דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות מרפא ומומלצות של סבתא לזיהומים בדרכי השתן

8 תרופות מרפא ומומלצות של סבתא לזיהומים בדרכי השתן

מהי זיהום בדרכי השתן?

זיהום בדרכי השתן (UTI) הוא זיהום במערכת השתן, הכוללת את הכליות, השופכה, שלפוחית השתן ושופכה.UTIs נגרמים על ידי חיידקים וניתן לטפל בהם בקלות באנטיביוטיקה.עם זאת, אם לא נותרו מטופלים, UTIs עלולים להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, כולל אלח דם ונזק לכליות.

8 הסעדים של סבתא לזיהומים בדרכי השתן

הסעדים של סבתא לזיהומים בדרכי השתן (UTI) יכולים להיות דרך נהדרת לטפל בזיהום ללא שימוש באנטיביוטיקה.להלן 8 סעדים של סבתא שיכולים לעזור להפחית ולהקל על הסימפטומים של UTI:

1.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא תרופה פופולרית לזיהומים בדרכי השתן בשל יכולתו לעזור לשטוף חיידקים משלפוחית השתן.שתייה לפחות שמונה גרם מיץ חמוציות בכל יום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך ולעזור לפנות את הזיהום שלך.

2.אמבטיות סודה לשתייה

אמבטיות סודה לשתייה הן דרך יעילה להפחתת הכאב הקשור ל- UTI.הוספת שתי כוסות סודה לשתייה לאמבטיה חמה והשריה בתוכה לפחות 15 דקות יכולה לעזור להוציא רעלים מהגוף ולהפחית את הדלקת.

3.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להילחם בחיידקים הגורמים לזיהום.שתיית כוס מים מעורבבת עם שתי כפות חומץ תפוחים בכל יום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך.

4.Uva ursi

UVA URSI הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בזיהומים בדרכי השתן.הוא מכיל תרכובת הנקראת ארבוטין, בעלת תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות.נטילת 500 מ”ג של UVA URSI שלוש פעמים ביום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך.

5.D-mannose

D-Mannose הוא סוג של סוכר שנמצא בחלק מהפירות.נמצא כי הוא יעיל בטיפול ב- UTI על ידי מניעת חיידקים להיצמד לדפנות שלפוחית השתן.נטילת 500 מ”ג של D-Mannose שלוש פעמים ביום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך.

6.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות.זה יכול לעזור להפחית את הדלקת הנגרמת על ידי הזיהום ויש לו גם את היכולת להיקשר לחיידקים ולשטוף אותה מהגוף.נטילת 500 מ”ג שורש מרשמלו שלוש פעמים ביום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך.

7.HorseTail

HorseTail הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בזיהומים בדרכי השתן.הוא מכיל תרכובת הנקראת סיליקה, בעלת תכונות אנטי דלקתיות ואנטיביוטיקה.לקיחת 500 מ”ג של סוס שלוש פעמים ביום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך.

8.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים המסייעים להחזיר את איזון החיידקים בגוף.נטילת פרוביוטיקה יכולה לעזור להפחית את חומרת תסמיני ה- UTI.חשוב לבחור תוסף פרוביוטיקה המכיל לפחות 10 מיליארד CFUs, מכיוון שזה יבטיח שהוא יעיל.

טיפ ייחודי ומועיל

חשוב להישאר לחות כשיש לך UTI, מכיוון שזה עוזר לשטוף את החיידקים.שתיית לפחות שמונה כוסות מים ביום יכולה לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים שלך ולעזור בפינוי הזיהום שלך.

תרופות ביתיות לזיהומים בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן (UTI) הן בעיה שכיחה המשפיעה על שלפוחית השתן, הכליות והשופכה.UTIs עלול לגרום לכאבים בוערים, לשתן תכוף ולצורך דחוף להשתין.אבל אתה לא צריך למהר לרופא בכל פעם שאתה סובל מ- UTI.ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים של UTI.להלן 8 תרופות של סבתא רפואית ומומלצת לזיהומים בדרכי השתן.

1.שתיית שפע נוזלים

שתיית שפע של נוזלים היא אחת הדרכים הטובות ביותר לטיפול בזיהום בדרכי השתן.זה עוזר לשטוף את החיידקים משלפוחית השתן ומקדם ריפוי.חשוב לשתות הרבה מים, מיץ חמוציות לא ממותק, ותה צמחים.

2.אכילת חמוציות

חמוציות מכילות נוגדי חמצון שיכולים לעזור במניעת חיידקים להיצמד לדופן שלפוחית השתן ולגרום ל- UTI.אכילת חמוציות טריות, שתיית מיץ חמוציות או נטילת תוספי חמוציות יכולה לעזור בטיפול ב- UTI.

3.מריחת חום

החלת חום על הבטן התחתונה יכולה לעזור להקל על הכאב ואי הנוחות הקשורים ל- UTI.דחיסה חמה או כרית חימום יכולה לעזור להפחית את תחושת השריפה בעת שתן.

4.נטילת פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים המסייעים לשמור על איזון בריא במעיים.נטילת פרוביוטיקה יכולה לעזור להילחם בחיידקים הרעים הגורמים ל- UTI.פרוביוטיקה יכולה גם לעזור להפחית את הדלקת ולשפר את החסינות.

5.מתרחץ עם מלח אפסום

נקיטת אמבטיה חמה עם מלח אפסום יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהרגיע את הכאב הקשור ל- UTI.הוספת כמה טיפות של שמנים אתרים כמו עץ תה, לבנדר או אקליפטוס יכולה גם לעזור להפחית את אי הנוחות.

6.שתיית תה פטרוזיליה

פטרוזיליה עשירה בוויטמינים ומינרלים שיכולים לעזור להגביר את מערכת החיסון ולהילחם בזיהום.שתיית תה פטרוזיליה יכולה לעזור לשטוף את החיידקים מדרכי השתן ולהפחית את הסימפטומים של UTI.

7.אכילת שום

שום מכיל תכונות אנטיבקטריאליות טבעיות שיכולות לעזור בטיפול ב- UTI.אכילת שום גולמי או נטילת תוספי שום יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהגביר את מערכת החיסון.

8.נטילת ויטמין C

ויטמין C ידוע בתכונותיו מגדילות החיסון.נטילת תוספי ויטמין C יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של UTI ולמנוע זיהומים עתידיים.

מסקנה

התרופות של סבתא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל דלקות בדרכי השתן.שתיית שפע של נוזלים, אכילת חמוציות, יישום חום, נטילת פרוביוטיקה, אמבטיה עם מלח אפסום, שתיית תה פטרוזיליה, אכילת שום ולקיחת ויטמין C יכולה כולם לעזור להקל על הסימפטומים של UTI ולקדם ריפוי.

שאלות נפוצות

ש: מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בזיהום בדרכי השתן?

א: הדרך הטובה ביותר לטפל ב- UTI היא לשתות שפע של נוזלים, לאכול חמוציות, למרוח חום, לקחת פרוביוטיקה, להתרחץ עם מלח אפסום, לשתות תה פטרוזיליה, לאכול שום ולקחת ויטמין C.יכול לעזור להקל על הסימפטומים של UTI ולקדם ריפוי.

ש: כיצד יכול ויטמין C לעזור בטיפול ב- UTI?

A: ויטמין C ידוע בתכונותיו מגבירות החיסון ונטילת תוספי ויטמין C יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של UTI ולמנוע זיהומים עתידיים.

לסיכום, UTI יכול להיות מצב כואב ולא נוח.עם זאת, ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים של UTI.הסעדים של סבתא כמו שתיית שפע של נוזלים, אכילת חמוציות, מריחת חום, נטילת פרוביוטיקה, אמבטיה עם מלח אפסום, שתיית תה פטרוזיליה, אכילת שום ולקיחת ויטמין C יכולים כולם לעזור לקדם ריפוי ולהפחית את הסימפטומים של UTI. ניתן לנהל זיהומים בדרכי השתן באמצעות תרופות ביתיות אלה, אך חשוב לפנות לייעוץ רפואי אםהתסמינים נמשכים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן