דף הבית » תרופות סבתא » 8 הסעדים של סבתא רפואית ולטיפול יעיל להקל על הנשימה

8 הסעדים של סבתא רפואית ולטיפול יעיל להקל על הנשימה

היתרונות של הסעדים של סבתא לקשיי נשימה

קשיי נשימה יכול להיות חוויה מפחידה.בין אם זה נובע מאסטמה, אלרגיות או קר כללי, מתקשה לנשום יכול להרגיש כאילו זה קרב בלתי נגמר.למרבה המזל, ישנן אפשרויות רבות לסייע בהקלה ולמנוע בעיות נשימה ממגוון מקורות.אפשרות אחת שצוברת משיכה היא השימוש בתרופות של סבתא כדי לעזור בקשיי נשימה.

הסעדים של סבתא הם אותם תרופות שנבדקו בזמן ששימשו במשך דורות כדי לעזור במגוון מחלות.סעדים אלה עשויים להיות שילוב של תרופות צמחיות, תרופות ביתיות או שינויים באורח חיים פשוט שסבתות עברו לאורך הדורות.בעוד שרפואה מודרנית מועילה תמיד למצבים רפואיים חמורים, הסעדים של סבתא יכולים לספק דרך פשוטה וטבעית לעזור בקשיי נשימה.

8 הסעדים של סבתא לטיפול יעיל בנשימה

1. שתו נוזלים חמים: זוהי דרך נהדרת לעזור להרגיע את הגרון ולנקות את מעברי האף.שתיית נוזלים חמים כמו מים, תה ומרק יכולים לעזור להקל על הגירוי ולהפחית את הדלקת בגרון.

2. השתמש במכונת אדים: שימוש בכוכב אדים בביתך יכול לעזור לשמור על לחות באוויר, מה שיכול לעזור להפחית את העומס והקשיים הנשימה.

3. שאיפת אדים: הרתיחו מעט מים בסיר ואז מניחים מגבת מעל הראש כשאתם שואפים את הקיטור.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולפתוח את דרכי הנשימה.

4. לגרגר עם מי מלח: גרגר עם מי מלח חמים יכול לעזור להפחית את הדלקת ולנקות ריר בגרון.

5. שתו תה צמחים: תה צמחים כמו קמומיל, ג’ינג’ר ופפרמינט יכולים לעזור להפחית את הדלקת ולפנות את מעברי האף.

6. אכלו אוכל חריף: אכילת מזונות חריפים כמו חזרת או חרדל יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולפנות את מעברי האף.

7. התקלח חם: התקלחות חמה יכולה לעזור להפחית את העומס ולפתוח את דרכי הנשימה.

8. תרגול נשימה עמוקה: נטילת נשימות ארוכות ועמוקות יכולה לעזור למתוח את הריאות ולהפחית קשיי נשימה.

טיפ מועיל:

חשוב לזכור שתרופות שונות עשויות לעבוד טוב יותר עבור אנשים שונים.תמיד חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לפני שתנסה תרופות חדשות, במיוחד אם יש לך מצב רפואי רציני.

הסעדים של סבתא יכולים לספק דרך פשוטה וטבעית לעזור בקשיי נשימה.שתיית נוזלים חמים, בעזרת מכשיר אדים, שאיפת אדים, גרגר עם מי מלח, שתיית תה צמחים, אכילת אוכל חריף, התקלחות חמה ותרגול נשימה עמוקה הם כל הדרכים הגדולות לעזור להפחית קשיי נשימה.כמו תמיד, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לפני שתנסה תרופות חדשות.

תרופות צמחיות לקשיי נשימה

תרופות צמחיות הן לרוב קו ההגנה הראשון מפני קשיי נשימה.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות כדי להרגיע את הריאות ולהפחתת דלקת.כמה צמחי מרפא נפוצים המשמשים לטיפול בקשיי נשימה כוללים אקליפטוס, ליקריץ, ג’ינג’ר ומולין.

אקליפטוס הוא חומר אנטי דלקתי רב עוצמה שיכול לעזור להפחית דלקת ולהקל על קשיי נשימה.זה יכול להילקח כתה או כשמן אתרי.שורש ליקוריץ הוא הרס, מה שאומר שיש לו השפעה מרגיעה על הממברנות הריריות של הריאות.ניתן לקחת אותו כתה או בצורה כמוסה.ג’ינג’ר הוא דמוקסטנט טבעי שיכול לעזור להקל על גודש בחזה.ניתן לקחת אותו כתה או בצורה כמוסה.מולין הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות נשימה.זה יכול להילקח כחליטה, סירופ או בצורת קפסולה.

טיפול בקיטור

טיפולי קיטור הם דרך נהדרת להרגיע את הריאות ואת דרכי הנשימה הפתוחות.מרתיחים סיר מים ומוסיפים כמה טיפות שמן אתרי כמו אקליפטוס או מנטה.הניחו את הראש מעל הסיר ולכסות את הראש במגבת.שאפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.אתה יכול גם להתקלח חם ולנשום את הקיטור.

מכשיר אדים

שימוש במגזר אדים יכול לעזור לשמור על לחות באוויר, מה שיכול לעזור להפחית דלקת ודרכי הנשימה הפתוחה.זה יכול להועיל במיוחד באקלים יבש.דאג לנקות את מכשיר האדים באופן קבוע כדי למנוע את צמיחת החיידקים והעובש.

שינויים באורח החיים

ביצוע שינויים באורח החיים יכול גם לעזור בשיפור קשיי הנשימה.להלן מספר טיפים שיעזרו לך לנשום קל יותר:

 • הימנע מעישון ועשן יד שנייה.
 • הימנע מזהמי אוויר.
 • תרגיל באופן קבוע.
 • קבל מספיק מנוחה.
 • לאכול תזונה מאוזנת.
 • שתו שפע של נוזלים.
 • הימנע מאלרגנים.

ביצוע שינויים באורח החיים יכול לעזור בהפחתת הדלקת ודרכי הנשימה הפתוחות.

מסקנה

ישנן דרכים רבות להקל על קשיי נשימה, מסעדים צמחיים ועד שינויים באורח החיים.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות כדי להפחית דלקת ודרכי הנשימה הפתוחות.טיפולי קיטור ומצבי אדים יכולים גם לעזור להרגיע את הריאות ולהפחית דלקת.ביצוע שינויים באורח החיים כמו הימנעות מעישון, מזהמי אוויר ואלרגנים יכולים גם לעזור להפחית את הדלקת ולשיפור הנשימה.

שאלות נפוצות

 • מהם כמה תרופות צמחי מרפא לקשיי נשימה?
  כמה עשבי תיבול נפוצים המשמשים לטיפול בקשיי נשימה כוללים אקליפטוס, ליקוריץ, ג’ינג’ר ומולין.
 • מהו טיפול בקיטור?
  טיפול בקיטור הוא דרך נהדרת להרגיע את הריאות ואת דרכי הנשימה הפתוחות.מרתיחים סיר מים ומוסיפים כמה טיפות שמן אתרי כמו אקליפטוס או מנטה.הניחו את הראש מעל הסיר וכסו את ראשכם במגבת.שאפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.

על ידי ביצוע שינויים באורח החיים ושימוש בתרופות צמחיות וטיפולים אחרים, ניתן להפחית דלקת ולשפר את קשיי הנשימה. תרופות של סבתא יכולות להיות דרך יעילה לטיפול בקשיי נשימה ובעיות בריאות אחרות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן