דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות סבתא בטוחות ושימושיות לנוזל באוזניים
daadaddaddaa daddaad ddddddaa ddaddeddadddaa dcdadddc dd

8 תרופות סבתא בטוחות ושימושיות לנוזל באוזניים

מה נוזל באוזניים?

נוזלים באוזניים, או מדיה דלקת דלקת עם אפוזיה (OME), היא מצב שכיח בו נוזל מצטבר באוזן התיכונה.מצב זה בדרך כלל עוקב אחר זיהום באוזן התיכונה או זיהום בדרכי הנשימה העליונות כמו הצטננות או שפעת.זה יכול להופיע אצל מבוגרים וילדים כאחד, אם כי זה נפוץ יותר בקרב ילדים.תסמינים של OME יכולים לכלול תחושה של מלאות באוזן, אובדן שמיעה וכאב אוזניים.

הסעדים של סבתא לנוזל באוזניים

לסבתות יש הרבה סעדים שנבדקו בזמן על התמודדות עם נוזלים באוזניים.להלן שמונה תרופות בטוחות ושימושיות שיעזרו להקל על תסמיני ה- OME.

1.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא דרך קלה ויעילה להפחתת נוזלים באוזניים.מרתיחים סיר מים ושופכים אותו לקערה.לאחר מכן, מכסים את הראש במגבת ונשענים מעל הקערה, ומאפשר לאדים להגיע לאוזניים.אתה יכול גם להוסיף כמה טיפות של שמן אקליפטוס או שמן לבנדר למים לקבלת תועלת נוספת.

2.שמן שום

שמן שום הוא חיטוי טבעי ומשכך כאבים שיכול לעזור להפחית נוזלים באוזניים.קח כמה שיני שום ומרסק אותם.מחממים מעט שמן זית ומוסיפים אליו את השום הכתוש.אפשר לשמן להתקרר, ואז לשפוך כמה טיפות לכל אוזן בעזרת עיניים.

3.גרגר מי מלח

גרגרי מי מלח הם דרך יעילה להפחתת נוזלים באוזניים.ממיסים כפית מלח בכוס מים חמים וגרגר כמה פעמים ביום.זה עוזר להפחתת הדלקת בגרון ויכול לעזור לפנות נוזלים באוזניים.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית עבור מחלות רבות, כולל נוזלים באוזניים.מערבבים כמה כפות חומץ תפוחים בכוס מים חמים ושותים אותם פעמיים ביום.זה עוזר להפחתת דלקת ויכול לעזור לפנות נוזלים באוזניים.

5.מיץ בצל

מיץ בצל הוא תרופה טבעית לנוזל באוזניים.קח כמה בצל וחילץ מהם את המיץ.הכניסו כמה טיפות של המיץ לכל אוזן בעזרת עיניים.זה עוזר להפחתת דלקת ויכול לעזור לפנות נוזלים באוזניים.

6.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא תרופה טבעית עבור מחלות רבות, כולל נוזלים באוזניים.מרתיחים כמה חתיכות ג’ינג’ר במים למשך מספר דקות ומסננים את התה.שתו תה זה פעמיים ביום כדי להפחית את הדלקת ויכולה לעזור לפנות נוזלים באוזניים.

7.שמן מוללין

שמן מוללין הוא תרופה טבעית לנוזל באוזניים.מחממים מעט שמן זית ומוסיפים אליו כמה טיפות של שמן מולין.אפשר לשמן להתקרר, ואז הכניסו כמה טיפות ממנו לכל אוזן בעזרת עיניים.זה עוזר להפחתת דלקת ויכול לעזור לפנות נוזלים באוזניים.

8.קומפרס חם

ניתן להשתמש בדחיסה חמה להפחתת נוזלים באוזניים.משרים מטלית כביסה נקייה במים חמים וסוחטים את העודף.הניחו את הדחיסה על האוזן הפגועה למשך מספר דקות וחזרו על מספר פעמים ביום.זה עוזר להפחתת דלקת ויכול לעזור לפנות נוזלים באוזניים.

טיפ מועיל

חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן תחליפים לייעוץ רפואי.עדיף להתייעץ עם הרופא שלך אם יש לך שאלות או חששות לגבי נוזלים באוזניים.בנוסף, אם הנוזל לא יתברר לאחר שניסה את הסעדים הללו, עליך לפנות לרופא שלך להערכה וטיפול נוסף.

חלק 2: תרופות ביתיות להפחתת נוזלים באוזניים

אם אתה חווה נוזלים באוזניים שלך, ישנם מגוון של תרופות ביתיות שסבתא שלך עשויה להציע לעזור להפחית את הנוזל.תרופות אלה טבעיות, בטוחות, ומשמשות במשך מאות שנים כדי לסייע בהפחתת נוזלים באוזניים.להלן 8 תרופות ביתיות שסבתא שלך עשויה להציע:

1.שמן שום

שמן שום הוא תרופה עוצמתית לנוזל באוזניים.על פי ההערכה, הוא מפחית את הדלקת ומפחית נוזלים באוזניים.כדי להשתמש בשמן שום, חיממו כמה טיפות של השמן והניחו בטיפה.הניחו כמה טיפות של השמן בהשפעהד אוזן ויוצא לכמה דקות.לאחר מספר דקות, הסר את השמן והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל שמן שנותר.

2.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית נוספת שלפי ההערכה היא מפחיתת נוזלים באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם חלק אחד עם מים מזוקקים.השתמש בטפטפת כדי להניח כמה טיפות מהתערובת באוזן הפגועה ולהשאיר מספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את התערובת והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל נוזל שנותר.

3.שמן זית

על פי ההערכה, שמן זית מסייע בהפחתת נוזלים באוזניים על ידי סיכה של האוזן והפחתת הדלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, חיממו כמה טיפות שמן זית והניחו בטיפה.מניחים כמה טיפות של השמן באוזן הפגועה והוצאו מספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את השמן והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל שמן שנותר.

4.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא תרופה עוצמתית שלפי ההערכה מפחיתה את הדלקת ומפחיתה נוזלים באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים שמן עץ תה חלק אחד עם חלק אחד מזוקק.השתמש בטפטפת כדי להניח כמה טיפות מהתערובת באוזן הפגועה ולהשאיר מספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את התערובת והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל נוזל שנותר.

5.מי חמצן

על פי ההערכה,

מי חמצן מימן מסייע בהפחתת נוזלים באוזניים על ידי הפחתת דלקת ושחרור כל שעווה או פסולת באוזן.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו חלק אחד מי חמצן עם חלק אחד מזוקק.השתמש בטפטפת כדי להניח כמה טיפות מהתערובת באוזן הפגועה ולהשאיר מספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את התערובת והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל נוזל שנותר.

6.מיץ בצל

על פי ההערכה, מיץ הבצל מסייע בהפחתת נוזלים באוזניים על ידי הפחתת דלקת ושחרור כל שעווה או פסולת באוזן.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים בצל וסננו את המיץ.מניחים כמה טיפות מהמיץ באוזן הפגועה ויוצאים למספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את המיץ והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל נוזל שנותר.

7.מי מלח

על פי ההערכה, מי מלח מסייע בהפחתת נוזלים באוזניים על ידי הפחתת דלקת ושחרור כל שעווה או פסולת באוזן.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית מלח אחת עם כוס מים חמים.השתמש בטפטפת כדי להניח כמה טיפות מהתערובת באוזן הפגועה ולהשאיר מספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את התערובת והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל נוזל שנותר.

8.ויטמין C

על פי ההערכה,

ויטמין C מסייע בהפחתת נוזלים באוזניים על ידי הגברת מערכת החיסון והפחתת הדלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים אבקת ויטמין C חלק אחד עם חלק אחד מזוקק.מניחים כמה טיפות מהתערובת באוזן הפגועה והשאירו מספר דקות.לאחר מספר דקות, הסר את התערובת והשתמש במטלית נקייה כדי למחוק כל נוזל שנותר.

8 תרופות ביתיות אלה טבעיות, בטוחות, ומשמשות במשך מאות שנים כדי לעזור להפחית נוזלים באוזניים.לפני שתשתמש באחת מהתרופות הללו, חשוב לדבר עם הרופא שלך.הרופא שלך יכול לייעץ לך על הטיפול הטוב ביותר למצבך הספציפי.

שאלות נפוצות

מהו התרופה הביתית הטובה ביותר לנוזל באוזניים?

התרופה הביתית הטובה ביותר לנוזל ב

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן