דף הבית » תרופות סבתא » 8 תרופות יעילות ובית לטיפול בערמונית

8 תרופות יעילות ובית לטיפול בערמונית

8 תרופות טבעיות לטיפול בערמונית

סוגיות הערמונית, כגון ערמונית מוגדלת או סרטן הערמונית, עלולות להטריד מאוד את חייו של האדם.למעשה, ההערכה היא כי יותר ממחצית הגברים מעל גיל 50 מושפעים מנושא הערמונית כלשהו.אמנם קיימים טיפולים רבים, אך אנשים מסוימים עשויים להעדיף גישה טבעית יותר.להלן 8 תרופות יעילות ובית לטיפול בערמונית שניתן להשתמש בהן במקום או בשילוב טיפולים רפואיים.

1.פעילות גופנית

פעילות גופנית קבועה יכולה להועיל לבריאות הערמונית.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית מתונה בכל יום, כמו הליכה או רכיבה על אופניים.זה יכול לעזור להפחית את הסיכון לסרטן הערמונית ולשפר את בריאות הערמונית באופן כללי.

2.דיאטה

אכילת תזונה בריאה חשובה גם לבריאות הערמונית.נסה להתמקד באכילת מגוון פירות וירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים.הימנע ממזונות מעובדים וסוכרים, כמו גם מאלכוהול וקפאין.

טיפ ייחודי ומועיל:

שלב ירקות מצליבים יותר בתזונה שלך, כמו ברוקולי, כרובית ונבטי בריסל.ירקות מצליבים עשירים בנוגדי חמצון וקשורים להפחתת הסיכון לסרטן הערמונית.

3.מסור את פלמטו

Saw Palmetto הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בבעיות הערמונית.הוכח כי הוא מפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת, כמו שתן תכוף.זה זמין כתוסף או בצורת תה.

4.תה ירוק

תה ירוק עתיר בנוגדי חמצון והוא נקשר להפחתת הסיכון לסרטן הערמונית.זה גם אנטי דלקתי, שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת.מכוון לשתות 3-4 כוסות תה ירוק ביום.

5.עלה סרפד

Leaf Nettle הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל בעיות בערמונית.נחשב לסייע בהפחתת הסימפטומים של ערמונית מוגדלת, כמו גם לשפר את בריאות הערמונית הכללית.עלה סרפד זמין כתוסף או בצורת תה.

6.זרעי דלעת

זרעי דלעת עשירים באבץ, שהוא מינרל חשוב לבריאות הערמונית.שואפים לאכול קומץ זרעי דלעת ביום, או לנסות להוסיף אותם לסלטים או למנות אחרות.

7.ויטמין D

ויטמין D חיוני לבריאות טובה.מחקרים הראו כי לאנשים עם רמות גבוהות יותר של ויטמין D יש סיכון נמוך יותר לסרטן הערמונית.הקפידו להשיג מספיק ויטמין D על ידי בילוי זמן בחוץ בשמש, או על ידי נטילת תוסף.

8.הפחתת לחץ

לחץ יכול להשפיע לרעה על הבריאות, כולל בריאות הערמונית.הקפידו לקחת זמן לעצמכם בכל יום להירגע ולהפחית את רמות הלחץ.זה יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת ולשפר את בריאות הערמונית הכוללת.

8 תרופות טבעיות אלה לטיפול בערמונית יעילות ויכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת, כמו גם לשפר את בריאות הערמונית הכוללת.הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני שתבצע שינויים באורח החיים שלך או בטיפולים שלך.בגישה הנכונה, תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור לך לנהל את בריאות הערמונית שלך.

תרופות טבעיות לטיפול בערמונית

בעיות בערמונית יכולות להיות לא נוחות ואפילו מתישות.למרות שישנן תרופות וטיפולים רבים, אנשים מסוימים מעדיפים להשתמש בתרופות טבעיות.תרופות טבעיות לטיפול בערמונית יכולות לעזור בהפחתת הדלקת, לשפר את בריאות השתן ולספק הקלה מאי נוחות וכאב.להלן 8 תרופות יעילות ובית לטיפול בערמונית.

1.מסור פלמטו

Saw Palmetto הוא תרופה פופולרית לגברים הסובלים מבעיות הערמונית.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת הדלקת ולשפר את בריאות השתן.מחקרים הראו כי נטילת דקלמו מסור יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת.זה זמין בצורת תוסף או בתמצית נוזלית.

2.אבץ

אבץ הוא מינרל חיוני שממלא תפקיד in פונקציות גוף רבות.מחקרים הראו כי נטילת אבץ יכולה לעזור להפחית את גודל הערמונית המוגדלת ולשפר את בריאות השתן.אבץ יכול להילקח כתוסף או להוסיף לתזונה שלך באמצעות מזונות כמו צדפות, בשר אדום, תרד, אגוזים ודגנים מלאים.

3.ליקופן

ליקופן הוא נוגד חמצון חזק שנמצא בעגבניות ובפירות וירקות אדומים אחרים.מחקרים הראו כי נטילת ליקופן יכולה לעזור להפחית את גודל הערמונית המוגדלת ולשפר את בריאות השתן.ניתן ליטול ליקופן כתוסף או להוסיף לתזונה שלך באמצעות מזונות כמו עגבניות, אבטיח, אשכוליות ורודות ומשמשים.

4.זרעי דלעת

זרעי דלעת עשירים בחומצות שומן חיוניות ואבץ, שתיהן יכולות לעזור בשיפור בריאות השתן.מחקרים הראו כי נטילת זרעי דלעת יכולה לעזור להפחית את גודל הערמונית המוגדלת ולשפר את תפקוד השתן.ניתן לקחת זרעי דלעת כתוסף או להוסיף לתזונה שלך באמצעות מזונות כמו שיבולת שועל, יוגורט, גרנולה ושייקים.

5.סרגל

סרפד הוא עשב מרפא שלפי ההערכה שמאמר שהוא מסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את בריאות השתן.מחקרים הראו כי נטילת סרפד יכולה לעזור להפחית את גודל הערמונית המוגדלת ולשפר את בריאות השתן.ניתן לקחת סרפד כתוסף או להוסיף לתזונה שלך באמצעות מזונות כמו מרקים, סלטים ותה.

6.תה ירוק

תה ירוק עשיר בנוגדי חמצון שיכולים לעזור להפחית דלקת ולשפר את בריאות השתן.מחקרים הראו כי נטילת תה ירוק יכולה לעזור להפחית את גודל הערמונית המוגדלת ולשפר את בריאות השתן.ניתן לקחת תה ירוק כתוסף או להוסיף לתזונה שלך באמצעות מזונות כמו שייקים, תחבושות סלט וקינוחים.

7.ויטמין D

ויטמין D הוא ויטמין חיוני הממלא תפקיד בתפקודים גופניים רבים.מחקרים הראו כי נטילת ויטמין D יכולה לעזור להפחית את גודל הערמונית המוגדלת ולשפר את בריאות השתן.ניתן ליטול ויטמין D כתוסף או להוסיף לתזונה שלך באמצעות מזונות כמו חלב, ביצים, דגים שומניים ודגנים מועשרים.

8.פעילות גופנית

פעילות גופנית היא חלק חשוב בשמירה על הבריאות הכללית, והוא יכול גם לעזור להפחית את הסימפטומים של ערמונית מוגדלת.מחקרים הראו כי פעילות גופנית קבועה יכולה לסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את בריאות השתן.פעילות גופנית יכולה לכלול פעילויות כמו הליכה, ריצה קלה, שחייה ורכיבה על אופניים.

סיכום

בעיות בערמונית יכולות להיות לא נוחות ואפילו מתישות, אך ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור.מסור פלמטו, אבץ, ליקופן, זרעי דלעת, סרפד, תה ירוק, ויטמין D ופעילות גופנית הם כולם יעילים ותרופות ביתיות לטיפול בערמונית.תרופות אלה יכולות לעזור להפחית דלקת, לשפר את בריאות השתן ולספק הקלה מאי נוחות וכאב.

שאלות נפוצות

מהם היתרונות של תרופות טבעיות לטיפול בערמונית?

תרופות טבעיות לטיפול בערמונית יכולות לעזור בהפחתת הדלקת, לשפר את בריאות השתן ולספק הקלה מאי נוחות וכאב.

האם יש סיכונים הקשורים לתרופות טבעיות לטיפול בערמונית?

תמיד חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה נוטל תוספי מזון או לשנות את הדיאטה שלך.כמה תרופות טבעיות עשויות לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות או שיש להם סיכונים פוטנציאליים אחרים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן