דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות של סבתות שהתקבלו ברחבי העולם לטיפול בזיהום בדרכי השתן – סודות עתיקים שנחשפו!
daadaddaddaa dadc daddaaddaa daddaadaddcd ddaddd ddaddcdd dcd

8 תרופות של סבתות שהתקבלו ברחבי העולם לטיפול בזיהום בדרכי השתן – סודות עתיקים שנחשפו!

מהי דלקת בדרכי השתן (UTI)?


זיהום בדרכי השתן (UTI) הוא זיהום בכל חלק במערכת השתן, כולל הכליות, השופכה, שלפוחית השתן או השופכה.UTIs נגרמים כאשר חיידקים נכנסים לדרכי השתן ומתרבבים.UTIs נפוצים מאוד והם שכיחים יותר אצל נשים מאשר אצל גברים.התסמינים של UTI כוללים תחושת צריבה בעת שתן, דחף מוגבר להשתין, מעונן, כהה או שתן עקוב מדם.

הסעדים של סבתא עבור UTIS


סבתות ברחבי העולם משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בדלקות בדרכי השתן במשך מאות שנים.תרופות אלה עדיין פופולריות כיום ויכולות לספק הקלה מהתסמינים ולעזור לרפא את הזיהום.להלן 8 מהתרופות הנפוצות והמקובלות ביותר עבור UTIS:

1.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא אחד התרופות הטבעיות הפופולריות והמקובלות ביותר עבור UTI.החומר הפעיל במיץ חמוציות נחשב כמסייע במניעת חיידקים להיצמד לדפנות דרכי השתן ובכך לעזור לשטוף אותם.

2.שותה הרבה מים

שתיית מים רבים חיונית לשטיפת חיידקים מהדרכי השתן.להישאר לחות יכול לעזור לדלל את השתן, מה שמקשה על החיידקים לשרוד ולגרום לשטוף אותם מהגוף.

3.סודה לשתייה

סודה לשתייה, או נתרן ביקרבונט, יכולים לעזור לאלף את השתן, ולהקשות על חיידקים לחיות ולגרום להם להיות סומקים מהגוף.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית סודה לשתייה בכוס מים ושתה אותה.

4.חומץ תפוחים

חומץ אפל סיידר הוא תרופה פופולרית נוספת עבור UTIS.הוא מכיל מספר תרכובות שיכולות לעזור להילחם בזיהום, כמו חומצה אצטית וחומצה מאלית.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית חומץ תפוחים בכוס מים ושתה אותו.

5.D-mannose

D-Mannose הוא סוכר טבעי שיכול לעזור לשטוף חיידקים מדרכי השתן.סוכר זה נקשר לחיידקים, ומקל על ביטולם מהגוף.

6.Uva ursi

Uva Ursi, הידוע גם בשם Bearberry, הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול ב- UTIS.הוא מכיל תרכובת הנקראת ארבוטין בעלת תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות.

7.עלה סרפד

Leaf Nettle הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול ב- UTIS.הוא מכיל תרכובות בעלות תכונות אנטיבקטריאליות, משתן ואנטי דלקתיות.

8.Goldenseal

Goldenseal הוא עשב נוסף ששימש במשך מאות שנים לטיפול ב- UTI.הוא מכיל תרכובת הנקראת ברברין בעלת תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות.

טיפ: מניעה היא מפתח

חשוב לזכור שמניעה היא המפתח בכל מה שקשור ל- UTIS.כדי לעזור למנוע UTI, חשוב לשתות הרבה מים, בטל באופן קבוע ולתרגל היגיינה טובה.לבישת תחתוני כותנה נושמים והימנעות מבגדים צמודים יכולה לעזור גם במניעת UTI.אם אתה נוטה ל- UTI, חשוב גם להימנע משימוש בסבונים מבושמים, ספות ונייר טואלט ריחני.

הסעדים של סבתא אלה ל- UTI הם טבעיים ומקובלים באופן נרחב ברחבי העולם.אמנם הם יכולים לספק הקלה מהתסמינים ולעזור לרפא את הזיהום, אך חשוב לזכור כי מניעה היא המפתח.שתיית מים רבים, מבטלים באופן קבוע, תרגול היגיינה טובה והימנעות מבגדים צמודים ומוצרים מבושמים הם כולם צעדים חשובים לנקוט כדי לסייע במניעת UTI.

טיפולים מודרניים עבור UTI

טיפולים מודרניים לזיהומים בדרכי השתן (UTI) כוללים בדרך כלל אנטיביוטיקה כדי להרוג את החיידקים הגורמים לזיהום.בדרך כלל נלקחים אנטיביוטיקה במשך שלושה עד שבעה ימים, תלוי בחומרת הזיהום וסוג האנטיביוטיקה שנקבע.במקרים חמורים יותר, חולים עשויים להיות מאושפזים לטיפול.בנוסף, רופא עשוי להמליץ על סומק בדרכי השתן, הכולל שתיית תמיסת מים ומלח כדי לעזור לשטוףמחוץ לכל חיידקים בדרכי השתן.ניתן לרשום תרופות לכאב כדי לעזור להקל על אי הנוחות.

הסעדים של סבתא עבור UTI

בנוסף לטיפולים מודרניים, ישנם תרופות רבות של גיל העומדות שהועברו מדור לדור שיכולות לעזור בטיפול בזיהום בדרכי השתן.”התרופות של סבתא” אלה שימשו ברחבי העולם ולאורך כל הזמן, והוכחו כיעילות בטיפול ב- UTI.כמה מהתרופות הפופולריות ביותר כוללות:

מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא תרופה פופולרית לסובלים מ- UTI.ההערכה היא כי היא מסייעת במניעת חיידקים להיצמד לדפנות דרכי השתן, ובכך למנוע את ההחזקה של הזיהום.עם זאת, חשוב לציין כי אין להשתמש במיץ חמוציות כתחליף לאנטיביוטיקה בטיפול ב- UTI.הוא משמש בצורה הטובה ביותר כאמצעי מניעה.

UVA URSI

UVA URSI, המכונה גם Bearberry, הוא עשב המשמש במשך מאות שנים לטיפול בזיהומים בדרכי השתן.הוא מכיל תרכובת הנקראת ארבוטין, המסייעת להפחתת הדלקת ולמנוע מחיידקים להיצמד לדפנות דרכי השתן.עם זאת, חשוב לציין כי Uva Ursi יכול להיות רעיל במינונים גדולים, ולכן עדיף להתייעץ עם רופא לפני שאתה לוקח אותו.

סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה פופולרית נוספת עבור UTIS.זה עוזר לנטרל את חומציות השתן, שיכול לעזור להפחית את הכאב והאי הנוחות הקשורים ל- UTI.כדי להשתמש בסודה לשתייה, ממיסים כפית אחת בכוס מים ושותה אותה.עם זאת, חשוב לציין כי אין להשתמש בסודה לשתייה כתחליף לאנטיביוטיקה בטיפול ב- UTI.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים שימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דלקות בדרכי השתן.זה עוזר לאזן את רמות החומציות של השתן, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.כדי להשתמש בחומץ תפוחים, מערבבים כף אחת עם כוס מים ושתה אותו.שוב, חשוב לציין כי אין להשתמש בחומץ סיידר של אפל כתחליף לאנטיביוטיקה בטיפול ב- UTI.

פטרוזיליה

פטרוזיליה היא עשב נפוץ ששימש במשך מאות שנים לטיפול בזיהומים בדרכי השתן.זה עוזר לשטוף חיידקים מדרכי השתן ויכול לעזור להפחית דלקת.כדי להשתמש בפטרוזיליה, תלול קומץ פטרוזיליה טרייה בכוס מים רותחים למשך כעשר דקות, ואז מסננים ושותים את התה.בדומה לתרופות אחרות, אין להשתמש בפטרוזיליה כתחליף לאנטיביוטיקה בטיפול ב- Uti.

שום

שום הוא עשב חזק המשמש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דלקות בדרכי השתן.שום מכיל תרכובות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולהרוג חיידקים.כדי להשתמש בשום, לרסק כמה שיני שיפור ולהוסיף אותם לכוס מים רותחים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות, ואז מסננים ולשתות את התה.שוב, אין להשתמש בשום כתחליף לאנטיביוטיקה בטיפול ב- UTI.

Echinacea

Echinacea הוא עשב המשמש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דלקות בדרכי השתן.זה עוזר להפחית דלקת ולהגביר את מערכת החיסון, שיכולה לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לזיהום.כדי להשתמש ב- Echinacea, תלול כפית העשב בכוס מים רותחים למשך 10 דקות, ואז מסננים ושותים את התה.בדומה לתרופות אחרות, אין להשתמש ב- Echinacea כתחליף לאנטיביוטיקה בטיפול ב- Uti.

Goldenseal

Goldenseal הוא עשב המשמש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דלקות בדרכי השתן.זה עוזר להפחית דלקת ולהרוג חיידקים.כדי להשתמש ב- Goldenseal, תלול א

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן