דף הבית » תרופות סבתא » 9 תרופות סבתות זולות ופופולריות בין כל הגילאים לשיעול ליחה

9 תרופות סבתות זולות ופופולריות בין כל הגילאים לשיעול ליחה

ריפוי תרופות לבית לשיעול ליחה

שיעול הוא דרך טבעית לגוף לגרש ליחה, ריר וגירויים אחרים מהריאות והגרון.כאשר שיעול מייצר ליחה מוגזמת, זה יכול להיות לא נוח ולהקשות על הנשימה.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות ששימשו לדורות כדי לסייע בטיפול בשיעול ליחה.

שיעול ליחה יכול להיגרם על ידי אלרגיות, הצטננות וזיהומים, אך לעיתים קרובות הגורם יכול להיות לא ידוע.לא משנה מה הסיבה, תשעת התרופות הטבעיות הללו אינן יקרות, פופולריות ועשויות לעזור לספק הקלה.

דבש

דבש הוא צופה טבעי, כלומר הוא עוזר לשחרר ריר ודק בחזה ובגרון.יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות, מה שעשוי לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את הגירוי.

כדי להשתמש בדבש לטיפול בשיעול ליחה, הוסף כפית דבש אחת או שתיים לכוס מים חמים ושתה אותו שלוש פעמים ביום.לחלופין, אכלו כפית דבש אחת היישר מהכף.אין לתת דבש לילדים מתחת לגיל אחד.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה יעילה לשחרור ולגרש ליחה מהריאות והגרון.לשם כך, מלאו קערה במים חמים והוסיפו כמה טיפות אקליפטוס או שמן אתרי מנטה.הניחו מגבת מעל ראשכם ונשענו מעל הקערה, וודאו שהפנים שלכם רחוקות מספיק מהמים החמים כדי להימנע משריפה.שאפו את הקיטור למשך 10 דקות, ואז חזרו על התהליך עד פעמיים ביום.

טיפ ייחודי ומועיל

הוספת כמה טיפות מיץ לימון למים החמים ושמנים אתרים יכולה לעזור לספק הקלה נוספת.למיץ לימון יש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי -ויראליות, מה שעשוי לעזור להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב אנטי דלקתי חזק שיכול לעזור להפחית את הגירוי בגרון ולגרש ריר מהריאות.כדי ליצור תרופה ג’ינג’ר לשיעול ליחה, הוסף כפית אחת של ג’ינג’ר טחון לכוס מים חמים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את הג’ינג’ר ומוסיפים דבש אם תרצה.שתו את תה הג’ינג’ר עד שלוש פעמים ביום.

שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית ונוגדת פטרייה שיכולה לעזור להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.כדי להשתמש בשום לטיפול בשיעול ליחה, מערבבים כף אחת של שום טחון עם כף דבש אחת ואכלו אותו שלוש פעמים ביום.לחלופין, הוסיפו כמה שיני שום כתוש לכוס מים חמים ושתום עד שלוש פעמים ביום.

חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים נחשב לסייע לריר דק ולהפחית את הדלקת בגרון.כדי להשתמש בו לשיעול ליחה, מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כף דבש אחת וכוס מים חמים.שתו את התערובת שלוש פעמים ביום.

גרגר מי מלח

גרגר עם מי מלח יכול לעזור להפחית את הדלקת ולשחרר את הריר בגרון.להכנת גרגר מים מלח, ממיסים כפית מלח אחת בכוס מים חמים ומגרגר איתו למשך 30 שניות.לירוק את המים ולחזור על התהליך פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

טימין

טימין הוא משווה טבעי שיכול לעזור לגרש ליחה מהריאות והגרון.כדי ליצור תרופת טימין לשיעול ליחה, הוסף כפית אחת של טימין מיובש לכוס מים חמים.תן לטימין תלול למשך 10 דקות, ואז מסננים ומוסיפים דבש אם רוצים.שתו את תה הטימין עד שלוש פעמים ביום.

MULLEIN

מולין הוא עשב עם תכונות אנטי-דלקתיות ומצפיות.כדי להשתמש במולין לטיפול בשיעול ליחה, הוסף כפית אחת של עלי מולין מיובשים לכוס מים חמים ותן לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את המולין ומוסיפים דבש אם רוצים.שתו את תה המולין עד שלוש פעמים ביום.

שורש ליקריץ

שורש ליקוריץ הוא עשב עם תכונות אנטי דלקתיות ומצפיות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולגרש ריר מהריאות והגרון.כדי ליצור תרופת שורש ליקריץ, הוסף כפית אחת של שורש ליקוריץ לכוס מים חמים ותן לו תלול למשך 10 דקות.סנס את הליקוריE שורש והוסף דבש אם תרצה.שתו את תה הליקוריץ עד שלוש פעמים

תרופות צמחי מרפא לשיעול ליחה

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לטיפול בשיעול ומחלות אחרות.ישנם תרופות צמחיות רבות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של שיעול ליחה.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר שהועברו דרך דורות של סבתות:

  • ג’ינג’ר: ג’ינג’ר ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות.זה יכול לעזור להפחית דלקת בגרון שיכול להוביל לשיעול.נסה להרתיח מעט שורש ג’ינג’ר במים ולשתות אותו כתה.
  • טימין: טימין הוא עשב המשמש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית.יש לו תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי דלקתיות ומציפות.נסה להוסיף קצת טימין למים רותחים ולשתות אותם כתה, או להוסיף אותו למנה.
  • דבש: דבש הוא בעל צופה טבעי המסייע לשחרר ריר בגרון.יש לו גם תכונות אנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית דלקת.נסה להוסיף קצת דבש למים חמים ולשתות אותם כתה.
  • לימון: לימון הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת בגרון שיכול להוביל לשיעול.נסה להוסיף קצת מיץ לימון למים חמים ולשתות אותם כתה.
  • מנטה: מנטה יש תכונות אנטיבקטריאליות ומצפיות שיכולות לעזור להפחית דלקת בגרון ולשחרר ריר.נסה להוסיף כמה עלי מנטה למים רותחים ולשתות אותם כתה.
  • פלפל קאיין: פלפל קאיין יש תכונות אנטי דלקתיות ומצפיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולשחרר ריר.נסה להוסיף קצת פלפל קאיין למים רותחים ולשתות אותם כתה.
  • שורש ליקריץ: שורש ליקריץ הוא עשב המשמש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית.יש לו תכונות אנטי-דלקתיות ומציפות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולשחרר ריר.נסה להוסיף קצת שורש ליקריץ למים רותחים ולשתות אותו כתה.
  • כורכום: כורכום הוא עשב המשמש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית.יש לו תכונות אנטי-דלקתיות ומציפות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולשחרר ריר.נסה להוסיף קצת כורכום למים רותחים ולשתות אותם כתה.
  • אקליפטוס: אקליפטוס הוא עשב המשמש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית.יש לו תכונות אנטי-דלקתיות ומציפות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולשחרר ריר.נסה להוסיף קצת אקליפטוס למים רותחים ולשתות אותם כתה.

תרופות טבעיות אחרות לשיעול ליחה

בנוסף לתרופות צמחיות, ישנם תרופות טבעיות אחרות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של שיעול ליחה.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר שהועברו דרך דורות של סבתות:

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן