דף הבית » תרופות סבתא » 9 תרופות ביתיות משמעותיות לכאבי ברכיים
daadaddaddaa dddaadddaa dedadedaddaadddaa dcdbddd ddadbdddd

9 תרופות ביתיות משמעותיות לכאבי ברכיים

כאבי ברכיים יכולים להיות מתישים ולהקשות להיות פעילים כמו שהיית פעם.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שעשויות לעזור להפחית את כאבי הברך ולשפר את איכות חייך.במאמר זה נדון בתשעה מהתרופות הביתיות המשמעותיות ביותר לכאבי ברכיים.

פעילות גופנית

פעילות גופנית היא אחד התרופות היעילות ביותר לכאבי ברכיים.חיזוק השרירים התומכים בברך יכול לעזור להפחית את הכאב ושיפור הגמישות.תרגילים כמו הליכה, רכיבה על אופניים ושחייה יכולים לעזור לחזק את השרירים סביב הברך ולהפחית את הכאב.חשוב גם לבצע תרגילי מתיחה כדי לשפר את הגמישות ואת טווח התנועה.

קרח וחום

קרח וחום יכולים להיות שניהם תרופות יעילות לכאבי ברכיים.החלת חבילת קרח על הברך יכולה לעזור להפחית דלקת וכאב.חשוב לעטוף את הקרח במגבת או בד כדי להגן על העור מפני נזק.חום יכול להועיל גם לכאבי ברכיים מכיוון שהוא יכול לעזור להגדיל את זרימת הדם ולהפחתת הנוקשות.יש ליישם את החום לא יותר מ -15 דקות בכל פעם.

ירידה במשקל

עודף משקל יכול לשים מאמץ נוסף על הברכיים, מה שמוביל לכאב ודלקת.ירידה במשקל יכולה לעזור להפחית את המתח על הברכיים ולהפחתת הכאב.חשוב לרדת במשקל בצורה בריאה, כמו אכילת תזונה מאוזנת ולהתאמן באופן קבוע.

טיפ:

חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל בתוכנית לירידה במשקל כדי להבטיח שהיא בטוחה לבריאותך ולרווחתך.

תרופות

תרופות ללא מרשם כמו איבופרופן ואצטמינופן יכולות לעזור להפחית דלקת וכאבים הקשורים לכאבי ברכיים.חשוב לעקוב אחר ההוראות בתווית ולא לקחת יותר מהמינון המומלץ.

קרמים וג’לים

ישנם מספר קרמים וג’לים זמינים המיועדים במיוחד להפחתת כאבי ברכיים.קרמים וג’לים אלה מכילים מרכיבים כמו מנטול וקפסאיצין שיכולים לעזור להפחית דלקת וכאב.חשוב לעקוב אחר ההוראות על התווית ולא להחיל יותר מדי.

זריקות קורטיקוסטרואידים

ניתן להשתמש בזריקות קורטיקוסטרואידים להפחתת דלקת וכאב בברך.זריקות אלה נעשות בדרך כלל במשרד רופא ויכולות לספק הקלה במשך מספר שבועות או חודשים.

דיקור סיני

דיקור סיני הוא טכניקת רפואה סינית מסורתית הכרוכה בהכנסת מחטים דקים לנקודות ספציפיות בגוף.מחקרים מראים כי דיקור סיני עשוי להיות יעיל בהפחתת הכאב בברך.

עיסוי

עיסוי יכול להועיל להפחתת דלקת וכאב בברך.מטפל בעיסוי יכול להשתמש בטכניקות ספציפיות כמו לישה, הקשה ומפרקים כדי להפחית את הכאב ולשפר את זרימת הדם.

תוספים

ישנם מספר תוספי מזון העשויים לעזור להפחתת דלקת וכאב בברך.אלה כוללים חומצות שומן אומגה 3, גלוקוזאמין וכונדרויטין.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי מזון כדי להבטיח שהם בטוחים עבורך.

כשמדובר בכאבי ברכיים, חשוב לנקוט בצעדים הנדרשים כדי להפחית את הכאב ולשפר את איכות חייך.תשע תרופות ביתיות אלה יכולות להועיל בהפחתת כאבי ברכיים ושיפור הניידות שלך.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל בטיפול חדש כלשהו כדי להבטיח שזה מתאים לך.

חלק 2: 9 תרופות ביתיות משמעותיות לכאבי ברכיים

מנוחה

אחד הצעדים החשובים ביותר לטיפול בכאבי ברכיים הוא לאפשר לברך לנוח.המשמעות היא הימנעות מפעילויות הגורמות למתח נוסף על המפרק ולתת לו זמן לרפא.תלוי בחומרת הכאב, אנשים צריכים לדבר עם הרופא שלהם על פעילויות מתאימות שלא יחמירו עוד יותר את הברך.באופן כללי, יש לקחת מנוחה במרווחים קצרים לאורך כל היום.

קרח

יישום הקרח על הברך למשך 15-20 דקות בכל פעם מספר פעמים ביוםיכול להפחית דלקת ולעזור להפחית את הכאב.אנשים צריכים להיות בטוחים לעטוף את הקרח במגבת או בד כדי להימנע מכל נזק נוסף בעור.

דחיסה

לבישת תחבושת דחיסה או סד ברך יכולה לעזור להפחית את הלחץ על המפרק ולספק תמיכה.זה יכול לעזור להפחית את כמות הכאב שחש על ידי האדם.

הגבהה

הרמת הברך מעל הלב יכולה לעזור להפחית נפיחות וכאב.ניתן לעשות זאת על ידי העלאת הברך על כרית כששוכבים או יושבים עם הרגל מוגבהת.

תרופות נגד כאבים ללא מרשם

תרופות נגד כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן ואצטמינופן יכולות לעזור להפחית דלקת וכאב.אנשים צריכים לדבר עם הרופא שלהם על המינון המתאים לגילם ולמשקלם.

ירידה במשקל

עודף משקל יכול להפעיל לחץ על מפרק הברך, מה שמוביל לכאב נוסף.ירידה במשקל יכולה לעזור להפחית את כמות הלחץ המונחת על מפרק הברך ולהפחתת הכאב.

אימוני כוח

בניית השרירים סביב הברך יכולה לעזור להפחית את המתח על המפרק ולספק תמיכה נוספת.ניתן לעשות זאת באמצעות תרגילי אימוני כוח שמכוונים לשרירי הירך והירך.

מתיחה

מתיחות יכולות לעזור לשחרר את השרירים סביב המפרק ולהפחית את הכאב.אנשים צריכים להיות בטוחים להימתח באופן קבוע לאורך כל היום כדי לשמור על השרירים גמורים ולהפחית את הכאב.

פיזיותרפיה

במקרים מסוימים, יתכן שמומלץ על פיזיותרפיה כדי לסייע בהפחתת הכאב ולשפר את טווח התנועה במפרק הברך.פיזיותרפיסטים יכולים לספק תרגילים ומתיחות כדי לסייע בהפחתת הכאב ולשפר את הניידות בברך.

סיכום

כאבי ברכיים יכולים להיות מצב מתיש וחשוב לנקוט צעדים לטיפול בכאב ולהפחתת הסיכון לפגיעה נוספת.מנוחה, קרח, דחיסה, גובה, תרופות לכאבים ללא מרשם, ירידה במשקל, אימוני כוח, מתיחות ופיזיותרפיה הם כולם תרופות ביתיות יעילות לכאבי ברכיים.אנשים צריכים לדבר עם הרופא שלהם כדי לקבוע אילו סעדים מתאימים ביותר למצבם האישי.

שאלות נפוצות

באילו תרופות ביתיות אוכל להשתמש בטיפול בכאבי ברכיים?

מנוחה, קרח, דחיסה, גובה, תרופות לכאבים ללא מרשם, ירידה במשקל, אימוני כוח, מתיחות ופיזיותרפיה הם כולם תרופות ביתיות יעילות לכאבי ברכיים.אנשים צריכים לדבר עם הרופא שלהם כדי לקבוע אילו סעדים מתאימים ביותר למצבם האישי.

האם מתיחה יכולה לעזור להפחתת כאבי ברכיים?

מתיחות יכולות לעזור לשחרר את השרירים סביב המפרק ולהפחית את הכאב.אנשים צריכים להיות בטוחים להימתח באופן קבוע לאורך כל היום כדי לשמור על השרירים גמורים ולהפחית את הכאב.חשוב גם לדבר עם רופא או פיזיותרפיסט כדי לקבל את תוכנית האימונים המתאימה לצרכים האישיים שלהם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן