דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות סבתות מסורתיות ומבוססות על ניסיון לפטריית לשון

8 תרופות סבתות מסורתיות ומבוססות על ניסיון לפטריית לשון

שמירה על בריאות הפה עם תרופות סבתות לפטרת לשון

במשך שנים רבות סבתות ברחבי העולם משתמשות בתרופות מסורתיות וטבעיות לטיפול במחלות שונות.סעדים אלה מועברים לרוב מדור לדור, ושניהם חסכוניים ובטוחים.אחת המחלות הנפוצות ביותר בהן סבתות מטפלות כבר שנים היא פטריית לשון.במאמר זה נחקור 8 תרופות סבתות מסורתיות וניסיון, וכיצד הם יכולים לעזור לשמור על בריאות הפה.

מה זה פטריית לשון?

פטריית לשון, המכונה גם קיכלי דרך הפה, היא מצב שיכול לגרום לטלאים לבנים על הלשון ובתוך הפה.זה נגרם כתוצאה מצמיחת יתר של סוג של פטרייה הנקראת קנדידה אלביקנס.זה נפוץ בקרב אנשים שהחלישו מערכות חיסון, לובשים תותבות או שיש להם פה יבש.הטלאים הלבנים הנגרמים על ידי פטריית לשון יכולים להיות מביכים ולא נוחים, אך למרבה המזל, ישנם כמה תרופות סבתות שיכולות לעזור לטיפול במצב.

8 תרופות סבתות לפטריית לשון

להלן 8 תרופות סבתות מסורתיות ומבוססות על ניסיון שיכולות לעזור לטיפול בפטריות לשון:

1.גרגר מי מלח

גרגרי מי מלח הם דרך נהדרת להפחית את הדלקת ולהרוג את הפטרייה הגורמת לפטריית לשון.להכנת גרגר מים מלח מערבבים 1 כפית מלח עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות נגד פטריות שיכולות לעזור להרוג את הפטרייה הגורמת לפטריית לשון.כדי להשתמש בו, מערבבים 1 כף חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

3.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא דרך נהדרת להפחית דלקת ולהרוג את הפטרייה הגורמת לפטריית לשון.להכנת גרגר סודה לשתייה, מערבבים 1 כפית סודה לשתייה עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

4.מרווה

למרווה יש תכונות נגד פטריות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.כדי להשתמש בו, תלול כפית של מרווה מיובשת בכוס מים חמים למשך 15 דקות.מסננים את התערובת ואז השתמשו בה כשטיפת פה.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא נוגד פטרייתי טבעי שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.כדי להשתמש בו, מערבבים 1 כפית שמן עץ התה עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

6.שום

לשום תכונות אנטיבקטריאליות ונוגדות פטריות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.כדי להשתמש בו, מערבבים 1 כף שום כתוש עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

7.כורכום

לכורכום יש תכונות אנטי-פטרייתיות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית כורכום עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

8.שמן קוקוס

לשמן הקוקוס תכונות נגד פטריות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.כדי להשתמש בו, מערבבים 1 כף שמן קוקוס עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

טיפ ייחודי ומועיל

בעת שימוש באחת מהתרופות הסבתות הללו, חשוב לתרגל היגיינת אוראלית טובה.צחצח שיניים פעמיים ביום, חוט דנטלי מדי יום והשתמש במגרד לשון כדי להסיר כל עודף פסולת מהלשון שלך.זה יעזור להפחית את הסיכון לזיהום מחדש.

על ידי ביצוע 8 תרופות סבתות מסורתיות ומבוססות על ניסיון, אתה יכול לעזור לשמור על בריאות הפה שלך ולהפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.עם זאת, אם אתה ממשיך לחוות תסמינים, עדיף להתייעץ עם רופא או רופא שיניים לקבלת עצות נוספות.

תרופות צמחי מרפא לטיפול בפטריות לשון

תרופות צמחיות הן גישה מסורתית פופולרית לטיפול בפטריות לשון.ידוע שיש כמה עשבי תיבולתכונות נגד פטריות, וניתן להשתמש בהן כדי להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.להלן כמה מהאפשרויות הצמחיות הפופולריות ביותר לטיפול בפטריות לשון:

שום

שום הוא נוגד פטרייתי טבעי שניתן להשתמש בו לטיפול בפטריות לשון.ניתן לאכול אותו גולמי או לבשל, וניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע.ידוע כי לשום יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב פופולרי שיש לו תכונות נגד פטריות.ניתן לאכול אותו גולמי או מבושל, וניתן ליישם אותו גם ישירות על האזור המושפע בצורה הדבק.ג’ינג’ר יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון על ידי הפחתת הדלקת והילחם מהפטרייה.

אלוורה

אלוורה היא תרופה צמחית פופולרית עבור מחלות רבות ושונות, והיא יכולה לשמש גם לטיפול בפטריות לשון.ניתן ליישם ג’ל אלוורה ישירות על האזור המושפע כדי לסייע בהפחתת תסמיני פטריית הלשון.יש לו גם תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לפטריית הלשון.

כורכום

כורכום הוא עשב פופולרי שיש לו תכונות אנטי דלקתיות.ניתן לאכול אותו גולמי או מבושל, וניתן ליישם אותו גם ישירות על האזור המושפע בצורה הדבק.כורכום יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון על ידי הפחתת הדלקת והילחם מהפטרייה.

שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא תרופה צמחית פופולרית שיש לה תכונות נגד פטריות.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע כדי לסייע בהפחתת תסמיני פטריית הלשון.ידוע כי שמן עץ התה בעל תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת הקשורה לפטריית הלשון.

THYME

טימין הוא עשב פופולרי שיש לו תכונות נגד פטריות.ניתן לאכול אותו גולמי או מבושל, וניתן ליישם אותו גם ישירות על האזור המושפע בצורה הדבק.טימין יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון על ידי הפחתת הדלקת והילחם מהפטרייה.

ליקריץ

ליקריץ הוא עשב פופולרי שיש לו תכונות נגד פטריות.ניתן לאכול אותו גולמי או מבושל, וניתן ליישם אותו גם ישירות על האזור המושפע בצורה הדבק.ליקריץ יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון על ידי הפחתת הדלקת והילחם מהפטרייה.

רוזמרין

רוזמרין הוא עשב פופולרי שיש לו תכונות נגד פטריות.ניתן לאכול אותו גולמי או מבושל, וניתן ליישם אותו גם ישירות על האזור המושפע בצורה הדבק.רוזמרין יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון על ידי הפחתת הדלקת והילחם מהפטרייה.

ניתן להשתמש בתרופות צמחיות אלה כדי להפחית ביעילות את הסימפטומים של פטריית הלשון.עם זאת, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני להשתמש באחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם עלולים לתקשר עם תרופות אחרות או לגרום לתופעות לוואי.

תרופות מבוססות ניסיון לטיפול בפטריית לשון

תרופות מבוססות ניסיון הן גישה מסורתית פופולרית נוספת לטיפול בפטריות לשון.תרופות אלה מועברות בדרך כלל מדור לדור ואינן מגובות מדעית.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר מבוססות חוויה לטיפול בפטריות לשון:

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה פופולרית מבוססת חוויה לטיפול בפטריית לשון.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע או לצרוך דרך הפה.ידוע שיש לו תכונות נגד פטריות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.

יוגורט

יוגורט הוא תרופה פופולרית מבוססת חוויה לטיפול בפטריות לשון.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע או לצרוך דרך הפה.ידוע כי יוגורט סובל מתכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.

דבש

דבש הוא תרופה פופולרית מבוססת חוויה לטיפול בפטריית לשון.ניתן ליישם אותו ישירות על האזור המושפע או לצרוך דרך הפה.ידוע שדבש יש אנטי דלקתתכונות y ותכונות אנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של פטריית הלשון.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה פופולרית על בסיס חוויה לטיפול בפטריות לשון.זה יכול להיות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן