דף הבית » תרופות סבתא » 9 התרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים ומשקמים לשלשולים והקאות בתינוקות
ddaadaddaddaa dadc daddaad ddeddedcdaddaa dadc ddd deddedddd

9 התרופות של סבתא המומלצות על ידי מומחים ומשקמים לשלשולים והקאות בתינוקות

9 הסעדים של סבתא המומלצים על ידי מומחים לשלשול והקאות בתינוקות

למרות שזה יכול להיות קשה לראות את התינוק שלך סובל משלשול או הקאות, ישנם טיפולים מנוסים ואמיתיים ששימשו במשך דורות כדי לעזור לקטנה שלך להתאושש במהירות.תשעת הסעדים של סבתא הבאים הומלצו על ידי מומחים ונחשבים משקמים לשלשולים והקאות אצל תינוקות, כאשר משתמשים בהם כמופנים.

נוזלים להתייבשות

התייבשות היא הסיבוך הנפוץ ביותר של שלשול והקאות.כדי למנוע התייבשות, חשוב להבטיח שהתינוק שלך יקבל את הנוזלים שהוא או היא צריכים.האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה לתת לתינוק שלך פיתרון אלקטרוליט כמו פדיאליט או פיתרון התייבשות דרך הפה כמו ריקלייט.זה חשוב במיוחד אם התינוק שלך צעיר יותר מחצי שנה, מכיוון שגופם חשוף יותר להשפעות של התייבשות.

הזנת ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר

כאשר התינוק שלך סובל משלשול או מקיא, זה יכול להיות קשה לגרום להם לאכול ארוחות רגילות.כדי לוודא שהם עדיין מקבלים את התזונה שהם צריכים, נסו להציע ארוחות קטנות יותר ותכופות יותר.הציעו כמויות קטנות של אוכל כל שעתיים -שלוש, וודאו שאתם מציעים אוכלים שקל לתינוק שלכם לעכל.אם התינוק שלך יונק, יונקו אותם בתדירות גבוהה ככל שהם מוכנים.

טיפ: נסה אוכל תמ”ש

כאשר התינוק שלך סובל משלשול או הקאות, חשוב להציע מזון תפל שקל לעיכול, כמו אורז, רוטב תפוחים או בננות פירה.מזונות אלה קלים על הבטן ולא יחמירו בעיות עיכול קיימות.

ביטול מוצרי חלב

אם התינוק שלך סובל משלשול או הקאות, עדיף להימנע ממוצרי חלב כמו חלב וגבינה.מוצרי חלב קשה לעיכול ויכולים להחמיר שלשול והקאות.במקום זאת, נסה להציע חלב סויה לתינוק שלך, חלב שקדים או אלטרנטיבות אחרות שאינן נודדות.

הימנע מאוכלים ומשקאות ממותקים

כאשר התינוק שלך מתמודד עם שלשול או הקאות, עדיף להימנע מאוכלים ומשקאות ממותקים.משקאות מסוכרים יכולים להחמיר את השלשול והקאות, מכיוון שסוכר יכול למשוך מים למעיים ולגרום לשלשול רב יותר.במקום זאת, הציעו פתרונות אלקטרוליטים לתינוק שלכם או מיצים לא ממותקים.

תה ג’ינג’ר ותה קמומיל

תה ג’ינג’ר ותה קמומיל ידוע בזכות השפעותיהם המרגיעות והמשקמות.כאשר התינוק שלך סובל משלשול או הקאות, נסה לתת להם כוס ג’ינג’ר או תה קמומיל.שני תה אלה ידועים בהשפעותיהם המרגיעות ויכולים לעזור להרגיע את הבטן המוטרדת.

שמרים של Brewer

שמרים של ברואר הם תרופה טבעית ששימשה במשך דורות לטיפול בשלשולים והקאות.שמרים אלה עשירים בוויטמינים של B ויכולים לעזור להגביר את מערכת החיסון של תינוקכם ולעזור בעיכול.כדי לתת שמרים של מבשלת התינוק שלך, מערבבים כמות קטנה לכוס חלב אם או פורמולה.

עלי מנטה

עלי מנטה משמשים זה מכבר כתרופה לשלשול והקאות.כדי לתת עלי מנטה של תינוקת, תלולים כפית אחת של עלי מנטה מיובשים בכוס מים חמים למשך 10 דקות.ברגע שהתה התקרר, סננו את העלים ונותנים אותו לתינוקכם.

מי קוקוס

מי קוקוס הם מקור מצוין לאלקטרוליטים שיכולים לעזור להחזיר את ההידרציה לתינוקך.כדי לתת למי התינוק שלך מי קוקוס, מערבבים כף אחת של מי קוקוס עם כמות שווה של חלב אם או פורמולה.תן לתינוק שלך אחד עד שתי כפיות מהתערובת הזו כל כמה שעות.

יוגורט

יוגורט הוא מקור נהדר לפרוביוטיקה, שהם חיידקים מועילים המסייעים לקידום עיכול בריא.כדי לתת ליוגורט התינוק שלך, ערבב כפית אחת של יוגורט רגיל ולא ממותק לכוס חלב אם או פורמולה.תן לתינוק שלך אחד עד שתי כפיות מהתערובת הזו כל כמה שעות.

על ידי עקוב אחר תשע הסעדים של סבתא אלה, אתה יכול לעזור לתינוק שלך להתאושש במהירות משלשול או Voמכהן ולחזור להרגיש כמיטב יכולתם.זכור להתייעץ תמיד עם רופא הילדים שלך לפני שתעביר אחד מהתרופות הללו לתינוקך.

8 תרופות נוספות של סבתא לשלשול והקאות בתינוקות

בנוסף לתשע הסעדים שהוזכרו לעיל, ישנם גם מגוון של תרופות נוספות שהועברו מסבתות כדי לסייע בטיפול ולמנוע הקאות ושלשול אצל תינוקות.ניתן להשתמש בסעדים אלה, שהם בעיקר תרופות ביתיות, בשילוב עם הטיפולים האחרים המומלצים על ידי מומחים כדי להבטיח תוצאה בטוחה ויעילה.

תה שומר

תה שומר

הוא תרופה פופולרית להקאות ושלשול אצל תינוקות בגלל תכונותיו הטבעיות נגד עוויתות ואנטי דלקתיות.להכנת התה, הרתיחו כפית אחת של זרעי שומר מרוסקים בכוס מים אחת למשך חמש דקות.לאחר סיום, מסננים את הנוזל ומאפשרים לו להתקרר לפני שתעביר אותו לתינוק.תה שומר יכול לעזור להקל על תסמיני הקאות ושלשול אצל תינוקות.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה פופולרית נוספת לטיפול ומניעת שלשול והקאות אצל תינוקות.ידוע שג’ינג’ר סובל מתכונות אנטי דלקתיות ואנטי-פסמודיות, שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים הקשורים לתנאים אלה.כדי להשתמש בג’ינג’ר כתרופה, מערבבים כפית אחת של שורש ג’ינג’ר מגורד עם כוס מים רותחים.אפשר לתערובת לתלול למשך רבע שעה לפני מתאמץ ולאפשר לה להתקרר.תן לתינוק כפית הנוזל כל ארבע שעות.

שינויים תזונתיים

שינויים תזונתיים מומלצים לרוב על ידי מומחים כדרך לסייע בטיפול ולמנוע הקאות ושלשול אצל תינוקות.זה עשוי לכלול הצגת מזונות חדשים בהדרגה, הימנעות ממזון ממותק ומטוגן, והגבלת מזון חלב ומעובד.בנוסף, חשוב להבטיח שהתינוק שותה מספיק נוזלים, מכיוון שהתייבשות יכולה להחמיר את הסימפטומים הקשורים לתנאים אלה.הצגת מזונות פרוביוטיים כמו יוגורט יכולה גם לעזור להחזיר את איזון החיידקים הטובים במערכת העיכול של התינוק.

צום

צום מומלץ גם על ידי מומחים כדרך לעזור לטפל ולמנוע הקאות ושלשול אצל תינוקות.צום פירושו לעכב את כל המזון והנוזלים מהילד עד 24 שעות.לאחר תקופה זו, חשוב להכניס לאט לאט נוזלים ומזונות, החל בנוזלים צלולים ולהגדיל בהדרגה למזון מוצק יותר.זה יכול לעזור למערכת העיכול של התינוק לנוח ולהתאושש.

תרופות צמחי מרפא

תרופות צמחיות משמשות לרוב גם כדי לסייע בטיפול ולמנוע הקאות ושלשול אצל תינוקות.שורש קמומיל, נענע ושירי שורש הם תרופות צמחיות פופולריות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים הקשורים לתנאים אלה.חשוב לציין כי יש להשתמש בתרופות צמחי מרפא רק בהנחייתו של איש מקצוע מוסמך לבריאות, מכיוון שכמה עשבי תיבול יכולים להיות מסוכנים לתינוקות.

סיכום

הקאות ושלשול אצל תינוקות יכולים להיות חוויה מדאיגה עבור הורים ומטפלים.אמנם חשוב לפנות לייעוץ רפואי, אך ישנם גם מגוון של תרופות מסורתיות שהועברו מסבתות שיכולות לעזור לטפל ולמנוע מצבים אלה.תרופות אלה כוללות דברים כמו דיאטת BRAT, צום ותרופות צמחיות כמו קמומיל, נענע ושורש ליקריץ.בנוסף, שינויים תזונתיים והצגת מזונות פרוביוטיים יכולים גם לעזור להחזיר את האיזון במערכת העיכול של התינוק.חשוב לציין כי יש להשתמש בתרופות אלה רק בשילוב עם עצותיו של איש מקצוע מוסמך לבריאות.

שאלות נפוצות

מהי דיאטת BRAT?

דיאטת BRAT מייצגת בננות, אורז, רוטב תפוחים וטוסט.זוהי תוכנית תזונה שלעתים קרובות מומלצת על ידי מומחים לסייע בטיפול ולמנוע הקאות ושלשול אצל תינוקות.

האם תרופות צמחיות בטוחות לתינוקות?

תרופות צמחי מרפא יכולות להועיל לטיפול ולמניעת הקאות ושלשול אצל תינוקות,אך חשוב לציין כי אין להשתמש בהם ללא הנחיות של איש מקצוע מוסמך בתחום הבריאות, מכיוון שחלק מהעשבי תיבול יכולים להיות מסוכנים לתינוקות.<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/grandmother%27s_remedies_for_diarrhea_and_vomiting_in_babies" Target="_Blank"ס וומטורציה..

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן