דף הבית » תרופות סבתא » 9 תרופות ישנות ונבדקות על פי עוויתות שרירים

9 תרופות ישנות ונבדקות על פי עוויתות שרירים

עוויתות שרירים: מה גורם להם ואיך ניתן לטפל בהם?

עוויתות שרירים הן התכווצויות בלתי רצוניות שיכולות לנוע בין מעצבן קלות לכואב קשה.הם יכולים להופיע בכל שריר, אך הם הנפוצים ביותר בשרירי הגב, הצוואר והרגליים.עוויתות שרירים יכולות להיגרם על ידי מגוון דברים, כמו התייבשות, חוסר פעילות גופנית או פציעה.אמנם אין ריפוי אש בטוח לעוויתות שרירים, אך ישנם מספר תרופות שיכולות לעזור להקל על התסמינים ולהפחית את הסבירות להתעורר בעתיד.

9 סעדים ישנים ונבדקים על פי עוויתות שרירים

1.חום וקרח

שימוש בחום או בקרח על השריר הפגוע יכול להיות דרך נהדרת להפחית את עוויתות השרירים.החום עוזר להרפות את השריר, בעוד שקרח עוזר להפחית נפיחות ודלקת.החלת חום או קרח למשך 10 עד 15 דקות בכל פעם יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת התכווצויות.

2.עיסוי

עיסוי הוא דרך נהדרת להפחית את מתח השרירים ולשחרר שרירים צמודים.עיסוי יכול גם לעזור להגדיל את זרימת הדם בשריר, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב.יש לעשות את העיסוי בעדינות ולא יותר מעשר דקות בכל פעם.

3.מתיחות

מתיחות יכולות לעזור להפחית את המתח בשריר ולשפר את הגמישות.מתיחות צריכות להיעשות בעדינות ועם תנועות איטיות ומבוקרות.חשוב שלא להתייח יתר על המידה, מכיוון שזה עלול לגרום לפגיעה או כאב נוסף.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לחזק ולמתוח את השרירים, מה שיכול להפחית את התרחשות העוויתות.חשוב להתחיל לאט ובהדרגה להגדיל את עוצמת התרגיל, מכיוון שזה יעזור להימנע מפציעה.

5.הידרציה

הישארות מטופחת היטב חשובה לבריאות הכללית, ויכולה לעזור להפחית את התרחשות עוויתות השרירים.חשוב לשתות הרבה מים לאורך היום, ולהימנע מהתייבשות.

6.דיאטה

אכילת תזונה מאוזנת ובריאה יכולה לעזור להפחית את התרחשותם של עוויתות שרירים.אכילת מזונות עשירים בוויטמינים ובמינרלים, כמו פירות וירקות, יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולספק לגוף את החומרים המזינים שהוא צריך כדי להישאר בריאים.

7.תוספי מזון

תוספי מזון מסוימים, כמו מגנזיום, יכולים לעזור להרפות את השרירים ולהפחית את התרחשות העוויתות.חשוב לדבר עם רופא לפני נטילת תוספי מזון, מכיוון שחלקם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות או שיש להם תופעות לוואי.

8.שינה

קבלת מנוחה מספקת חשובה לבריאות הכללית, ויכולה לעזור להפחית את התרחשות עוויתות השרירים.חשוב לקבל לפחות 7 עד 8 שעות שינה ללילה.

9.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות, כמו קמומיל, ג’ינג’ר ושורש ולריאן, יכולים לעזור להפחית את מתח השרירים ועוויתות.חשוב לדבר עם רופא לפני שנטילת תרופות צמחיות כלשהן, שכן חלקם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות או שיש להם תופעות לוואי.

טיפ ייחודי ומועיל

אם אתה חווה עוויתות שרירים, חשוב לקחת הפסקה מהפעילויות הרגילות שלך.מנוחה של השריר יכולה לעזור להפחית את התדירות וחומרת העוויתות.חשוב גם לוודא שאתה נשאר לחות ולהשיג מספיק שינה.

6.מניפולציה אוסטאופתית

מניפולציה אוסטאופתית היא סוג של טיפול מעשי המשמש לטיפול בעוויתות שרירים.זה כרוך בלחיצה באזורים מסוימים בגוף כדי לעזור להרפות את השרירים ולפרק את כל הקשרים שעלולים לגרום לעוויתות.מניפולציה אוסטאופתית יכולה להיעשות על ידי אוסטאופת או כירופרקט מאומן ובדרך כלל נעשית בסדרת טיפולים.

הטבות

טיפול מסוג זה יכול לעזור להפחית את הכאב ולשפר את טווח התנועה באזור הפגוע.זה יכול גם לעזור להפחית את התדירות ועוצמת עוויתות השרירים.

סיכונים

מניפולציה אוסטאופתית יכולה לגרום לכאבות ואי נוחות זמניים.חשוב לוודא שהמתרגל מנוסה ומוסמך להבטיחשהטיפול הוא בטוח ויעיל.

7.דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרופה סינית מסורתית המשמשת במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל עוויתות שרירים.זה כרוך בהכנסת מחטים דקים לנקודות ספציפיות בגוף כדי לעורר את שחרור ההורמונים הריפוי ולהפחית את הכאב והמתח.דיקור סיני יכול להיעשות על ידי מתרגל מיומן בסדרת טיפולים.

הטבות

דיקור סיני יכול לספק הקלה מעוויתות שרירים ולעזור להפחית כאבים ודלקת.זה יכול גם לעזור בשיפור זרימת הדם והרגיעה.

סיכונים

דיקור סיני נחשב בדרך כלל לטיפול בטוח, אך הוא יכול לגרום לכאבים ואי נוחות זמניים.חשוב לוודא שהמתרגל מנוסה ומוסמך להבטיח שהטיפול יהיה בטוח ויעיל.

8.תוספי צמחים

ניתן להשתמש בתוספי צמחים

תוספי צמחים לטיפול בעוויתות שרירים.ישנם מגוון עשבי תיבול שיכולים לעזור להפחית את הכאב והדלקת ולהרגיע את השרירים.כמה מעשבי התיבול הנפוצים ביותר לעוויתות שרירים כוללים ג’ינג’ר, כורכום ובוסווליה.

הטבות

תוספי צמחים יכולים לספק הקלה מעוויתות שרירים ולעזור להפחתת כאב ודלקת.הם יכולים גם לעזור בשיפור זרימת הדם והרגיעה.

סיכונים

תוספי צמחים יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותם.חשוב גם לוודא שהתוספים באיכות גבוהה ומקור מהימן.

9.טיפול בעיסוי

טיפול בעיסוי הוא סוג של טיפול שניתן להשתמש בו לטיפול בעוויתות שרירים.זה כרוך בהפעלת לחץ על האזור הפגוע כדי לעזור להרפות את השרירים ולהפחית את הכאב והדלקת.עיסוי יכול להיעשות על ידי מטפל במיומן בסדרה של טיפולים.

הטבות

טיפול בעיסוי יכול לספק הקלה מעוויתות שרירים ולעזור להפחתת כאב ודלקת.זה יכול גם לעזור בשיפור זרימת הדם והרגיעה.

סיכונים

טיפול בעיסוי יכול לגרום לכאבות ואי נוחות זמניים.חשוב לוודא שהמטפל מנוסה ומוסמך להבטיח שהטיפול יהיה בטוח ויעיל.

תשע תרופות ישנות ומנוסות ונבדקו על פי עוויתות שרירים יכולות לספק הקלה מכאב ולעזור להפחתת הדלקת.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה אחד מהטיפולים הללו כדי להבטיח שהם יהיו בטוחים ויעילים למצבך הספציפי.בנוסף, חשוב לעקוב אחר עצת הרופא או הספק הבריאותי שלך על הדרך הטובה ביותר לטפל בעוויתות השרירים שלך.

שאלות נפוצות

מהן כמה תרופות ישנות ומנוסות ונבדקות עבור עוויתות שרירים?

כמה תרופות ישנות ומנוסות ונבדקות על פי עוויתות שרירים כוללות מתיחות, טיפול בחום, טיפול קר, יוגה, פעילות גופנית, מניפולציה אוסטאופתית, דיקור סיני, תוספי צמחים וטיפול בעיסוי.

האם תרופות אלה בטוחות ויעילות?

תרופות אלה יכולות להיות בטוחות ויעילות, אך חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה מישהו מהם כדי להבטיח שהם יהיו בטוחים ומתאימים למצב הספציפי שלך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן