דף הבית » תרופות סבתא » 8 התרופות של סבתא משמעותית ומשקמת לכאבי קרקפת

8 התרופות של סבתא משמעותית ומשקמת לכאבי קרקפת

כאבי קרקפת וסעדים של סבתא

הכאב של קרקפת כואבת יכול להיות מתיש.זה יכול להיגרם על ידי מגוון דברים, כולל קשקשים, יובש או זיהום בקרקפת.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות פשוטות שניתן להשתמש בהן כדי להרגיע את הקרקפת, ורבים מהם הם תרופות מסורתיות שהועברו לאורך דורות.להלן 8 מהתרופות המשמעותיות והמשקמות ביותר של סבתא לכאבי קרקפת.

שטיפת חומץ תפוחים

אחד התרופות הקלות והיעילות ביותר לכאבי קרקפת הוא שטיפת חומץ תפוחים.האופי החומצי של החומץ מסייע להרוג חיידקים ופטריות העלולות לגרום לדלקות בקרקפת.כדי ליצור את השטיפה, פשוט מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם ארבעה חלקים מים והשתמש בו כדי לעסות את הקרקפת שלך.השאירו אותו כ -5 דקות לפני שטיפתו במים חמים.

טיפ ייחודי:

כדי לשפר את היעילות של השטיפה, אתה יכול להוסיף כמה טיפות שמן עץ התה לפני שתעסה אותו לקרקפת שלך.

טיפול בשמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להרגיע קרקפת יבשה ומודלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מחממים כף שמן קוקוס עד שהוא חם אך לא חם.לעסות אותו לקרקפת שלך ולהשאיר אותו כעשר דקות לפני שטיפה אותו במים חמים.

אלוורה ורה ג’ל

ג’ל אלוורה הוא חומר ריפוי טבעי שיכול לעזור להרגיע קרקפת מגורה.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט לעסות כמות נדיבה של ג’ל אלוורה לקרקפת שלך ולהשאיר אותה כעשר דקות לפני שטיפתו במים חמים.

טיפול בשמן זית

שמן זית הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להרגיע קרקפת יבשה ומגרדת.כדי להשתמש בתרופה זו, מחממים כף שמן זית עד שהוא חם אך לא חם.לעסות אותו לקרקפת שלך ולהשאיר אותו כעשר דקות לפני שטיפה אותו במים חמים.

טיפול בשמן נאם

שמן נים הוא חומר טבעי אנטי -פטרייתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להרגיע קרקפת מגורה.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט לעסות כמות נדיבה של שמן נם לקרקפת שלך ולהשאיר אותו כעשר דקות לפני שוטף אותו במים חמים.

שמן אתרי לבנדר

שמן אתרי לבנדר הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להרגיע קרקפת מודלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כמה טיפות של שמן אתרי לבנדר עם שמן נשא, כמו קוקוס או שמן זית, ועסה אותו לקרקפת שלך.השאירו אותו כעשר דקות לפני השטיפה במים חמים.

מיץ מלפפון

מיץ מלפפונים הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להרגיע קרקפת כואבת.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מערבבים כמה מלפפונים וסננו את המיץ.לעסות את המיץ לקרקפת שלך ולהשאיר אותו כעשר דקות לפני שטיפתו במים חמים.

טיפול ביוגורט

יוגורט הוא פרוביוטיקה טבעית שיכולה לעזור להרגיע קרקפת מגורה.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט לעסות כמות נדיבה של יוגורט רגיל לקרקפת שלך ולהשאיר אותה דולקת למשך כעשר דקות לפני שטיפתו במים חמים.

מסקנה

כאבי קרקפת יכולים להיות מצב מתיש, אך למרבה המזל ישנם מגוון של תרופות פשוטות שניתן להשתמש בהן כדי להרגיע את הקרקפת.סבתות השתמשו בתרופות פשוטות אלה במשך דורות, והן יכולות להיות יעילות באותה מידה כמו טיפולים מודרניים.אם אתם סובלים מכאבי קרקפת, נסו את אחד משמונה הסעדים של סבתא המשמעותית והמשקמת של כאבי קרקפת כדי למצוא הקלה.

4.שמן נים

שמן נם הוא תרופה טבעית, אנטי-פטרייתית, אנטי דלקתית ואנטיבקטריאלית לכאבי קרקפת.הוא מופק מעץ נים, יליד הודו.ידוע כי שמן נים מפחית אדמומיות, גירוד, והתקלפות הנגרמת כתוצאה מפסוריאזיס בקרקפת ותנאי קרקפת אחרים.כדי להשתמש בשמן נים, מערבבים אותו עם שמן נשא, כמו שמן זית או שמן קוקוס, ועסה אותו לקרקפת.השאירו אותו לרבע דקות לפני שטיפתו בשמפו עדין.חזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבועR התוצאות הטובות ביותר.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ביתית פופולרית למחלות רבות, כולל כאבי קרקפת.ידוע שהוא מפחית גירוד ואודם, כמו גם איזון בין רמות החומציות של הקרקפת.כדי להשתמש בחומץ סיידר תפוחים, ערבבו חומץ חלק אחד עם מים חלק אחד והמרחו אותו על הקרקפת.השאירו אותו עד 15 דקות לפני שטיפתו בשמפו עדין.חזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

היתרונות של חומץ תפוחים

 • מפחית דלקת
 • מאזן בין רמות החומציות בקרקפת
 • מפחית גירוד
 • מפחית אדמומיות

6.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי וחומר אנטי דלקתי שניתן להשתמש בו לטיפול בכאבי קרקפת.ידוע שהוא מפחית גירוד ואודם, כמו גם מספק הזנה לקרקפת.כדי להשתמש בשמן קוקוס, החל אותו ישירות על הקרקפת ועסה אותו פנימה. השאר אותו במשך 15 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.חזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

היתרונות של שמן קוקוס

 • מעניק לחות קרקפת
 • מפחית דלקת
 • מפחית אדמומיות
 • מפחית גירוד

7.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא תרופה יעילה נגד פטריות ואנטיבקטריאליות לכאבי קרקפת.ידוע שהוא מפחית גירוד ואודם, כמו גם מספק הזנה לקרקפת.כדי להשתמש בשמן עץ התה, מערבבים אותו עם שמן נשא, כמו שמן זית או שמן קוקוס, ועסה אותו לקרקפת.השאירו אותו לרבע דקות לפני שטיפתו בשמפו עדין.חזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

היתרונות של שמן עץ התה

 • מפחית דלקת
 • מפחית אדמומיות
 • מפחית גירוד
 • תכונות נגד פטריות ואנטיבקטריאליות

8.אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית לכאבי קרקפת.ידוע שהוא מפחית גירוד ואודם, כמו גם מספק הזנה לקרקפת.כדי להשתמש באלוורה, החל אותו ישירות על הקרקפת ועסה אותו פנימה. השאר אותו למשך 15 דקות לפני שטיפתו עם שמפו עדין.חזור על תהליך זה פעמיים עד שלוש בשבוע לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

היתרונות של אלוורה

 • מפחית דלקת
 • מפחית אדמומיות
 • מפחית גירוד
 • מעניק לחות קרקפת

הסעדים של סבתא לכאבי קרקפת עשויים להישמע מיושנים, אך הם עדיין יעילים כתמיד.משמן זית לשמן נם, תרופות אלה יכולות לעזור להפחית דלקת, אדמומיות וגרד, כמו גם לספק הזנה לקרקפת.נסה את אחד מהתרופות הללו היום, ואתה עלול להיות מופתע מהתוצאות.

שאלות נפוצות

ש: מהם כמה מהתרופות הנפוצות ביותר לכאבי קרקפת?

א: חלק מהתרופות הנפוצות ביותר לכאבי קרקפת כוללים שמן זית,

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן