דף הבית » תרופות סבתא » Aphthae בפה – 15 תרופות של סבתא לטיפול מהיר וחשוב
aphthae ddad

Aphthae בפה – 15 תרופות של סבתא לטיפול מהיר וחשוב

Aphthae בפה – 15 תרופות של סבתא לטיפול מהיר וחשוב
Aphthae, המכונה גם פצעי ראש, הם כיבים קטנים הנוצרים בפה ויכולים להיות כואבים ולא נוחים.בדרך כלל הם נמשכים כשבוע ויכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים כמו לחץ, מזונות מסוימים, הורמונים או אפילו מחסור בוויטמין.אמנם אין פיתרון אחד בגודל אחד המתאים לטיפול באפטהה, אך ישנם כמה תרופות פשוטות שיכולות לספק הקלה ולמנוע התפרצויות נוספות.להלן 15 תרופות של סבתא שיכולות לעזור לך להתייחס לאפטהה ולחזור להרגיש כמיטב יכולתך.

1.שטיפת מי מלח

אחד התרופות הביתי היעילות ביותר לטיפול באפטהה הוא שטיפה של מי מלח.מערבבים 1 כפית מלח בכוס מים חמים ושלטו אותם בפה במשך כ- 30 שניות, ואז ירקו אותו.זה עוזר להפחית דלקת ויכול לספק הקלה מהירה מכאב ואי נוחות.

2.קומפרס קר

ניתן להשתמש בדחיסה קרה גם להפחתת נפיחות ולספק הקלה מכאב.כל שעליך לעשות הוא להשרות מטלית נקייה במים קרים ומרחי אותה על האזור הפגוע למשך 10 דקות.חזור על תהליך זה מספר פעמים ביום עד שהכאב נרפא.

3.דבש

לדבש יש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות טבעיות, מה שהופך אותו לתרופה ביתית יעילה לטיפול באפטהה.כל שעליך לעשות הוא למרוח כמות קטנה של דבש על האזור המושפע ולהשאיר אותו למשך 10 דקות, ואז שוטף במים חמים.

4.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה טבעית נהדרת לטיפול באפטהה.מערבבים 1 כפית סודה לשתייה בכוס מים חמים והשתמשו בו כשטיפת פה.זה יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מכאב ואי נוחות.

5.אלוורה

אלוורה יש תכונות ריפוי טבעיות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור בטיפול באפטהה.פשוט מרחי ג’ל אלוורה על האזור המושפע מספר פעמים ביום עד שהכאב נרפא.

6.כורכום

כורכום הוא עשב אנטי דלקתי חזק שיכול לעזור להפחית כאב ודלקת הנגרמת על ידי Aphthae.מערבבים 1 כפית אבקת כורכום בכוס חלב חם ושותים אותה פעמיים ביום.זה יעזור להפחית נפיחות ולספק הקלה מכאב.

7.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ יש תכונות טבעיות אנטי-ויראליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מכאב.מערבבים 1 כפית אבקת שורש ליקריץ בכוס מים חמים ושותים אותה פעמיים ביום.

8.שמן עץ התה

בשמן עץ התה תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור בטיפול באפטהה.פשוט למרוח כמה טיפות שמן עץ התה על האזור המושפע מספר פעמים ביום עד שהכאב נרפא.

9.ציפורן

לציפורן יש תכונות אנטיבקטריאליות ומשכך כאבים טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת על ידי Aphthae.פשוט למרוח כמה טיפות שמן ציפורן על האזור המושפע מספר פעמים ביום עד שהכאב נרפא.

10.חילבה

חילבה היא תרופה טבעית נוספת לטיפול באפטהה.כל שעליך לעשות הוא לערבב 1 כפית אבקת חילבה בכוס מים חמים ושותה אותם פעמיים ביום.זה יעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מכאב.

11.שמן קוקוס

לשמן הקוקוס יש תכונות טבעיות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור בטיפול באפטהה.פשוט מרחו כמות קטנה של שמן קוקוס על האזור המושפע מספר פעמים ביום עד שהכאב נרפא.

12.שום

לשום תכונות טבעיות אנטי -ויראליות ואנטי -חיטוי שיכולות לעזור בטיפול באפטהה.פשוט מרסקים כמה שיני שום ומורחים אותו על האזור המושפע מספר פעמים ביום עד שהכאוב נרפא.

13.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטי-חיטוי ואנטי דלקתיות טבעיות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מכאב.כל שעליך לעשות הוא לערבב 1 כפית של חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושותים אותו פעמיים ביום.

14.Echinacea

Echinacea הוא עשב עוצמתי שיש בו נקי אנטי-ויראלי ואנטי דלקתיקשרים.כל שעליך לעשות הוא לערבב 1 כפית אבקת Echinacea בכוס מים חמים ולשתות אותה

תרופות של סבתא לטיפול מהיר וחשוב באפטהה בפה

Aphthae, המכונה גם כיבי פה, הוא מצב שכיח המשפיע על מספר גדול של אנשים.הם נגרמים על ידי מגוון גורמים, כולל לחץ, תזונה ותרופות מסוימות.למרות שאפטהה יכולה להיות די כואבת ומעצבנת, ישנם כמה טיפולים פשוטים ויעילים שיכולים לעזור להקל על התסמינים ולהאיץ את תהליך הריפוי.להלן 15 מהתרופות של הסבתא הטובה ביותר לטיפול מהיר וחשוב באפטהה בפה.

1.שטיפת מי מלח

מי מלח הם תרופה נהדרת לאפטהה בפה, מכיוון שהם עוזרים להרגיע את האזור הפגוע ולהפחתת הדלקת.כדי לגרום לשטיפה של מי מלח, מערבבים ½ כפית מלח לכוס מים חמים ושטוף את הפה שלך איתו כמה פעמים ביום.

2.שטיפת סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה יעילה נוספת לאפטהה בפה.זה עוזר להפחית דלקת ולנטרל את רמת החומציות בפה.כדי להכין שטיפת סודה לשתייה, מערבבים 1 כפית סודה לשתייה לכוס מים חמים ושטפו את הפה עם זה כמה פעמים ביום.

3.דבש

דבש הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש בדבש כטיפול, החל כמות קטנה של דבש ישירות על האזור המושפע כמה פעמים ביום.

4.חלב מגנזיה

חלב מגנזיה הוא תרופה נהדרת לאפטהה בפה, מכיוון שהוא מסייע בנטרול רמת החומציות בפה ולהפחתת הדלקת.כדי להשתמש בחלב של מגנזיה כטיפול, מערבבים 1 כפית חלב מגנזיה לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלך איתו כמה פעמים ביום.

5.מיץ אלוורה

מיץ אלוורה הוא אנטי דלקתי טבעי ואנטיספטי שיכול לעזור להרגיע את האזור הפגוע ולהפחית את הכאב ואי הנוחות של אפטהא בפה.כדי להשתמש במיץ אלוורה כטיפול, מערבבים 1 כפית מיץ אלוורה לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלך כמה פעמים ביום.

6.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש בשמן עץ התה כטיפול, מערבבים 1 כפית שמן עץ התה לכוס מים חמים ושטפו את הפה איתו כמה פעמים ביום.

7.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש בחומץ תפוחים כטיפול, ערבבו 1 כפית של חומץ תפוחים לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלכם איתו כמה פעמים ביום.

8.כורכום

כורכום הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש בכורכום כטיפול, ערבבו 1 כפית כורכום לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלך איתו כמה פעמים ביום.

9.מיץ לימון

מיץ לימון הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש במיץ לימון כטיפול, מערבבים 1 כפית מיץ לימון לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלך איתו כמה פעמים ביום.

10.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש בשמן קוקוס כטיפול, מערבבים 1 כפית שמן קוקוס לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלך איתו כמה פעמים ביום.

11.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות של אפטהה בפה.כדי להשתמש בזרעי חילבה כטיפול, ערבבו 1 כפית זרעי חילבה לכוס מים חמים ושטפו את הפה שלכם

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן