דף הבית » תרופות סבתא » 7 תרופות סבתות מיוחדות ואמינות לפצעים בפנים
daadaddaddaa daddaaddaa deddddddaa dddeddaddaa dcdadadaddd d

7 תרופות סבתות מיוחדות ואמינות לפצעים בפנים

הבנת הסעדים של סבתא לפצעים בפנים

פצעי פנים הם חלק מהפגיעות הרגישות יותר שאנו יכולים לקבל.לא רק שהם כואבים, אלא שהם יכולים להשאיר אחריהם צלקות המשפיעות על המראה שלנו.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור לרפא פצעי פנים, מהמסורתיים יותר למודרניים יותר.רבים מהתרופות הללו הועברו דרך דורות של משפחות, כאשר סבתות היו מקור הידע העיקרי.להלן 7 סעדים של סבתא מיוחדים ואמינים לפצעים בפנים, שיכולים לעזור בטיפול ולרפא פצעי פנים.

1.דבש

דבש הוא אולי התרופה העתיקה ביותר לפצעים.זה מזמן משמש כחומר חיטוי ומרפא פצעים, בזכות תכונותיו האנטי -חיטושיות.ידוע שדבש מפחית דלקת, מפחית כאב ועוזר לעור לרפא מהר יותר.כדי להשתמש בדבש לטיפול בפצעי פנים, מרחו שכבה דקה של דבש גולמי ישירות על הפצע ומכסים בעזרת רוטב סטרילי.השאירו אותו לכמה שעות לפני הסרתם ושטיפת האזור במים חמים.

2.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה נוספת המשמשת במשך מאות שנים.יש לו מספר תכונות ריפוי, כולל יכולתו להפחית דלקת ולהאיץ את תהליך הריפוי.כדי להשתמש בשמן קוקוס לפצעי פנים, החל כמות קטנה על הפצע ועסה אותו בעדינות. השאר אותו למשך מספר שעות לפני שטיפת האזור במים חמים.

טיפ:

כדי להבטיח את ניקוי הפצע כראוי לפני מריחת שמן קוקוס, השתמש בסבון אנטיבקטריאלי ובמים חמים.

3.אלוורה

אלוורה היא אחד התרופות הפופולריות ביותר לפצעים.יש לו תכונות אנטי דלקתיות, חיטוי וריפוי, מה שהופך אותו לתרופה המושלמת לפצעי פנים.כדי להשתמש באלוורה, חלץ את הג’ל מעלה אלוורה והחל אותו ישירות על הפצע.השאירו אותו לכמה שעות לפני שטיפת האזור במים חמים.

4.כורכום

כורכום הוא תרופה נוספת שנבדקה בזמן לפצעים.זה ידוע בתכונותיו האנטי-חיפושיות והאנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב.כדי להשתמש בכורכום, מערבבים אותו עם מעט מים כדי ליצור משחה ולהחיל אותו ישירות על הפצע.השאירו אותו לכמה שעות לפני שטיפת האזור במים חמים.

5.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור לרפא פצעי פנים.יש לו תכונות אנטי דלקתיות שיכולות להפחית נפיחות וכאב, כמו גם חיטוי שיכול לעזור במניעת זיהום.כדי להשתמש בשמן עץ התה, מערבבים כמה טיפות עם מעט מים ומורחים אותם ישירות על הפצע.השאירו אותו לכמה שעות לפני שטיפת האזור במים חמים.

6.שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא תרופה טבעית נוספת שיכולה לעזור לרפא פצעי פנים.יש לו תכונות חיטוי, אנטי דלקתיות וריפוי שיכולות לעזור להפחית נפיחות וכאב, כמו גם לעזור לעור לרפא מהר יותר.כדי להשתמש בשמן לבנדר, מערבבים כמה טיפות עם מעט מים ומורחים אותם ישירות על הפצע.השאירו אותו לכמה שעות לפני שטיפת האזור במים חמים.

7.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא עיקרי ששימש במשך מאות שנים לטיפול בפצעים.זה יכול לעזור להפחית את הדלקת ובעל השפעה אנטי -חיובית שיכולה לעזור במניעת זיהום.כדי להשתמש במכשפות לוז, החל כמות קטנה על כדור כותנה והחל אותו ישירות על הפצע.השאירו אותו לכמה שעות לפני שטיפת האזור במים חמים.

פצעי פנים יכולים להיות כואבים מאוד ויכולים להשאיר אחריהם צלקות, אך על ידי שימוש בתרופות של סבתא אלה לפצעים בפנים, תוכלו לעזור להפחית את הכאב ולהאיץ את תהליך הריפוי.דאג תמיד לנקות את הפצע לפני יישום כל אחד מהתרופות הללו, והתייעץ עם רופא אם הפציעה חמורה או שלא נראה שהיא מרפאת כראוי.

משחות צמחים

משחות צמחי מרפא הם אחד הסעדים העתיקים והאמינים ביותר של סבתא לפצעים בפנים.משחות אלה מיוצרות ממגוון עשבי תיבול, בדרך כלל בשילוב עם בסיס, כמו BEESWAX או LANOLIN, ליצירת משחה עבה ומתפשטת.עשבי התיבול המשמשים תלויים בפצע, אך עשבי תיבול נפוצים המשמשים לפצעי פנים כוללים קלנדולה, קמומיל ומטע.למשחות צמחי מרפא יש תכונות אנטי-דלקתיות, אנטיבקטריאליות ונוגדות פטריות, וניתן להשתמש בהן הן לניקוי והגנה על הפצע מפני זיהום נוסף.

כיצד ליישם משחות צמחים

יש להחיל משחות צמחים על הפצע 3-4 פעמים ביום, לפי הצורך.לפני יישום המשחה, נקה בעדינות את הפצע בעזרת מטלית לחה.כדי למרוח את המשחה, השתמש בקצה האצבעות הנקייה או ספוגית כותנה כדי למרוח שכבה דקה על כל הפצע.אפשר למשחה להישאר על הפצע מספר דקות לפני שכיסתה עם תחבושת נקייה.

דבש

דבש הוא עוד אחד מהתרופות של הסבתא האמינה לפצעים בפנים.דבש שימש במשך מאות שנים כטיפול רפואי, והוא ידוע בתכונות האנטיבקטריאליות, האנטי -פטריוניות והאנטי -ויראליות שלו.זהו גם חומר הומנט טבעי, מה שאומר שהוא עוזר למשוך לחות לעור.ככאלה, ניתן להשתמש בו כדי להרגיע ולרפא פצעים בפנים.

כיצד למרוח דבש

כדי למרוח דבש על פצע בפנים, השתמש בספוגית כותנה נקייה ומעוקרת כדי למרוח שכבה דקה של דבש ישירות על הפצע.אפשר לדבש להישאר על הפצע למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים חמים.ניתן ליישם דבש פעמיים עד שלוש ביום, לפי הצורך.

סיכום

התרופות של סבתא לפצעים בפנים שימשו במשך מאות שנים לטיפול ולרפא מגוון בעיות עור.משחות צמחי מרפא ודבש הם שניים מהתרופות היעילות והאמינות ביותר, לשניהם תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי -פטריות ואנטי -ויראליות חזקות.יש ליישם משחות צמחים 3-4 פעמים ביום, ואילו ניתן ליישם דבש פעמיים עד שלוש פעמים ביום.יש למרוח את שניהם באמצעות קצות אצבעות נקייה או ספוגית כותנה, ויש להשאיר אותם על הפצע לפחות 10 דקות לפני השטיפה במים חמים.

שאלות נפוצות

באיזו תדירות עלי להחיל משחות צמחים?

יש ליישם משחות צמחים 3-4 פעמים ביום, לפי הצורך.

כמה זמן עלי להשאיר דבש על הפצע שלי?

יש להשאיר דבש על הפצע למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים חמים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן