דף הבית » תרופות סבתא » OCD – 13 תרופות סבתות אורגניות ובריאות

OCD – 13 תרופות סבתות אורגניות ובריאות

מה זה OCD?

הפרעה אובססיבית-כפייתית (OCD) היא סוג של הפרעת חרדה הגורמת למחשבות, רגשות ודחפים פולשניים חוזרים ונשנים.אנשים עם OCD מרגישים לעתים קרובות נאלצים לבצע טקסים או שגרות מסוימות ויכולים להיות עסוקים במחשבות על נזק וסכנה.OCD יכול להפריע לפעילויות ומערכות יחסים יומיומיות, ויכול להוות מקור למצוקה רבה.

הסעדים של סבתא ל- OCD

במשך מאות שנים, סבתותינו משתמשות בתרופות ביתיות כדי לעזור לנו ברווחתנו הגופנית והרגשית.להלן 13 תרופות סבתות אורגניות ובריאות ל- OCD שיכולות לעזור להפחית לחץ וחרדה, לשפר את השינה ולקדם הרפיה:

 • תה צמחים: שתיית כוס תה צמחים, כמו קמומיל, לבנדר או פסיפלורה, יכולה לעזור להרפות את הגוף והנפש.
 • נשימה עמוקה: נטילת נשימות עמוקות יכולה לעזור להרפות את הגוף ולהפחית את הלחץ.
 • ארומתרפיה: ארומתרפיה יכולה לעזור להפחית לחץ וחרדה.ניתן להשתמש בשמנים אתרים כמו לבנדר, ורד וברגמוט במפזר או באמבטיה.
 • פעילות גופנית: פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור להפחתת לחץ וחרדה.
 • יוגה: יוגה יכולה לעזור להפחית לחץ וחרדה, ולשפר את הריכוז והמיקוד.
 • מדיטציה: מדיטציה יכולה לעזור להפחית לחץ, חרדה ומחשבות פולשניות.
 • יומן: רישום המחשבות והרגשות שלך יכול לעזור להפחית לחץ וחרדה.
 • תוספי צמחים: נטילת תוספי צמחים, כמו Wort’s St. John’s Wort, יכולים לעזור להפחית את הלחץ והחרדה.
 • דיקור סיני: דיקור סיני יכול לעזור להפחית לחץ וחרדה, ולשפר את השינה.
 • עיסוי: עיסוי יכול לעזור להפחית את הלחץ והחרדה, ולשפר את השינה.
 • תזונה: אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחתת לחץ וחרדה.
 • היגיינת שינה: תרגול היגיינת שינה טובה יכולה לעזור להפחית את הלחץ והחרדה, ולשפר את השינה.
 • תמיכה חברתית: שיחה עם חברים ובני משפחה, או הצטרפות לקבוצת תמיכה, יכולה לעזור להפחית את הלחץ והחרדה.

טיפ:

מציאת השילוב הנכון של טיפולים וסעדים העובדים עבורך היא המפתח לניהול OCD.חשוב למצוא את האיזון הנכון בין טיפולים מסורתיים לתרופות טבעיות.הקפד להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתנסה טיפולים או סעדים חדשים.

חלק 2: תרופות טבעיות לתסמיני OCD

OCD (הפרעה כפייתית כפייתית) היא הפרעה מתישה של בריאות הנפש העלולה לגרום למצוקה עצומה ושיבוש בחיי היומיום.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות העומדות לרשותם כדי להקל על חלק מהתסמינים הקשורים ל- OCD.הסעדים של סבתא שימשו במשך דורות כדי לספק הקלה ממגוון מחלות, וניתן להשתמש בחלק מהתרופות הללו כדי לעזור גם בתסמיני OCD.להלן 13 תרופות סבתות אורגניות ובריאות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של OCD.

1.תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה פופולרית למגוון מחלות, והוא יכול לשמש גם כדי לעזור בתסמיני OCD.לקמומיל יש תכונות מרגיעות ומרגיעות, שיכולות לעזור להפחית את רמות החרדה ולקדם תחושת רווחה.כדי להשתמש בתה קמומיל כדי לעזור ב- OCD, לשתות כוס תה קמומיל כל יום או לפני השינה.

2.וורט של סנט ג’ון

וורט של סנט ג’ון הוא עשב ששימש זה מכבר לטיפול בדיכאון וחרדה.זה יכול גם לעזור להפחית את תסמיני ה- OCD, מכיוון שהוא יכול לעזור להרים את מצב הרוח ולהפחית את רמות הלחץ.ניתן לקחת את וורט סנט ג’ון בצורה קפסולה או כתה.

3.שמן לבנדר

לשמן לבנדר יש תכונות מרגיעות ומרגיעות, ולעתים קרובות הוא משמש להפחתת חרדה ורמות לחץ.כדי להשתמש בשמן לבנדר ל- OCD, הוסף כמה טיפותשל שמן לבנדר למפזר או לבקבוק ריסוס מלא במים וערפל את האוויר או את גופך איתו.אתה יכול גם להוסיף כמה טיפות של שמן לבנדר לאמבטיה חמה או לעסות אותו לעור שלך.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא דרך נהדרת להפחית את רמות הלחץ ולהגדיל את האנדורפינים, מה שיכול לעזור להפחית את תסמיני ה- OCD.נסה לשלב אימון כלשהו של פעילות גופנית בשגרת היומיום שלך, כמו לטייל או לצאת לשחייה.

5.מדיטציה

מדיטציה היא דרך נהדרת להפחית את רמות הלחץ ולנהל חרדה.נסה לעשות מדיטציה למשך 10 דקות ביום או יותר אם אפשר.התמקד בנשימה שלך ותן למחשבות שלך לעבור ללא שיפוט.

6.ארומתרפיה

ארומתרפיה היא דרך נהדרת להפחית את רמות הלחץ ולהקל על חרדה.נסה להשתמש בשמנים אתרים כמו לבנדר, קמומיל וברגמוט כדי לעזור להפחית את תסמיני ה- OCD.

7.נשימה עמוקה

נשימה עמוקה היא דרך נהדרת להפחית את רמות הלחץ ולנהל חרדה.נסה לקחת קצת זמן בכל יום כדי להתמקד בנשימה שלך ולקחת נשימות עמוקות ואיטיות.

8.אכילה מודעת

אכילה מודעת היא דרך נהדרת להפחית את רמות החרדה ולנהל תסמיני OCD.נסה לקחת קצת זמן להיות מודע לאוכל שאתה אוכל ואת התחושות שאתה מרגיש בזמן האכילה.

9.טיפול התנהגותי קוגניטיבי

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) הוא דרך נהדרת לנהל תסמיני OCD.CBT מסייע בזיהוי ושינוי מחשבות והתנהגויות שליליות, שיכולות לעזור להפחית את רמות הלחץ ולשפר את איכות החיים.

10.תוספי צמחים

תוספי צמחים כמו שורש קאווה ופרח תשוקה יכולים לעזור להפחית את רמות החרדה ולשפר את הרווחה הכללית.נסה לקחת אחד מתוספי צמחים אלה מדי יום כדי לעזור בניהול תסמיני OCD.

11.מוזיקה

האזנה למוזיקה יכולה לעזור להפחית את רמות הלחץ ולשפר את מצב הרוח.נסה להאזין למוזיקה מרגיעה או מדיטציה מודרכת כדי לעזור להפחית את תסמיני ה- OCD.

12.דיקור סיני

דיקור סיני הוא דרך נהדרת להפחית את רמות הלחץ ולנהל חרדה.דיקור סיני יכול לעזור להפחית את תסמיני ה- OCD על ידי גירוי נקודות מסוימות על הגוף ושחרור אנדורפינים.

13.טכניקות הרפיה

טכניקות הרפיה כמו הרפיה של שרירים מתקדמת ותמונות מודרכות יכולות לעזור להפחית את רמות הלחץ ולנהל תסמיני OCD.נסה לתרגל טכניקות הרפיה אלה מדי יום כדי לעזור להפחית את רמות החרדה.

מסקנה

OCD יכול להיות הפרעה מתישה בבריאות הנפש, אך ישנם תרופות טבעיות רבות העומדות לרשותם כדי להקל על חלק מהתסמינים הקשורים ל- OCD.הסעדים של סבתא שימשו במשך דורות כדי לספק הקלה ממגוון מחלות, וניתן להשתמש בחלק מהתרופות הללו כדי לעזור גם בתסמיני OCD.13 התרופות הסבתות האורגניות והבריאות המפורטות לעיל יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של OCD ולשפר את הכלל

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן