דף הבית » תרופות סבתא » 9 תרופות סבתות חמות וותיקות לערמונית מוגדלת
daadaddaddaa daddaaddaa ddeddaa dddaaddaddaa dcdadadeddaddaa ded

9 תרופות סבתות חמות וותיקות לערמונית מוגדלת

מהי ערמונית מוגדלת?

ערמונית מוגדלת, המכונה גם היפרפלזיה שפירה של הערמונית (BPH), היא מצב שכיח הפוגע בגברים רבים מעל גיל 50. זה נגרם כתוצאה מגידול בגודל בלוטת הערמונית, שנמצאת ממש מתחת לשלפוחית השתן אצל גבריםוהערמונית המוגדלת יכולה ללחוץ על השופכה ולגרום לקושי להשתין, כמו גם תסמיני שתן אחרים.אלה כוללים זרם שתן חלש, צורך תכוף להשתין ותחושה של התרוקנות לא שלמה של שלפוחית השתן.

מדוע לשקול תרופות לסבתא?

למרות שיש מספר טיפולים זמינים לערמונית מוגדלת, כולל תרופות וניתוחים, גברים רבים מחפשים פתרונות טבעיים יותר ופחות פולשניים.במשך מאות שנים סבתות משתמשות בתרופות ביתיות כדי לעזור להקל על הסימפטומים של ערמונית מוגדלת.סעדים אלה קלים לביצוע, לעתים קרובות לא יקרים, וניתן להשתמש בהם בנוחות הבית שלך.

9 תרופות סבתות חמות וותיקות לערמונית מוגדלת

  • מיץ חמוציות: שתיית מיץ חמוציות לא ממותק, נמצא כי כל יום מסייע בשיפור תסמיני השתן הקשורים ל- BPH.זה נחשב לעבוד על ידי הגדלת זרימת השתן והפחתת דלקות בדרכי השתן.
  • Saw Palmetto: Saw Palmetto הוא תוסף צמחים שנמצא כמפחית את תסמיני השתן אצל גברים עם BPH.זה נחשב לעבוד על ידי חסימת פעולת הטסטוסטרון על בלוטת הערמונית.
  • עלה סרפד: עלה סרפד נמצא כמפחית את הדלקת בערמונית, כמו גם מפחית את תדירות המתן.
  • זרעי דלעת: זרעי דלעת הם מקור עשיר לאבץ, שידוע כמועיל לבריאות הערמונית.אבץ עוזר להפחית דלקת ויכול לעזור להפחית את תסמיני השתן.
  • זרעי פשתן: זרעי פשתן הם מקור עשיר לחומצות שומן אומגה 3, שיש להן תכונות אנטי דלקתיות ויכולות לעזור להפחית את גודל הערמונית.
  • pygeum: pygeum הוא תרופה צמחית שנמצאה כמפחיתה את תסמיני השתן אצל גברים עם BPH.זה נחשב לעבוד על ידי הפחתת דלקת והפחתת גודל הערמונית.
  • זרעי סלרי: זרעי סלרי הוא משתן טבעי, מה שאומר שהוא מסייע להגביר את זרימת השתן ולהפחית את תדירות המתן.נחשב גם שיש לו תכונות אנטי דלקתיות.
  • תה ירוק: תה ירוק הוא משתן טבעי ונמצא שהוא מפחית את גודל הערמונית ומשפר את תסמיני השתן אצל גברים עם BPH.
  • HorseTail: HorseTail הוא תרופה צמחית שנמצאה כמפחיתה דלקת ומשפרת את תסמיני השתן אצל גברים עם BPH.

תרופות סבתות אלה יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת.עם זאת, חשוב לציין כי אין להשתמש בהם כתחליף לטיפול רפואי.אם אתה חווה תסמינים של ערמונית מוגדלת, חשוב לראות את הרופא שלך לאבחון וטיפול נאותים.

חשוב גם לציין שחלק מהתרופות הסבתות הללו יכולות לקיים אינטראקציה עם תרופות, ולכן חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אחד מהתרופות הללו.בנוסף, אם אתה לוקח תוספי מזון, חשוב לדון בהם גם עם הרופא שלך.

טיפ ייחודי ומועיל: אם אתה חווה תסמינים כלשהם של ערמונית מוגדלת, חשוב לפנות לרופא לאבחון וטיפול נאותים.בנוסף, חשוב לדון בכל תוספי מזון או תרופות לסבתא עם הרופא לפני שאתה לוקח אותם.

דרכים טבעיות לטיפול בערמונית מוגדלת

ערמונית מוגדלת יכולה להיות מצב מאוד לא נוח לגברים בכל הגילאים.עם זאת, ניתן לטפל בערמונית מוגדלת באמצעות תרופות טבעיות במקום תרופות תרופות.להלן תשעה תרופות סבתות חמות וותיקות להגדלהערמונית ששימשה במשך מאות שנים כדי לסייע בניהול מצב זה.

1.תרופות צמחיות

תרופות צמחי מרפא, כמו Saw Palmetto, שימשו במשך מאות שנים לטיפול בערמונית מוגדלת.Saw Palmetto הוא עץ דקל קטן יליד דרום מזרח ארצות הברית ומשמש כתרופה למגוון תנאים, כולל ערמונית מוגדלת.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי חסימת המרת טסטוסטרון לדיידרוטסטוסטרון, שנחשבת כגורם תורם לערמונית מוגדלת.

2.שינויים בתזונה ואורח חיים

ביצוע שינויים בתזונה ואורח חיים יכול גם לעזור בניהול ערמונית מוגדלת.אכילת תזונה העשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור להפחית דלקת ולספק חומרים מזינים חיוניים לבריאות הערמונית.הגבלת מזון מעובד ובשר אדום יכולה להועיל גם כן.בנוסף, הימנעות מאלכוהול וקפאין יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.פעילות גופנית קבועה יכולה גם לעזור בניהול תסמינים, מכיוון שזה יכול להפחית את הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית.

3.ניהול מתח

לחץ

לחץ יכול להחמיר ערמונית מוגדלת, ולכן חשוב לנהל את רמות הלחץ.פרקטיקות כמו יוגה, מדיטציה ופעילות גופנית קבועה יכולים לעזור להפחית את הלחץ.בנוסף, חשוב לקבל מספיק שינה מכיוון שחוסר שינה יכול להחמיר את הסימפטומים.לקחת זמן לרגיעה ופעילות פנאי יכול גם לעזור להפחית את רמות הלחץ.

4.תוספי מזון

תוספי תזונה יכולים להועיל גם לניהול ערמונית מוגדלת.אבץ, סלניום וויטמין E חשובים כולם לבריאות הערמונית ויכולים לעזור להפחית את הסימפטומים.בנוסף, חומצות שומן אומגה 3, כמו אלה שנמצאות בשמן דגים, יכולות לעזור להפחית דלקת ולשפר את הבריאות הכללית.

תרופות אחרות לערמונית מוגדלת

5.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול סיני עתיק הכרוך בהכנסת מחטים לגוף על מנת לעורר נקודות ספציפיות.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת הדלקת ולשפר את הבריאות הכללית.מחקרים מצאו כי דיקור סיני יכול לסייע בהפחתת תסמינים של ערמונית מוגדלת, כולל מתן שתן תכוף ומשתנה לילית.

6.קומפרסים חמים וקרים

יישום קומפרסים חמים וקור על אזור הבטן יכול גם לעזור להפחית את הסימפטומים.החום מקומפרס חם עוזר להרפות את השרירים, ואילו הקור עוזר להפחית דלקת.יישום קומפרסים חמים וקרים יכול לעזור להפחית את אי הנוחות ולשפר את הבריאות הכללית.

7.עיסוי

העיסוי

יכול להועיל גם לניהול ערמונית מוגדלת.העיסוי עוזר להרפות את השרירים, להפחית את הדלקת ולשפר את זרימת הדם.עיסוי יכול להיעשות לבד או כחלק מתכנית טיפול עם מטפל בעיסוי מוסמך.

8.שמנים אתרים

שמנים אתרים, כמו לבנדר, רוזמרין וטימין, יכולים גם לעזור בניהול ערמונית מוגדלת.ניתן להשתמש בשמנים אלה באופן אקטואלי או במפזר כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים ולשפר את הבריאות הכללית.חשוב להשתמש בשמנים אלה בזהירות, מכיוון שהם יכולים להיות מאוד חזקים ואסור להשתמש בהם על עור שבור.

9.צריכת נוזלים

שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור גם בניהול ערמונית מוגדלת.שתיית מים מספיק עוזרת לשמור על דרכי השתן ומסייעת להפחתת הדלקת.בנוסף, שתיית תה צמחים, כמו קמומיל או ג’ינג’ר, יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים.חשוב להימנע ממשקאות קפאיים ואלכוהוליים, מכיוון שהם יכולים להחמיר תסמינים.

שאלות נפוצות של הערמונית המוגדלת

ש: מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בערמונית מוגדלת?

א: הדרך הטובה ביותר לטפל בערמונית מוגדלת היא לבצע שינויים באורח החיים ותזונה, כמו הגבלת מזון מעובד ובשר אדום, הימנעות מאלכוהול וקפאין, והתרגיל באופן קבוע.בנוסף, תרופות צמחי מרפא, כמו מסור פלמטו, תוספי מזון, דיקור סיני, קומפרסים חמים וקרים, עיסוי, שמנים אתרים, והגברת צריכת נוזלים יכולים גם לעזור בניהול תסמינים.

מסקנה

ערמונית מוגדלת יכולה להוביל לאי נוחות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן