דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות ריפוי וסבתות משמעותיות להרפס על הלשון
daadaddaddaa daddadd ddaddaaddaa dedadedaddaadddaa dcddadada da

8 תרופות ריפוי וסבתות משמעותיות להרפס על הלשון

הרפס על הלשון: סקירה כללית

הרפס על הלשון הוא זיהום הנגרם על ידי נגיף הרפס סימפלקס (HSV).בדרך כלל זה מתרחש כשלפוחית או כואבת על הלשון, מה שעלול להיות כואב ומעצבן.זה יכול להימשך ימים או שבועות, ויכול להיות לא נוח ביותר.הנגיף מדבק ביותר וניתן לפזר אותו באמצעות מגע עם רוק או עור נגועים.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפחתת תסמיני הרפס על הלשון.

הסעדים של סבתא להרפס על הלשון

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול בבעיות בריאות שונות במשך מאות שנים.להלן 8 תרופות מרפאות וסבתות משמעותיות להרפס על הלשון.

1.שטיפת מי מלח

שטיפת מי מלח היא אחד התרופות הביתיות הנפוצות והיעילות ביותר להרפס על הלשון.זה עוזר להפחתת דלקת, לחטא את האזור הפגוע ולהפחתת כאב ואי נוחות.כדי לשטוף מים מלח, מערבבים 1 כפית מלח בכוס מים חמים ומערבבים עד להמסת המלח.השתמש בפתרון זה כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.

2.דבש

דבש ידוע בתכונותיו האנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב והנפיחות הקשורה להרפס על הלשון.כל שעליך לעשות הוא למרוח שכבה דקה של דבש על האזור הפגוע והשאיר אותה דולקת למשך 15-20 דקות לפני השטיפה במים חמים.

3.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית שיכולה לעזור להפחית את תסמיני הרפס על הלשון.מרסקים כמה שיני שום ומערבבים אותו עם מעט שמן זית להכנת משחה.החל עיסה זו ישירות על האזור הפגוע והשאיר אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

4.אלוורה

אלוורה הוא חומר ריפוי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול בהרפס על הלשון.כל שעליך לעשות הוא למרוח שכבה דקה של ג’ל אלוורה ישירות על האזור הפגוע והשאיר אותה דולקת למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים חמים.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית יעילה להרפס על הלשון.זה עוזר להפחתת דלקת וכאב.כל שעליך לעשות הוא לערבב 1 כפית של חומץ תפוחים עם כוס מים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.

6.סודה לשתייה

סודה לשתייה יכולה לעזור להפחית את תסמיני הרפס על הלשון.כל שעליך לעשות הוא לערבב 1 כפית סודה לשתייה עם כוס מים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.

7.זרעי חילבה

זרעי חילבה הם תרופה ביתית יעילה להרפס על הלשון.פשוט משרים קומץ זרעי חילבה בכוס מים לילה ושותים את המים בבוקר.חזור על תהליך זה מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

8.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית את תסמיני הרפס על הלשון.פשוט מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כפית שמן קוקוס ומורחים אותו ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים חמים.

טיפ מועיל

חשוב לשמור על האזור הנגוע נקי ויבש כדי למנוע את התפשטות הנגיף.הימנע משיתוף כלים, מגבות ופריטים אישיים אחרים עם מישהו שיש לו הרפס על הלשון.הקפידו לשטוף את הידיים עם סבון ומים לאחר נגיעה באזור הפגוע.

התרופות של סבתא מסורתית להרפס על הלשון

הרפס על הלשון יכול להיות מצב קשה לניהול.למרבה המזל, ישנם מגוון של סעדים של סבתא מסורתיים שעשויים לעזור להקל על התסמינים ולספק הקלה.להלן 8 תרופות ריפוי וסבתא משמעותיות שעשויות לעזור:

1.שקיות תה

ניתן להשתמש בשקיות תה כדי להקל על הכאב הקשור להרפס על הלשון.משרים שקית תה במים חמים למשך חמש דקות ואז מרחו את שקית התה החמה ישירות על האזור המושפע.החומצה הטאנית ותרכובות אחרות הקיימות בתה יכולות לעזור להפחית דלקת וגירוי.

2.שום

גרליC הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והנפיחות הקשורים להרפס על הלשון.מרסקים ציפורן שום ומורחים אותו ישירות על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 10 דקות לפני השטיפה במים חמים.

3.Lemon Balm

לימון בלאם הוא עשב שניתן להשתמש בו כדי להפחית את הכאב והגרד של הרפס על הלשון.הכינו משחה של עלי מזור לימון והפעילו אותה ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10 דקות לפני השטיפה במים חמים.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והגרד של הרפס על הלשון.מדלל חומץ תפוחים עם מים חמים ומרחי אותו ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10 דקות לפני השטיפה במים חמים.

5.סודה לשתייה

ניתן להשתמש בסודה לשתייה כדי להפחית את הכאב והגרד של הרפס על הלשון.הכינו משחה של סודה לשתייה ומים חמים ומרחו אותה ישירות על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10 דקות לפני השטיפה במים חמים.

6.מי מלח

ניתן להשתמש במי מלח כדי להפחית את הכאב והגרד של הרפס על הלשון.מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים ומגרדים אותו למשך 10 דקות.זה יעזור להפחית את הנפיחות והגירוי.

7.קוביות קרח

ניתן להשתמש בקוביות קרח כדי להפחית את הכאב והנפיחות של הרפס על הלשון.הניחו קוביית קרח בבד והחזיקו אותה כנגד האזור הפגוע למשך 10 דקות.זה יעזור להפחית את הדלקת ואי הנוחות.

8.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית את הכאב והנפיחות הקשורים להרפס על הלשון.מניחים כפית אבקת שורש ליקוריץ בכוס מים חמים ומגרדים אותה למשך 10 דקות.זה יעזור להפחית את הדלקת ואי הנוחות.

מסקנה

הרפס על הלשון יכול להיות מצב קשה לניהול, אך ישנם מגוון של סעדים של סבתא מסורתיים שעשויים לעזור.8 הסעדים הריפוי והסבתא המשמעותיים הללו עשויים לעזור להקל על הסימפטומים ולספק הקלה.הקפידו להתייעץ עם הרופא שלכם לפני שתנסו אף אחד מהתרופות הללו.

שאלות נפוצות

מה התרופה הטובה ביותר להרפס על הלשון?

התרופה הטובה ביותר להרפס על הלשון תהיה תלויה בנסיבות אינדיבידואליות.עם זאת, חלק מהתרופות הנפוצות ביותר כוללות שקיות תה, שום, מזור לימון, חומץ תפוחים, סודה לשתייה, מי מלח, קוביות קרח ושורש ליקריץ.

האם הסעדים של סבתא להרפס על הלשון בטוחים?

הסעדים של סבתא להרפס על הלשון הם בדרך כלל בטוחים כאשר משתמשים בהם כמופנים.עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הללו.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן