דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות של סבתא רפואית ומצוינת לשמירת שתן
daadaddaddaa dadc daddaad dadaddddaa ddedadddadaa dcdadeddadaa da

8 תרופות של סבתא רפואית ומצוינת לשמירת שתן

הזדקנות היא חלק טבעי מהחיים והיא מגיעה עם מערך בעיות בריאות משלו.אחד הנושאים הנפוצים ביותר שעומדים בפני אנשים מבוגרים הוא שמירה על שתן.זה מתרחש כאשר שלפוחית השתן אינה ריקה לחלוטין, מה שמוביל לתחושות של אי נוחות, כאב ותדירות מוגברת של נסיעות לשירותים.אמנם קיימים טיפולים רפואיים, אך אלה יכולים להיות יקרים וגוזלים זמן.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות של סבתא מצוינות שיכולות לעזור לך להתמודד עם שמירה על שתן מבלי לשבור את הבנק.

1.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא תרופה קלאסית לנושאי שתן.המיץ עוזר לשטוף את מערכת השתן שלך ויכול להפחית את הדלקת.נוגדי החמצון במיץ חמוציות עוזרים גם להפחית את הסיכון לזיהום.כדי להשיג את היתרונות המרביים, הקפידו לשתות לפחות שתי כוסות של 100% מיץ חמוציות בכל יום.

2.הידרציה

להישאר לחות הוא חלק חשוב בסיוע לגופך לתפקד כראוי.כשאתה מיובש, גופך לא יכול לספוג את הנוזלים שהוא זקוק לו, מה שמוביל לעלייה בשמירה בשתן.בנוסף לשתיית מים רבים, עליכם גם להגדיל את צריכתכם של נוזלים בריאים אחרים, כמו תה צמחים, מיצי ירקות ומי קוקוס.

טיפ ייחודי

נסה להימנע ממשקאות חומציות או קפאין, מכיוון שהם יכולים לעצבן את שלפוחית השתן ולהחמיר את שמירה על שתן.

3.תרופות צמחיות

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות.לצורך שמירת שתן, חלק מהעשבים היעילים ביותר הם סוס, סרפד, משי תירס, מרשמלו וארשים.ניתן למצוא עשבי תיבול אלה במגוון צורות, כולל תה, תמיסות וכמוסות.

4.תזונה ותוספי מזון

מזונות מסוימים יכולים להחמיר את שמירה על שתן, בעוד שאחרים יכולים לעזור בשיפורו.הימנעות ממזונות עשירים בנתרן וסוכר יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של שמירת השתן.בנוסף, נטילת מולטי ויטמין יומית יכולה לעזור להבטיח שלגופך יש את כל החומרים המזינים החיוניים הדרושים לו כדי לתפקד כראוי.

5.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא חלק חשוב מהבריאות הכללית, וזה יכול גם לעזור להפחית את הסימפטומים של שמירת השתן.פעילות גופנית קבועה עוזרת לשפר את טונוס השרירים של שלפוחית השתן שלך, שיכול לעזור לו להתרוקן באופן מלא יותר.בנוסף, פעילות גופנית מסייעת בקידום משקל בריא, שיכול להפחית את הסיכון להתפתחות שמירה על שתן.

6.הימנע מעצירות

עצירות יכולה להפעיל לחץ נוסף על שלפוחית השתן ויכולה להחמיר את הסימפטומים של שמירת השתן.כדי להפחית את הסיכוי לפתח עצירות, הקפידו לאכול שפע של אוכלים עשירים בסיבים ולשתות הרבה מים.בנוסף, נטילת תוסף פרוביוטיקה יומי יכולה לעזור לשמור על בריא דרכי העיכול שלך.

7.ניהול מתח

מתח הוא גורם שכיח לשמירת השתן.מתח גורם לשרירים בשלפוחית השתן למתוח, מה שעלול להקשות על ריק מוחלט של שלפוחית השתן.כדי להפחית את הלחץ ולשפר את בריאות השתן שלך, נסה לשלב טכניקות הרפיה כמו יוגה, מדיטציה ונשימה עמוקה בשגרה היומיומית שלך.

8.הכנסת שלפוחית השתן

הכנסת שלפוחית השתן היא טכניקה שיכולה לעזור בשיפור בקרת השלפוחית שלך ולהפחית את הסימפטומים של שמירת השתן.במהלך הסבה מחדש של שלפוחית השתן, תלמד כיצד להרפות את שרירי השלפוחית שלך ואיך לזמן את הנסיעות שלך לשירותים כך שתוכל לרוקן לחלוטין את שלפוחית השתן שלך.

שמירת שתן היא בעיה שכיחה עבור אנשים מבוגרים, אך היא לא חייבת להיות מקור לדאגה ואי נוחות.על ידי שילוב שמונה התרופות הרפואיות והמצוינות הללו בשגרה היומית שלך, אתה יכול להפחית את הסימפטומים של שמירה על שתן ולשפר את איכות חייך.

מהי שמירת שתן?

שמירת שתן היא תנאי בו שלפוחית השתן אינה מסוגלת לרוקן לחלוטין את תוכנה, מה שגורם להצטברות שתן בשלפוחית השתן.מצב זה משפיע על גברים ונשים כאחד, אך הואנפוץ יותר בקרב מבוגרים.תסמינים של שמירה על שתן כוללים קושי או כאב בעת שתן, תחושה של התרוקנות לא שלמה של שלפוחית השתן, ודחף תכוף להשתין.אם לא מטופלים, שמירה על שתן עלולה לגרום לזיהומים בשלפוחית השתן, בריחת שתן ואפילו נזק לכליות.

הסעדים של סבתא לשמירת שתן

ישנם תרופות טבעיות רבות בהן סבתות השתמשו במשך מאות שנים לטיפול בשמירה על שתן.להלן 8 מהתרופות היעילות ביותר שהוכחו כמסייעות בתסמינים של שמירה על שתן:

1.לשתות שפע נוזלים

שתיית הרבה מים ונוזלים אחרים עוזרת לשטוף רעלים ולהקטין את כמות השתן שנשמנת בשלפוחית השתן.חשוב לשתות הרבה מים לאורך היום, אך במיוחד כשחווים תסמינים של שמירה על שתן.

2.תה צמחים

תה צמחי מרפא כמו קמומיל, ג’ינג’ר ופפרמינט שימשו במשך מאות שנים לטיפול בבעיות בשתן כמו שמירה על שתן.שתיית תה אלה יכולה לעזור להפחית דלקת וגירוי בשלפוחית השתן, כמו גם לקדם את זרימת השתן.

3.פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה מסייעת בשיפור זרימת הדם וחיזוק שרירי השלפוחית, מה שיכול לעזור להפחית את תסמיני השמירת השתן.חשוב להתחיל עם תרגילים בעלי השפעה נמוכה ולהגדיל בהדרגה את האינטנסיביות כשאתה מתחזק.

4.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות מכיל רכיבים שיכולים לעזור להפחית דלקת וגירוי בשלפוחית השתן.זה גם עוזר להפחית את כמות החיידקים הרעים בשלפוחית השתן, מה שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של שמירה על שתן.

5.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור להחזיר את מאזן החיידקים בשלפוחית השתן.הם יכולים לעזור להפחית תסמינים של שמירת השתן על ידי קידום חיידקים בריאים בשלפוחית השתן, מה שיכול לעזור להפחית דלקת וגירוי.

6.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא משתן טבעי שיכול לעזור להפחית את כמות השתן שנשמר בשלפוחית השתן.זה יכול גם לעזור להפחית דלקת וגירוי בשלפוחית השתן, מה שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של שמירה על שתן.

7.תה פטרוזיליה

תה פטרוזיליה הוא משתן המסייע להפחתת כמות השתן שנשמר בשלפוחית השתן.שתיית תה זה יכולה לעזור להפחית תסמינים של שמירה על שתן ולקדם שלפוחית השתן בריאה.

8.קומפרסים חמים

קומפרסים חמים יכולים לעזור להפחית את הדלקת והגירוי בשלפוחית השתן, כמו גם להרפות את שרירי השלפוחית.זה יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של שמירת השתן ולשפר את זרימת השתן.

מסקנה

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות במשך מאות שנים לטיפול בשמירה על שתן.הוכח כי 8 תרופות אלה יעילות בסיוע להפחתת תסמיני שמירה על שתן.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות או שיש להם סיכונים אחרים.בנוסף, אם תסמינים של שמירת שתן נמשכים או מחמירים, חשוב לפנות לטיפול רפואי.

שאלות נפוצות

מהי שמירת שתן?

שמירת שתן היא תנאי בו שלפוחית השתן אינה מסוגלת לרוקן לחלוטין את תוכנה, מה שגורם להצטברות שתן בשלפוחית השתן.מצב זה משפיע על גברים ונשים כאחד, אך שכיח יותר בקרב מבוגרים מבוגרים.תסמינים של שמירה על שתן כוללים קושי או כאב בעת השתנה, תחושה של התרוקנות לא שלמה של שלפוחית השתן ודחף תכוף להשתין.

מהם כמה תרופות טבעיות לשמירה על שתן?

כמה תרופות טבעיות לשמירה על שתן כוללות שתיית שפע של נוזלים, תה צמחים, פעילות גופנית, מיץ חמוציות, פרוביוטיקה, חומץ תפוחים, תה פטרוזיליה וקומרים חמים.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם עלולים לתקשר עם תרופות או שיש להם RI אחרsks.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן