דף הבית » תרופות סבתא » 8 הסעדים של סבתא לטיפול מהיר ומומלץ במערכת גזים
ddadadddd dadc daddaad dcdddaddc deddda ddeddedcda ddedada

8 הסעדים של סבתא לטיפול מהיר ומומלץ במערכת גזים

מה זה גזים?

גזים גזים הם מעבר גז מדרכי העיכול מחוץ למעבר האחורי.זהו תהליך ביולוגי רגיל ולרוב לא נחשב לבעיה רפואית.עם זאת, גזים מוגזמים יכולים להיות לא נוחים ומביכים.זה יכול גם להצביע על בעיה בריאותית בסיסית.

הסעדים של סבתא לטיפול מהיר ומומלץ במערכת גזים

1.הגדל את צריכת הסיבים שלך

סיבים הם חלק מהותי מתזונה בריאה ויכולים לעזור להפחית את הגזים.הגדלת צריכת המזונות העשירים בסיבים כמו פירות, ירקות, דגנים מלאים, קטניות ואגוזים יכולה לעזור להפחית את הגז.

2.לשתות תה צמחים

תה צמחי מרפא כמו קמומיל, מנטה וג’ינג’ר יכולים לעזור להפחית את הגז והנפיחות.שתיית כוס תה צמחים לאחר הארוחות יכולה לעזור להקל על תסמיני הגזים.

3.הימנע ממזונות הגורמים לגז

ידוע כי מזונות מסוימים גורמים לגז כמו שעועית, ירקות מצליבים (למשל כרובית, ברוקולי, כרוב), מוצרי חלב, בצל, שום ומשקאות מוגזים.הימנעות ממזונות אלה או הפחתת צריכתך מהם יכולה לעזור להפחית את הגזים.

4.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית גז ונפיחות על ידי גירוי מערכת העיכול.נסה לעשות איזושהי פעילות גופנית כמו הליכה, שחייה או רכיבה על אופניים לפחות 30 דקות בכל יום.

5.הימנע מללעוס מסטיק

מסטיק לעיסה יכול לגרום לך לבלוע יותר אוויר, מה שעלול להוביל לגז ולנפיחות.הימנעות מסטיק לעיסה יכולה לעזור להפחית את הגזים.

6.נסה יוגה

יוגה יכולה לסייע בהפחתת גזים על ידי הגברת לחץ הבטן והגירוי מערכת העיכול.נסה לעשות כמה תנוחות יוגה פשוטות כמו תנוחת הקוברה או תנוחת הגשר כדי לעזור להפחית את הגז והנפיחות.

7.הימנע מממתיקים מלאכותיים

ממתיקים מלאכותיים כמו סורביטול ומניטול יכולים לגרום לגז ונפיחות.הימנעות מממתיקים מלאכותיים יכולה לעזור להפחית את הגזים.

8.נסה פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור להפחית את הגז והנפיחות.נסה ליטול תוספי פרוביוטיקה או לאכול מזונות עשירים בפרוביוטיקה כמו יוגורט או קימצ’י כדי לעזור להפחית את הגזים.

טיפ ייחודי ומועיל

בנוסף לתרופות המפורטות לעיל, חשוב גם לתרגל אכילה מודעת.אכילה לאט ולעיסה היטב את האוכל שלך יכולה לעזור להפחית את הגז והנפיחות.לקחת את הזמן לשים לב למה ואיך אתה אוכל יכול גם לעזור להפחית את תסמיני הגזים.

4.פטרוזיליה

פטרוזיליה היא עשב ששימש במשך מאות שנים כתרופה צמחית לטיפול בגזים.ההערכה היא שמסייעת להפחית את הצטברות הגז בבטן ובמעיים.ניתן לאכול פטרוזיליה גולמית, לבושל או להתחקק לתה.להכנת תה פטרוזיליה, תלול כפית אחת של פטרוזיליה קצוצה בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד שלוש פעמים ביום.

5.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-מיקרוביאליות.הוא שימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל גזים.כדי להשתמש בג’ינג’ר כתרופה לגזים, מערבבים כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי עם כוס אחת של מים רותחים.אפשר לתערובת לתלול למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד שלוש פעמים ביום.

יתרונות תה ג’ינג’ר

 • מסייע בהפחתת הגז
 • איידס בעיכול
 • מקל על בחילות
 • מפחית את הנפיחות

6.זרעי שומר

זרעי שומר הם תרופה עתיקה לטיפול במערכת גזים.על פי ההערכה, הם מסייעים בהפחתת הצטברות הגז במערכת העיכול.כדי להשתמש בזרעי שומר כתרופה למגונות גזים, תלולה כפית אחת של זרעי שומר מרוסקים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד שלוש פעמים ביום.

יתרונות זרעי שומר

 • מקל על גז ונפיחות
 • איידס בעיכול
 • מפחית דלקת
 • מרגיע התכווצויות בקיבה

7.מנטה

peppermINT הוא עשב פופולרי עם הרבה תכונות רפואיות.ההערכה היא שמסייעת להפחית את הגז והנפיחות על ידי הרגעת שרירי דרכי העיכול.כדי להשתמש במנטה כתרופה לגזים, תלול כפית אחת של עלי מנטה טריים או מיובשים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד שלוש פעמים ביום.

הטבות מנטה

 • מקל על גז ונפיחות
 • משפר את העיכול
 • מצמצם את הבחילה
 • מרגיע התכווצויות בקיבה

8.קמומיל

קמומיל הוא עשב המשמש במשך מאות שנים כתרופה צמחית למגוון גזים.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת הצטברות הגז במערכת העיכול.כדי להשתמש בקמומיל כתרופה למגוון גזים, תלולה כפית אחת של פרחי קמומיל מיובשים בכוס אחת של מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו עד שלוש פעמים ביום.

הטבות קמומיל

 • מקל על גז ונפיחות
 • איידס בעיכול
 • מצמצם את הבחילה
 • מרגיע התכווצויות בקיבה

שמונה הסעדים של סבתא אלה לטיפול מהיר ומומלץ בגזים גזים יכולים לעזור להקל על תסמיני גזים ובסיוע בעיכול.אמנם בדרך כלל סעדים אלה בטוחים לשימוש, אך חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות אם התסמינים נמשכים או מחמירים.כמו תמיד, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל במשטר טיפול חדש כלשהו.

שאלות נפוצות: מה זה גזים?

גזים הם גירוש הגז ממערכת העיכול.זה חלק רגיל מהעיכול ורוב האנשים חווים אותו בשלב מסוים.עם זאת, גזים מוגזמים יכולים להוות סימן לבעיה בריאותית בסיסית ויש להעריך אותו על ידי איש מקצוע בתחום הבריאות. למד עוד על גזים כאן.

שמונה הסעדים של סבתא לטיפול מהיר ומומלץ במאמר גזים שנדונו במאמר זה הם דרך בטוחה וטבעית להפחתת תסמיני גזים ולשיפור העיכול.בעזרת

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן