דף הבית » תרופות סבתא » Lichen Planus – 8 תרופות של סבתא בריאה ובטוחה
lichen planus

Lichen Planus – 8 תרופות של סבתא בריאה ובטוחה

מה זה Lichen Planus?

Planus Lichen הוא מצב עור דלקתי כרוני הגורם לפריחה מגרדת ולעיתים כואבת.בדרך כלל זה מופיע על הזרועות, הרגליים והתא המטען, אך הוא יכול להופיע בכל מקום בגוף.זה נחשב להיות הפרעה אוטואימונית, בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את הרקמות שלו.זה לא מדבק וזה לא נגרם על ידי נגיף או חיידקים ידועים.

הסעדים של סבתא בריאה ובטוחה עבור Lichen Planus

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל חזזית פלוסוס.להלן 8 תרופות בריאות ובטוחות שסבתות נהגו לטפל במצב זה:

1.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להרגיע את הגירוד והכאב הקשור לפלוסוס חזזית.כל שעליך לעשות הוא לערבב חלק אחד של חומץ תפוחים עם שני חלקים מים ומרחי על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו במים קרירים.

2.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא חיטוי טבעי נוסף שיכול לעזור להפחית דלקת, גירוד וכאבים הקשורים לפלוסוס חזזית.כל שעליך לעשות הוא למרוח את שמן הקוקוס ישירות על האזור המושפע ולהשאיר אותו למשך 15-20 דקות.שוטפים במים קרירים.

3.אלוורה

אלוורה היא אנטי דלקת טבעית שיכולה לעזור להפחית דלקת וגירוד הקשורים לפלוסוס חזזית.כל שעליך לעשות הוא למרוח ג’ל אלוורה ישירות על האזור המושפע ולהשאיר אותו למשך 15-20 דקות.שוטפים במים קרירים.

4.אמבט שיבולת שועל

שיבולת שועל היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להפחית דלקת וגירוד הקשורים לפלוסוס חזזית.כל שעליך לעשות הוא להוסיף כוס שיבולת שועל לאמבטיה חמה וספיגה למשך 15-20 דקות.שוטפים במים קרירים.

5.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוד הקשורים לפלוסוס חזזית.כל שעליך לעשות הוא לערבב חלק אחד סודה לשתייה עם שני חלקים מים ומרחים על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו במים קרירים.

6.תה ירוק

תה ירוק הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוד הקשור לפלוסוס חזזית.פשוט תלול שתי שקיות תה ירוק בכוס מים חמים למשך 15 דקות.מסננים את התה ומורחים אותו על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 15 דקות ואז שטפו במים קרירים.

7.שמן ויטמין E

שמן ויטמין E הוא נוגד חמצון טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוד הקשור לפלוסוס חזזית.כל שעליך לעשות הוא למרוח שמן ויטמין E ישירות על האזור המושפע ולהשאיר אותו למשך 15-20 דקות.שוטפים במים קרירים.

8.הדבק כורכום

כורכום הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגרד הקשורים לפלוסוס החזזית.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית אחת של אבקת כורכום עם כף מים אחת כדי ליצור משחה.החל את העיסה ישירות על האזור המושפע והשאיר אותו למשך 15 דקות.שוטפים במים קרירים.

חשוב לזכור כי יש להשתמש בסעדים אלה רק כטיפולים משלימים לתרופות שנקבעו שלך.התייעץ תמיד עם הרופא שלך לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו.כמו כן, חשוב להשתמש בתרופות אלה באופן עקבי ובקביעות כדי לראות את התוצאות הטובות ביותר.

טיפ: נסה להשתמש במרכיבים אורגניים בכל הזדמנות אפשרית, מכיוון שהם יעילים יותר ופחות יגרמו לתופעות לוואי.

תרופות ביתיות עבור Lichen Planus

Planus Lichen הוא הפרעת עור כרונית שיכולה לגרום לעור מגרד.אמנם אין תרופה לליזוז פלוסוס, אך ישנם טיפולים רבים העומדים לסייע בניהול הסימפטומים.סבתות השתמשו בתרופות ביתיות כדי לעזור להקל על הסימפטומים של חזיזות פלוסוס במשך מאות שנים.להלן 8 מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר עבור Lachen Planus.

1.אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית עם תכונות אנטי דלקתיות, נוגדי חמצון ואנטיבקטריאליות.זה יכול לעזור לצמצם את הגירוד והבורתחושת נינג הנגרמת על ידי חזזית פלוסוס.ניתן ליישם אלוורה ישירות על האזור הנגוע או לקחת אותו באופן פנימי כתוסף.

2.אמבטיות שיבולת שועל

אמבטיות שיבולת שועל יכולות לעזור להרגיע ולהפחית את הגירוד והאודם של החזזות פלוסוס.שיבולת שועל מכילה תרכובות המסייעות להפחתת דלקת וניתן להשתמש בהן לייצור משחה או אמבט שיבולת שועל.

3.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להרגיע ולהפחית את תחושת הגירוד והשריפה של חזזית פלוסוס.זה יכול גם לעזור להפחית דלקת ויובש.ניתן ליישם שמן קוקוס ישירות על האזור המושפע או להילקח פנימי כתוסף.

4.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא תרופה טבעית עם תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות.זה יכול לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה של חזית פלוסוס.ניתן ליישם חומץ תפוחים ישירות על האזור המושפע או להילקח פנימי כתוסף.

5.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא תרופה טבעית עם תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון.זה יכול לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה הנגרמת על ידי חזז פלוסוס.ניתן ליישם שורש ליקריץ ישירות על האזור המושפע או לקחת אותו באופן פנימי כתוסף.

6.כורכום

כורכום הוא תרופה טבעית עם תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון.זה יכול לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה הנגרמת על ידי חזז פלוסוס.ניתן לקחת כורכום באופן פנימי כתוסף או להחיל ישירות על האזור המושפע כעסק.

7.תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה טבעית עם תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון.זה יכול לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה הנגרמת על ידי חזז פלוסוס.ניתן ליטול תה קמומיל באופן פנימי כתה או להחיל ישירות על האזור המושפע כעסק.

8.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה טבעית עם תכונות חיטוי ואנטי דלקתיות.זה יכול לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה הנגרמת על ידי חזז פלוסוס.ניתן ליישם סודה לשתייה ישירות על האזור המושפע כעזה או להילקח באופן פנימי כתוסף.

סיכום

סבתות השתמשו בתרופות ביתיות כדי לעזור להקל על הסימפטומים של חזיזות פלוסוס במשך מאות שנים.אלוורה, אמבטיות שיבולת שועל, שמן קוקוס, חומץ תפוחים, שורש ליקוריץ, כורכום, תה קמומיל וסודה לשתייה הם כל תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה של חזז.

שאלות נפוצות

מה זה ליז’ן פלנוס?

Planus Lichen הוא הפרעת עור כרונית שיכולה לגרום לעור מגרד.אמנם אין תרופה לליזוז פלוסוס, אך ישנם טיפולים רבים העומדים לסייע בניהול הסימפטומים.

מהן כמה תרופות ביתיות עבור Lichen Planus?

אלוורה, אמבטיות שיבולת שועל, שמן קוקוס, חומץ תפוחים, שורש ליקוריץ, כורכום, תה קמומיל וסודה לשתייה הם כל תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את תחושת הגירוד והגירה של חזז.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן