דף הבית » תרופות סבתא » 8 הסעדים של סבתא משקמת מהמטבח לשיעול והצטננות

8 הסעדים של סבתא משקמת מהמטבח לשיעול והצטננות

הסעדים של סבתא לשיעול והצטננות

שיעול והצטננות הם מחלה שכיחה ולעיתים מתישה.אף על פי שהרפואה המודרנית סיפקה לנו טיפולים רבים, רבים מאיתנו עדיין מוצאים את עצמנו פונים לסבתותינו לתרופות ביתיות מיושנות.סבתות השתמשו בתרופות מנוסות ואמיתיות אלה במשך דורות כדי להקל על אי הנוחות של שיעול והצטננות.להלן 8 מהתרופות הפופולריות והיעילות ביותר שניתן למצוא בכל מטבח.

1.דבש ולימון

התרופה הקלאסית הזו ידועה בתכונותיו המרגיעות והיא אחת התרופות הפופולריות ביותר לבית לשיעול והצטננות.דבש ולימון ניתן לערבב יחד ולנקוט כמשקה חם או פשוט ליהנות מהם כפינוק מתוק וחמוץ.דבש עוזר להרגיע את כאב הגרון ועשוי לעזור גם להפחית את השיעול, ואילו לימון עוזר להגביר את החסינות ויכול גם לעזור לפנות את הגודש.

2.שום

שום הוא אחד התרופות הביתיות העתיקות ביותר לשיעול והצטננות.הוא מכיל תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את חומרת הצטננות.ניתן לאכול שום גולמי או לבשל במגוון כלים.זה יכול להיות מרוסל ולערבב אותו עם דבש ולקבל כמשקה חם.

טיפ מועיל:

לתועלת מרבית, נסו לאכול שום על בטן ריקה או עם כמות קטנה של אוכל.

3.חומץ תפוחים

חומץ סיידר תפוחים הוא בעל תכונות מועילות רבות וניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהקלת תסמיני הקור.זה יכול להילקח כמשקה חם מעורבב עם דבש או משמש כגרגר כדי לעזור לפנות את העומס.זהו גם מקור נהדר לחומצה אצטית המסייע בהגברת החסינות ולהילחם בזיהום.

4.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עוד תרופה ביתית פופולרית לשיעול והצטננות.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות שיכולות לעזור להפחית את העומס ולהרגיע את כאב הגרון.ניתן לקחת ג’ינג’ר כתה או להוסיף לאוכל לקבלת טעם נוסף.

5.כורכום

כורכום הוא אנטי דלקתי חזק ונוגד חמצון.ניתן לקחת אותו כתה או להוסיף לאוכל לבעיטה טעימה.כורכום ידוע גם כמסייע בהפחתת העומס ולהרגיע את כאב הגרון.

6.קינמון

קינמון הוא עוד תרופה ביתית פופולרית לשיעול והצטננות.הוא מכיל תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את העומס ולהרגיע את כאב הגרון.ניתן לקחת קינמון כתה או להוסיף למזון לטעם נוסף.

7.מנטה

מנטה היא תרופה ביתית נהדרת לשיעול והצטננות.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות שיכולות לעזור להפחית את העומס ולהרגיע את כאב הגרון.ניתן ליטול מנטה כתה או להוסיף למזון לטעם נוסף.

8.זעפרן

זעפרן הוא עוד תרופה ביתית יעילה לשיעול והצטננות.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-ויראליות שיכולות לעזור להפחית את העומס ולהרגיע את כאב הגרון.זעפרן יכול להילקח כתה או להוסיף למזון לטעם נוסף.

טיפ מועיל:

בעת שימוש באחד מהתרופות הללו, הקפידו לשתות שפע של נוזלים כדי לעזור לריר דק ולנקה גודש.

ניתן למצוא 8 תרופות פשוטות ויעילות אלה בכל מטבח והם דרך נהדרת לעזור להקל על אי הנוחות של שיעול והצטננות.בין אם נלקח כתה, שנוסף לאוכל או נהנה כפינוק מתוק וחמוץ, תרופות אלה יכולות לעזור לך להרגיש טוב יותר תוך זמן קצר.

4.תרופת דבש ושום

דבש ושום משמשים זה מכבר כתרופות טבעיות לשיעול והצטננות.יתר על כן, שניהם עשירים בנוגדי חמצון ועוזרים להפחתת הדלקת.כאשר הם משולבים, הם מייצרים תרופה עוצמתית המסייעת להפחתת הגודש, להרגיע את כאב הגרון ולהפחית את השיעול.כדי להכין תרופה זו, פשוט מערבבים יחד חלקים שווים דבש ושום, וקחו כפית כל כמה שעות.אתה יכול גם להוסיף כפית חומץ סיידר תפוחים לתועלת נוספת.

5.תה ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב אנטי דלקתי ואנטי-ויראלי חזק.זה עוזר להפחתת דלקת ולעורר את זרימת הדם, שיכולים לעזור להפחית את העומסולהכנת תה ג’ינג’ר, פשוט גרמו לכפית של ג’ינג’ר טרי לכוס מים חמים.תן לזה תלול למשך 10 דקות, ואז מסננים את הג’ינג’ר ומוסיפים קצת דבש או מיץ לימון לטעם.שתו תה זה מספר פעמים ביום לקבלת האפקט הטוב ביותר.

6.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית שיכולה לעזור להפחית דלקת ולהגביר את מערכת החיסון שלך.זה גם עוזר להפחית את הייצור הרירי, ויכול לעזור לנקות את העומס.לייצור תרופה, מערבבים כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים, והוסיפו קצת דבש או מיץ לימון לטעם.שתו את התרופה הזו מספר פעמים ביום, או גרגרו איתו לכאבי גרון.

7.כורכום

כורכום הוא עשב פופולרי ששימש ברפואה איורוודית במשך מאות שנים.זהו אנטי דלקתי חזק ואנטי-ויראלי, ועוזר להגביר את מערכת החיסון.כדי ליצור תרופה, מערבבים כפית אבקת כורכום עם כוס מים חמים.תן לזה תלול למשך 10 דקות, ואז הוסף קצת דבש או מיץ לימון לטעם.שתו תה זה מספר פעמים ביום לקבלת האפקט הטוב ביותר.

8.פלפל קאיין

פלפל קאיין הוא תרופה עוצמתית לשיעול והצטננות.זה עוזר להפחית דלקת ולעורר את זרימת הדם, מה שיכול לעזור להפחית את העומס.לייצור תרופה, מערבבים כפית פלפל קאיין עם כוס מים חמים, והוסיפו קצת דבש או מיץ לימון לטעם.שתו תה זה מספר פעמים ביום לקבלת האפקט הטוב ביותר.

מסקנה

סבתות ידועות זה מכבר בעצותן החכמות והתרופות הטבעיות שלהן.למרבה המזל, רבים מהתרופות הללו עדיין רלוונטיות כיום.מדבש ושום ועד פלפל כורכום וקאיין, ישנם תרופות טבעיות רבות שיכולות לעזור להפחית תסמיני שיעול והצטננות.אז בפעם הבאה שתרגיש קר מתרחש, הושיט את ארון המטבח והצליף תרופה טבעית.

שאלות נפוצות

  • האם תרופות טבעיות יכולות לעזור בשיעול והצטננות? כן, תרופות טבעיות כמו דבש, שום, ג’ינג’ר, חומץ תפוחים, כורכום ופלפל קאיין יכולים לעזור להפחית תסמיני שיעולוהצטננות.

  • האם סעדים אלה בטוחים לקחת? כן, בדרך כלל סעדים אלה בטוחים לקחת, אך תמיד עדיף להתייעץ עם נותן שירותי הבריאות לפני שאתה לוקח תרופות טבעיות.>

8 הסעדים של סבתא המשקמת מהמטבח לשיעול והצטננות שנדונו במאמר זה הם נקודת התחלה נהדרת להפחתת תסמיני הצטננות.תרופות טבעיות הן דרך בטוחה ויעילה להפחתת שיעול וגודש, והן יכולות לעזור להגביר את מערכת החיסון שלך.אז בפעם הבאה שתרגיש קר מתרחש, הושיט את ארון המטבח והצליף תרופה טבעית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן