דף הבית » תרופות סבתא » Blepharitis – 9 תרופות של סבתא מיוחדת ואמיתית
blepharitis

Blepharitis – 9 תרופות של סבתא מיוחדת ואמיתית

מה זה Blepharitis?

Blepharitis הוא דלקת בעפעפיים, הנגרמת לעתים קרובות כתוצאה מזיהום, גירוי או אלרגיות.זה יכול להופיע אצל מבוגרים וילדים כאחד והוא מצב נפוץ מאוד.תסמינים של דלקת בבלפריה כוללים אדמומיות, שריפה, גירוד, מתקלף או קרום לריסים ותחושת חרדות בעיניים.במקרים חמורים, העפעפיים עלולים להתנפח והעיניים עלולות להיות יבשות ודומעות.

9 הסעדים של סבתא לדלקת בלפריטיס

למרות שניתן לטפל בבלפרריטיס בהתערבויות רפואיות, אנשים רבים מעדיפים להשתמש בתרופות טבעיות כדי לנהל את המצב.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא לבלפרריטיס.

1.קומפרסים חמים

אחד התרופות הטובות והפשוטות ביותר לדלקת בבלפריטיס הוא להשתמש בקומפרסים חמים.לשם כך, משרים מטלית כביסה נקייה במים חמים והניחו על העפעף הנגוע למשך מספר דקות.החום והלחות יכולים לעזור להרגיע את הדלקת והגירוי.

2.שקיות תה

שקיות תה יכולות להיות תרופה טבעית נהדרת לדלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בהם, פשוט סבלו שקית תה במים חמים למשך מספר דקות, ואז אפשרו לו להתקרר עד שהוא נוח למגע.מניחים את שקית התה על האזור הפגוע למשך מספר דקות.הטאנינים בתה יכולים לעזור להפחית את הדלקת ולהרגיע את העפעפיים.

3.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה טבעית פופולרית לדלקת בלפריטיס.זה ידוע בתכונות האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות שלו, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, פשוט החל כמות קטנה של שמן קוקוס על האזור המושפע ועסה אותו בעדינות.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית נוספת לבלפרריטיס.זה ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והנטיפטרייות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ומורחים אותו על האזור הפגוע בכדור כותנה.

5.אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית פופולרית לבלפרריטיס.זה ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והנטיפטרייות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, פשוט חלץ את הג’ל מעלה אלוורה והחל אותו על האזור המושפע.

6.שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה טבעית נוספת לבלפרריטיס.זה ידוע בתכונות האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות שלו, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, פשוט החל כמה טיפות של שמן קיק על האזור הנגוע ועיסוי בעדינות.

7.קמומיל

קמומיל הוא תרופה טבעית פופולרית לבלפרריטיס.זה ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והנטיפטרייות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, פשוט תבלו כמה שקיות תה קמומיליות במים חמים למשך מספר דקות, ואז אפשרו להם להתקרר עד שהם נוחים למגע.הניחו את שקיות התה על האזור הפגוע למשך מספר דקות.

8.מלפפון

מלפפון הוא תרופה טבעית נוספת לבלפרריטיס.זה ידוע בתכונות האנטי-דלקתיות והאנטי-מיקרוביאליות שלו, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, פשוט פרוס מלפפון לפרוסות דקות והניח אותם על האזור הפגוע.השאר אותם כמה דקות לפני השטיפה במים קרירים.

9.כורכום

כורכום הוא תרופה טבעית פופולרית לבלפרריטיס.זה ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והנטיפטרייות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.כדי להשתמש בו, פשוט מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם כפית דבש אחת ומורחים אותה על האזור הפגוע.השאירו אותו לכמה דקות לפני השטיפה במים קרירים.

טיפ מועיל

כאשר משתמשים באחד מהתרופות הטבעיות הללו עבור דלקת בלהריטיס, חשוב להיות עדין ולא לשפשף או לקרצף את האזור המושפע.זה יכול לעצבן את העור ולהחמיר את הסימפטומים.

הסעדים של סבתא לדלקת בלפריטיס

Blepharitis יכול להיות מצב מתסכל להתמודד איתו.זה יכול לגרוםדלקת, אדמומיות, גירוד ותחושות צריבה בעפעפיים.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות של סבתא מיוחדת ואמיתית שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים ולהקל על דלקת בבלפריטיס.להלן תשע מהתרופות הטובות ביותר של סבתא לבלפרריטיס.

1.קומפרסים חמים

אחת התרופות הפשוטות והיעילות ביותר של סבתא לדלקת בלפריטיס היא הדחיסה החמה.משרים מטלית כביסה נקייה במים חמים ואז מרחו אותו על העפעף הפגוע.החום והלחות מהדחיסה מסייעים להפחתת הדלקת, לפרק שמנים ולבלוט בלוטות חסומות.חזור על תהליך זה מספר פעמים לאורך היום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

2.עיסוי עפעפיים

תרופה נהדרת נוספת לבלפרריטיס היא עיסוי עפעפיים.לעסות בעדינות את העפעף בקצות האצבעות שלך ולהשתמש בתנועות מעגליות כדי לסייע בהסרת פסולת מהעפעף.זה יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולשחרר שמנים וחיידקים שיכולים לתרום למצב.

3.ניקוי העפעפיים

ניקוי העפעפיים חיוני לשמירה על שליטה על דלקת בבלפריטיס.השתמש בסבון עדין ובמים חמים כדי לנקות בעדינות את העפעפיים.הקפידו לשטוף את הסבון ביסודיות ולהיות עדין.השתמש במטלית רכה או ספוגית כותנה כדי לנקות סביב העיניים, והשתמש בספוגית כותנה ספוגה במים חמים כדי להסיר כל פסולת מהעפעפיים.

4.שינויים בתזונה

שינוי התזונה יכול גם לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלהריטיס.נסה לאכול תזונה העשירה בחומצות שומן אומגה 3, כמו דגים, אגוזים וזרעים.כמו כן, שקול להוסיף יותר פרוביוטיקה לתזונה שלך, מכיוון שאלו יכולים לעזור להפחית את הדלקת.

5.שקיות תה

שקיות תה יכולות להוות תרופה נהדרת לדלקת בלפריטיס.משרים שקית תה במים חמים ואז מורחים אותו על העפעפיים למשך 10-15 דקות.הטאנינים בתה יכולים לעזור להפחית דלקת ואדמומיות.

6.קומפרסים מגניבים

קומפרסים מגניבים יכולים גם לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלהריטיס.משרים מטלית כביסה נקייה במים קרים ומורחים אותו על העפעפיים למשך 10-15 דקות.הטמפרטורה הקרירה יכולה לעזור להפחית דלקת וגרד.

7.שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה נהדרת לבלפרריטיס.מרחו כמה טיפות של שמן קיק על העפעפיים המושפעים ועגו בעדינות את האזור.השמן יכול לעזור להפחית את הדלקת ובלוטות חסומות בטלוג.

8.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי חזק וניתן להשתמש בו כדי להפחית את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס.מערבבים יחד כפית אחת של אבקת כורכום וכפית מים אחת כדי ליצור משחה.החל את העיסה על האזור המושפע והשאיר למשך 10-15 דקות לפני שטיפתו.

9.אלוורה

אלוורה היא תרופה נהדרת לדלקת בלפריטיס.החל כמות קטנה של ג’ל אלוורה טהור על האזור המושפע והשאיר אותו למשך 10-15 דקות.אלוורה יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהרטיב את העפעפיים.

מסקנה

דלקת בבלפריטיס יכולה להיות מצב מתסכל להתמודד איתו, אך תשעת התרופות המיוחדות והסבתות האמיתיות הללו יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים ולהקל על דלקת בבלפריטיס.נסה להשתמש בקומפרסים חמים, עיסויי עפעפיים, ניקוי העפעפיים, החלפת התזונה שלך, שימוש בשקיות תה, קומפרסים מגניבים, שמן קיק, כורכום ואלוורה כדי להקל על הסימפטומים ולהפוך את החיים עם דלקת בבלפריטיס לניהול יותר.

שאלות נפוצות

מה זה Blepharitis?

Blepharitis הוא דלקת בעפעפיים הנגרמים על ידי חיידקים, שמנים ופסולת סותמים את בלוטות העפעפיים.זה יכול לגרום לאדמומיות, גירוד, שריפה וגירוי של העפעפיים.

כיצד אוכל לטפל בבלפרריטיס?

ניתן לטפל בבלפרריטיס באמצעות קומפרסים חמים, עיסויי עפעפיים, ניקוי העפעפיים, החלפת התזונה, באמצעות שקיות תה, קומפרסים מגניבים

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן