דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות של סבתא לטיפול יעיל והתקבלו ברחבי העולם עבור דרבנות עקב
daadaddaddaa dadc daddaad dcdddaddc ddaddc dddaadaddcd ddad

8 תרופות של סבתא לטיפול יעיל והתקבלו ברחבי העולם עבור דרבנות עקב

מה הם דרבנות עקב?

דרבני עקב הם מצב כף רגל שכיח המתרחש כאשר מרבצי סידן מצטברים בחלק התחתון של עצם העקב.מרבצים אלה מהווים בליטה גרמית, וגורמים לכאב ואי נוחות בעת הליכה או עומדים.דרבני עקב יכולים להיגרם מכמה גורמים, כולל חבישת הנעלה לא תקינה, עם הפלגה לא אחידה או חוסר איזון ביומכני.

טיפולים מסורתיים

טיפולים מסורתיים לדרבני עקב כוללים מנוחה, קרח, דחיסה, גובה ותרופות אנטי דלקתיות.גם פיזיותרפיה ותרגילי מתיחה יכולים להועיל.עם זאת, ייתכן שטיפולים אלה אינם יעילים או מספקים הקלה לטווח הארוך לכולם.

הסעדים של סבתא

למרבה המזל, ישנם כמה תרופות של סבתא שקיימות כבר מאות שנים והוכחו כיעילות בטיפול בדרס עקב.להלן 8 מהטיפולים הפופולריים והמקובלים ביותר ברחבי העולם:

1.אמבטיות מלח אפסום

Epsom Salt משמש זה מכבר לטיפול במגוון מחלות, כולל דרבנות עקב.השריית כפות הרגליים באמבט מלח אפסום יכולה לעזור להפחית כאבים ודלקת.כדי להכין אמבטיית מלח אפסום, מערבבים כוס מלח אפסום אחת עם גלון מים חמים אחד והספגו את כפות הרגליים למשך 15 דקות.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לדרבן עקב.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים חומץ תפוחים אחד חלקי עם שני חלקים מים חמים והספגו את כפות הרגליים למשך 15 דקות.

3.קומפרס ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא אנטי דלקת חזק שיכול לעזור להפחית כאב ודלקת הקשורים לדרבני עקב.להכנת דחיסת ג’ינג’ר, מערבבים כף אחת של ג’ינג’ר מגורד עם כוס מים חמים ומשרות מטלית בתערובת.החל את הבד על האזור המושפע למשך 10 דקות.

4.שמן קיק

שמן קיק הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית כאב ודלקת הקשורים לדרבני עקב.כדי להשתמש בתרופה זו, מרחו שמן קיק חם על האזור הפגוע ועסה בעדינות למשך 10 דקות.

5.שמן אורגנו

שמן אורגנו הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לדרבן עקב.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של שמן אורגנו עם כף שמן זית אחד ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.עיסוי בעדינות למשך 10 דקות.

6.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקת חזק שיכול לעזור להפחית כאב ודלקת הקשורים לדרבני עקב.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם כף שמן זית אחת ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.עיסוי בעדינות למשך 10 דקות.

7.ארניקה

ארניקה היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להפחית כאב ודלקת הקשורים לדרבני עקב.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית אחת של שמן ארניקה עם כף שמן זית אחת ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.עיסוי בעדינות למשך 10 דקות.

8.קומפרס מלח אפסום

דחיסת מלח EPSOM יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לדרבני עקב.להכנת דחיסת מלח אפסום, מערבבים כוס מלח אפסום אחת עם כוס מים חמים ומשרות מטלית בתערובת.החל את הבד על האזור המושפע למשך 10 דקות.

טיפ:

חשוב לזכור כי תרופות ביתיות אינן תחליף לטיפול רפואי.אם אתה חווה כאבי עקב חמורים, עדיף לפנות לייעוץ רפואי מהרופא שלך כדי לקבוע את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר למצבך.

דרבנות עקב הן תחזיות גרמיות כואבות שמתפתחות על עצם העקב.הם יכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל לנעול נעליים הדוקות מדי או שאינן מספקות מספיק תמיכה, ריצה על משטחים קשים והיותם עודף משקל.בעוד שטיפולים מסורתיים לדרבן עקב כוללים בדרך כלל ניתוחים או תרופות, ישנם גם מספר תרופות טבעיות שידוע כי יעילות בטיפול בדרבי עקב.להלן 8 סעדים של סבתא שהתקבלו ברחבי העולם עבור דרבנות העקב.

1.טיפול בחום

שימוש בטיפול בחום הוא אחת הדרכים הנפוצות ביותר לטיפול בדרבוני עקב.חימום האזור הפגוע יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.ניתן לעשות זאת באמצעות כרית חימום, בקבוק מים חמים או דחיסה חמה.יש ליישם את החום למשך 15 דקות לפחות בכל פעם, עד שלוש פעמים ביום.

2.טיפול קר

טיפול קר הוא דרך יעילה נוספת לטיפול בדרבוני עקב.החלת קור על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהרדים את הכאב.ניתן לעשות זאת באמצעות חבילה קרה, קוביות קרח או שקית ירקות קפואה.יש להחיל את הקור למשך 15 דקות לפחות בכל פעם, עד שלוש פעמים ביום.

3.עיסוי

עיסוי האזור המושפע יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת על ידי דרבני עקב.ניתן לעשות זאת באמצעות הידיים שלך או רולר קצף.חשוב להיות עדינים ולהימנע מפחונו של לחץ רב מדי, מכיוון שזה יכול לגרום לכאב וגירוי נוסף.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית של האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת.תרגילי מתיחה, כמו מתיחות עגל, יכולים לעזור להפחית את המתח בשרירים ולשפר את הגמישות במפרקים.תרגילי השפעה נמוכים, כמו שחייה או רכיבה על אופניים, יכולים להועיל גם הם.

5.Epsom Salt Soaks

ספרי מלח אפסום יכולים לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת כתוצאה מדרבני עקב.כדי לגרום למלח אפסום להשרות, הוסף שתי כוסות מלח אפסום לאמבטיה חמה והספוג את כפות הרגליים למשך 15-20 דקות.ניתן לעשות זאת פעמיים או שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי חזק ונוגד חמצון שיכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת הנגרמת על ידי דרבנות עקב.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם כוס חלב חם ושתה אותה פעמיים ביום.

7.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא משכך כאב טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית אחת של אבקת ג’ינג’ר עם כוס מים חמים ושתה אותם פעמיים ביום.

8.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים משמש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל ספרס עקב.כדי להשתמש בו, מערבבים שתי כפות חומץ תפוחים עם כוס מים חמים ושתו אותם פעמיים ביום.

שאלות נפוצות

ש: כמה זמן עלי להשתמש בטיפול בחום לדרבנות עקב?

ת: יש ליישם טיפול בחום למשך 15 דקות לפחות בכל פעם, עד שלוש פעמים ביום.

ש: באיזו תדירות עלי לעשות Epsom Salt Soaks?

ת: יש לעשות ספיגה של מלח אפסום פעמיים או שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

מסקנה

הסעדים של סבתא הם דרך בטוחה ויעילה לטיפול בדרבנות עקב.טיפול בחום, טיפול קר, עיסוי, פעילות גופנית, ספיגת מלח אפסום, כורכום, ג’ינג’ר וחומץ תפוחים, כולם התקבלו ברחבי העולם עבור דרבנות עקב.אמנם סעדים אלה עשויים שלא להוות תחליף לטיפולים רפואיים מסורתיים, אך הם יכולים לספק הקלה מכאב ודלקת הנגרמת על ידי דרבנות עקב.למידע נוסף תוכלו לקרוא את הגדרת Wikipedia.org בערך 8 תרופות של סבתא לטיפול יעיל והתקבלו ברחבי העולם לסדרבס .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן