דף הבית » תרופות סבתא » Aphtha – 8 תרופות סבתות אפקטיביות ואמינות
aphtha

Aphtha – 8 תרופות סבתות אפקטיביות ואמינות

מה זה אפטה ואיך להתייחס אליו עם הסעדים של סבתא
אפתה הוא מצב פה שכיח ומעצבן שעלול לגרום לכאב ואי נוחות.זה מאופיין בנגעים קטנים ולבנים הנוצרים בחלק הפנימי של הפה ויכולים לגרום לאי נוחות בזמן אכילה, שתייה ודיבור.זה לא מדבק, אבל זה יכול להשפיע לרעה על איכות החיים.למרבה המזל, ישנם טיפולים יעילים ואמינים רבים לטיפול באפטה.כאן נדון ב -8 בסעדים הסבתא הפופולריים ביותר לטיפול באפטה.

1.שטיפת מי מלח

שטיפות מי מלח הן אחד התרופות הפופולריות ביותר לטיפול באפטה.טיפול פשוט זה כולל ערבוב כפית מלח אחת בכוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

2.חומץ תפוחים שטיפת חומץ

חומץ סיידר תפוחים הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטהא.תרופה זו כוללת ערבוב כפית אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

3.שטיפת שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטה.תרופה זו כוללת ערבוב כפית אחת של שמן קוקוס עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

4.שטיפת סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטה.תרופה זו כוללת ערבוב כפית אחת של סודה לשתייה עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

5.אלוורה שטיפה

אלוורה הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטה.תרופה זו כוללת ערבוב כפית אחת של אלוורה עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

6.שטיפת דבש

דבש הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטה.תרופה זו כוללת ערבוב כפית דבש אחת עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

7.שטיפת כורכום

כורכום הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטה.תרופה זו כוללת ערבוב כפית כורכום אחת עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

8.שטיפת שום

שום הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול באפטה.תרופה זו כוללת ערבוב של כפית שום של שום עם כוס מים חמים ושטיפת הפה שלך עם הפיתרון למשך 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הנגעים.

טיפ ייחודי:

חשוב לזכור כי אין להשתמש בתרופות אלה על בסיס יומי.במקום זאת, יש להשתמש בהם רק כמה פעמים בשבוע כדי להימנע מעצבן נגעי האפטה.בנוסף, חשוב לדבר עם רופא אם הסימפטומים נמשכים או מחמירים.

לסיכום, אפתה יכולה להיות מצב מתסכל ולא נוח, אך ישנם הרבה תרופות סבתות יעילות ואמינות העומדות לטיפול בה.שטיפות מי מלח, שטיפות חומץ תפוחים, שטיפות שמן קוקוס, שטיפות סודה לשתייה, שטיפות אלוורה, שטיפות דבש, שטיפות כורכום ושטיפות שום הן כל תרופות ביתיות פופולריות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולקידום ריפוי של נגעי האפטהא.עם זאת, חשוב לזכור שלא להשתמש בתרופות אלה על בסיס יומיומי ולשוחח עם רופא אם התסמינים נמשכים או מחמירים.

חלק 2: תרופות טבעיות לאפטה

אפטה יכול להיות חוויה כואבת ולא נוחה, אבלאפשר למצוא הקלה עם תרופות טבעיות.תרופות אלה שימשו במשך מאות שנים וידוע כי הן יעילות ואמינות כאחד.להלן 8 סעדים של סבתא שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים של אפטה.

1.יוגורט

אכילת יוגורט כל יום יכולה לעזור להפחית את תדירות התפרצויות האפטה.הפרוביוטיקה שנמצאת ביוגורט יכולה לעזור להגביר את מערכת החיסון ולהפחית את הדלקת בפה.לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בחרו ביוגורט רגיל ולא ממותק והוסיפו פירות או דבש טריים לתוספת טעם.

2.תה קמומיל

תה קמומיל שימש זה מכבר כתרופה טבעית למגוון מחלות, כולל אפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, תלולה 1 כפית פרחי קמומיל בכוס מים חמים למשך 10 דקות.ברגע שהתה התקרר, השטף אותו סביב הפה ואז ירק אותו.זה יכול לעזור להפחית את הדלקת בפה ולהקל על הכאב של אפטה.

3.מי חמצן

מי חמצן הוא חיטוי רב עוצמה שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לאפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו חלקים שווים של 3% מי חמצן ומים.לשטוף את הפיתרון הזה סביב הפה למשך 30 שניות ואז לירוק אותו.חזור על תהליך זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4.שטיפת מי מלח

מי מלח הם חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת של אפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו 1 כפית מלח בכוס מים חמים.לשטוף את הפיתרון סביב הפה למשך 30 שניות ואז לירוק אותו.חזור על תהליך זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.אלוורה ורה ג’ל

ג’ל אלוורה הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת של אפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, החל כמות קטנה של ג’ל אלוורה ישירות על האזור המושפע.אפשר לג’ל להישאר במקום במשך 10 דקות לפני שטיפתו במים חמים.חזור על תהליך זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי חזק שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת של אפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים 1 כפית שמן עץ התה עם כוס מים חמים.לשטוף את הפיתרון סביב הפה למשך 30 שניות ואז לירוק אותו.חזור על תהליך זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

7.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת של אפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים 1 כף חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.לשטוף את הפיתרון סביב הפה למשך 30 שניות ואז לירוק אותו.חזור על תהליך זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

8.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת של אפטה.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו 1 כפית סודה לשתייה עם כוס מים חמים.לשטוף את הפיתרון סביב הפה למשך 30 שניות ואז לירוק אותו.חזור על תהליך זה פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

8 תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לאפטה.הם בטוחים, יעילים ואמינים, והם שימשו במשך מאות שנים לטיפול במצב זה.עם זאת, חשוב לזכור כי סעדים אלה אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי.אם הסימפטומים של אפתה נמשכים, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.

שאלות נפוצות

מה זה Aphtha?

אפטה הוא מצב שכיח בפה המאופיין בפצעים קטנים וכואבים בפה.בדרך כלל זה נגרם כתוצאה מזיהום או תגובה אלרגית.זה יכול להיות לא נוח ויכול להקשות על אכילה ושתייה.

האם תרופות טבעיות יכולות לעזור לטיפול באפטה?

כן, תרופות טבעיות כמו יוגורט, תה קמומיל, מי חמצן, שטיפת מי מלח, ג’ל אלוורה, שמן עץ התה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן