניתן ליישם שמן לבנדר ישירות על האזור הפגוע או לדלל בשמן נשא ולהפעיל על העור.

9.מכשפה לוז

Hitch Hazel הוא תרופה טבעית לשוויון שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן ליישם את לוז המכשפה ישירות על האזור המושפע או מדולל במים ולהחיל על העור.

10.קמומיל

קמומיל הוא תרופה טבעית לשוויון שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן לברר את קמומיל לתה ולהחיל ישירות על האזור המושפע או לשלב אותו למשחה ולהחיל על העור.

11.מלח אפסום

אפסום מלח הוא תרופה טבעית לכוויות שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן להמיס מלח אפסום במים חמים ולהחיל ישירות על האזור המושפע או למרוח על העור.

12.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה טבעית לכוויות שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן להמיס סודה לשתייה במים ולהפעיל ישירות על האזור המושפע או לשלב אותה למשחה ולהחיל על העור.

13.אבוקדו

אבוקדו הוא תרופה טבעית לשוויון שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן לרסק את אבוקדו לעיסה ולהחיל ישירות על האזור המושפע או לשלב אותו למשחה ולהחיל על העור.

14.דבש

דבש הוא תרופה טבעית לכוויות שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת.ניתן ליישם דבש ישירות על האזור הפגוע או לשלב אותו למשחה ולהחיל על העור.

15.עגבנייה

עגבנייה היא תרופה טבעית לשוויון שמש.זה עוזר להפחתת אדמומיות ודלקת

מניעה וטיפול בכוויות שמש: סבתאהסעדים של אחרים

כוויות שמש עלולות לגרום לאי נוחות וכאב עז, ונמנע בצורה הטובה ביותר על ידי נקיטת אמצעי זהירות נאותים בזמן השמש.סבתות החזיקו מזמן סעדים רבים עבור כוויות שמש, וניתן להשתמש בהן כדי לסייע בטיפול ולמנוע כוויות שמש.להלן 24 מהתרופות הפופולריות והמומלצות ביותר של סבתא לכוויות שמש בכל הגילאים.

1.קומפרס קר

החלת דחיסה קרה על העור המושפע יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהרגיע את כאב כוויות השמש.משרים מטלית במים קרים ומורחים אותו על האזור השרוף למשך 10 עד 15 דקות.זה יכול לעזור להפחית אדמומיות ונפיחות.

2.אלוורה ורה ג’ל

אלוורה ורה ג’ל היא תרופה פופולרית עבור כוויות שמש.יש לו תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את האדמומיות והנפיחות.החלת כמות נדיבה של ג’ל אלוורה על האזור הפגוע יכולה לעזור להרגיע ולקרר את העור.

3.חומץ

ניתן להשתמש בחומץ כדי לעזור להקל על כאב כוויות השזוף.יש לו תכונות קירור טבעיות שיכולות לעזור להפחית את אי הנוחות.מערבבים כוס חומץ לבן עם שתי כוסות מים קרים, ומרחים את התמיסה על האזור הפגוע בכדור כותנה.

4.תפוחי אדמה

ידוע כי תפוחי אדמה בעלי תכונות קירור טבעיות שיכולות לעזור להפחית את כאב הכוויות.מגרדים תפוח אדמה בינוני ומורחים את העיסה על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10 עד 15 דקות ואז שטפו במים קרים.

5.שקיות תה

שקיות תה הן תרופה פופולרית לכוויות שמש.החומצה הטאנית בתה יכולה לעזור להפחית נפיחות ודלקת.משרים שתי שקיות תה במים קרים למשך 5 עד 10 דקות, ואז החל אותם על האזור המושפע למשך 10 עד 15 דקות.

הסעדים של סבתא אחרת לשוויות שמש

6.יוגורט

ליוגורט תכונות קירור טבעיות שיכולות לעזור להרגיע את כאב הכוויות.החל כמות נדיבה של יוגורט רגיל על האזור המושפע למשך 10 עד 15 דקות, ואז שוטף במים קרים.

7.דבש

לדבש תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.מרחו שכבה עבה של דבש על האזור המושפע והשאירו אותה למשך 10 עד 15 דקות.יש לשטוף במים קרים.

8.מלפפון

ידוע כי מלפפונים בעלי תכונות קירור טבעיות שיכולות לעזור להרגיע את כוויות השמש.מגרד מלפפון בגודל בינוני והחל את העיסה על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 10 עד 15 דקות ואז שטפו במים קרים.

9.חלב

ניתן להשתמש בחלב כדי לסייע בהפחתת כאב הכוויות.משרים מטלית בחלב קר ומורחים אותו על האזור הפגוע למשך 10 עד 15 דקות.זה יכול לעזור להפחית אדמומיות ונפיחות.

10.שמן קוקוס

ידוע כי שמן קוקוס בעל תכונות ריפוי טבעיות שיכולות לעזור להרגיע את כוויות השמש.מרחו כמות נדיבה של שמן קוקוס על האזור המושפע והשאירו אותו למשך 10 עד 15 דקות.

11.חומץ תפוחים

ניתן להשתמש בחומץ סיידר תפוחים כדי לעזור להפחית את כאב כוויות השמש.מערבבים כוס חומץ תפוחים עם שתי כוסות מים קרים, ומורחים את התמיסה על האזור הפגוע בכדור כותנה.

12.שיבולת שועל

שיבולת שועל ידועה כבעלי תכונות ריפוי טבעיות שיכולות לעזור להרגיע את כוויות השמש.מערבבים כוס שיבולת שועל עם מספיק מים ליצירת משחה, ומורחים אותה על האזור הנגוע.השאירו אותו למשך 10 עד 15 דקות ואז שטפו במים קרים.

עוד תרופות של סבתא לשוויות שמש

13.שמן לבנדר

ידוע כי שמן לבנדר הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והנפיחות.החל כמות נדיבה של שמן לבנדר על האזור המושפע והשאיר אותו למשך 10 עד 15 דקות.

14.סודה לשתייה

ידוע כי סודה לשתייה בעלת תכונות ריפוי טבעיות שיכולות לעזור להרגיע את כוויות השמש.מערבבים כוס סודה לשתייה עם מספיק

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן