דף הבית » תרופות סבתא » Blepharitis – 21 תרופות של סבתא זמינות בבית והועברו במשפחה
blepharitis

Blepharitis – 21 תרופות של סבתא זמינות בבית והועברו במשפחה

האם אתה סובל מדלקת דלקת?הסעדים של סבתא זמינים בבית

Blepharitis הוא דלקת בעפעפיים, וכתוצאה מכך אדמומיות, נפיחות, גירוד ושריפה.המצב נגרם לרוב על ידי זיהומים חיידקיים או פטרייתיים, אך אלרגיות וגורמים סביבתיים אחרים יכולים גם הם לתרום.אמנם אין תרופה, אך ישנן מספר דרכים לנהל את הסימפטומים.סבתות העבירו תרופות ביתיות לטיפול ולמנוע דלקת בלה.להלן 21 סעדים של סבתא הזמינים בבית והועברו במשפחה.

1.קומפרסים חמים

קומפרסים חמים הם אחד התרופות הנפוצות ביותר לדלקת בבלפריטיס.החלת בד חם ולח על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית דלקת ואדמומיות.זה יכול לעזור גם לשחרר כל פסולת או קרום שהצטבר לאורך הריסים.

2.שקיות תה

ניתן להשתמש בשקיות תה גם כדי לסייע בהפחתת דלקת וגירוי.משרים שקית תה במים חמים ואז מורחים אותו על האזור הפגוע.ניתן להשאיר את שקית התה עד 15 דקות.הטאנינים בתה עוזרים להפחית דלקת וגירוי.

3.אלוורה

אלוורה הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להרגיע ולרפא את העור.החל ג’ל אלוורה טהור על האזור המושפע מספר פעמים ביום כדי לעזור להפחית דלקת וגירוי.

4.שמן קוקוס

בשמן הקוקוס יש תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.החל כמות קטנה של שמן קוקוס על האזור המושפע מספר פעמים ביום כדי לעזור להפחית את הגירוי והאודם.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוי.מערבבים חלקים שווים חומץ תפוחים ומים ומים ומורחים על האזור הפגוע בכדור כותנה או בד.השאירו למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.

6.דבש

לדבש יש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס.מרחו שכבה דקה של דבש על האזור המושפע מספר פעמים ביום.השאירו למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.

טיפ ייחודי ומועיל:

אם אתה חווה אי נוחות או גירוי מכל אחד מהתרופות הללו, הפסק את השימוש מייד ושוחח עם הרופא שלך.

7.כורכום

כורכום הוא חומר טבעי אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוי.מערבבים כפית אבקת כורכום עם כמה טיפות מים לייצור משחה.החל את העיסה על האזור המושפע והשאיר למשך 10-15 דקות.שוטפים במים חמים.

8.שמן קיק

שמן קיק הוא חומר טבעי אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוי.החל כמות קטנה של שמן קיק על האזור המושפע מספר פעמים ביום.

9.תה קמומיל

לתה קמומיל יש תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגירוי.תלול שקית תה קמומילית במים חמים למשך 10 דקות.אפשר לתה להתקרר ואז למרוח את שקית התה על האזור המושפע.השאירו למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.

10.בזיל

לבזיל ‘יש תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגירוי.מרסקים כמה עלי בזיליקום לעיסה וחלים על האזור המושפע.השאירו למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.

11.מלפפון

למלפפון תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגירוי.חותכים מלפפון לפרוסות דקות והניחו אותם על האזור הפגוע.השאירו למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.

12.חלב

לחלב תכונות אנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגירוי.משרים כדור כותנה או בד בחלב קר ומורחים על האזור הפגוע.השאירו למשך 10-15 דקות ואז שטפו במים חמים.

13.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא אסטרינג טבעיNT שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוי.החל כמות קטנה של לוז מכשפה על האזור המושפע מספר פעמים על תרופה מספר 1: מלפפון

מלפפון משמש זה מכבר כתרופה ביתית להפחתת הסימפטומים של דלקת בבלפרי.פרוסות מלפפון מונחות על העפעפיים למשך 10 עד 15 דקות כדי להפחית את הדלקת ולספק הקלה מאי נוחות.התחושה הקרירה והמרגיעה של המלפפון יכולה גם לעזור להפחית את האדמומיות והנפיחות.

תרופה מס ‘2: שמן קיק

שמן קיק משמש במשך מאות שנים כדי לסייע בטיפול בדלקת בבלפריטיס ומצבי עיניים אחרים.ניתן ליישם אותו ישירות על העפעפיים, או בעזרת ספוגית כותנה או באמצעות כמות קטנה של השמן על קצות האצבעות.השמן מסייע בהפחתת הדלקת ויכול גם לעזור להפחית את כמות החיידקים על העפעפיים.

כיצד להשתמש בשמן קיק לבלפרריטיס

 • שוטפים את הידיים ביסודיות.
 • לטבול ספוגית כותנה בשמן קיק.
 • מעסה בעדינות את השמן על העפעפיים העליונים והתחתונים.
 • השאירו את השמן למשך 10-15 דקות.
 • לשטוף את השמן במים חמים.

תרופה מס ‘3: שקיות תה

שקיות תה הן תרופה ביתית נהדרת לדלקת בלהריטיס.לטאנינים בשקיות התה יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת הנגרמת כתוצאה מדלקת דלקת.כל שעליך לעשות הוא להשרות שקית תה במים חמים ואז מניחים אותו על העפעפיים למשך 10 עד 15 דקות.החום והטאנינים יכולים לעזור להפחית את הדלקת ואי הנוחות הקשורים לדלקת דלקת.

תרופה מס ‘4: שמן קוקוס

לשמן קוקוס יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.ניתן ליישם אותו ישירות על העפעפיים, עם ספוגית כותנה או עם קצות האצבעות.השמן יכול לסייע בהפחתת הדלקת ויכול גם לעזור להפחית את כמות החיידקים על העפעפיים.

כיצד להשתמש בשמן קוקוס לבלפרריטיס

 • שוטפים את הידיים ביסודיות.
 • טבלו ספוגית כותנה בשמן קוקוס.
 • מעסה בעדינות את השמן על העפעפיים העליונים והתחתונים.
 • השאירו את השמן למשך 10-15 דקות.
 • לשטוף את השמן במים חמים.

תרופה מס ‘5: אלוורה

אלוורה הוא חומר טבעי אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בבלפריטיס.ניתן ליישם ג’ל אלוורה ישירות על העפעפיים, או עם ספוגית כותנה או עם קצות האצבעות.הג’ל יכול לעזור להפחית את הדלקת ויכול גם לעזור להפחית את כמות החיידקים על העפעפיים.

כיצד להשתמש אלוורה לבלפרריטיס

 • שוטפים את הידיים ביסודיות.
 • טבלו ספוגית כותנה בג’ל אלוורה.
 • מעסה בעדינות את הג’ל על העפעפיים העליונים והתחתונים.
 • השאירו את הג’ל למשך 10-15 דקות.
 • לשטוף את הג’ל במים חמים.

תרופה מס ‘6: דבש

לדבש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת בלפריטיס.ניתן ליישם אותו ישירות על העפעפיים, עם ספוגית כותנה או עם קצות האצבעות.הדבש יכול לעזור להפחית את הדלקת ויכול גם לעזור להפחית את כמות החיידקים על העפעפיים.

כיצד להשתמש בדבש לבלפרריטיס

 • שוטפים את הידיים ביסודיות.
 • טבלו ספוגית כותנה בדבש.
 • מעסה בעדינות את הדבש על העפעפיים העליונים והתחתונים.
 • השאירו את הדבש למשך 10-15 דקות.
 • לשטוף את הדבש במים חמים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן