דף הבית » תרופות סבתא » 7 תרופות ביתיות פופולריות לדיכאון
daadaddaddaa dddaadddaa daddaddcdadddaa dcdddbdddf

7 תרופות ביתיות פופולריות לדיכאון

דיכאון: סקירה כללית

דיכאון הוא מצב שכיח לבריאות הנפש הפוגע במיליוני אנשים ברחבי העולם.זה יכול להיגרם על ידי גורמים שונים, כמו לחץ פיזי או פסיכולוגי, גנטיקה או שילוב של שניהם.תסמינים של דיכאון כוללים תחושות של עצב, אובדן עניין בפעילויות לאחר נהנה, שינויים בשינה או בתיאבון, קושי להתרכז ומחשבות על מוות או התאבדות.

ניתן לטפל בדיכאון באמצעות מגוון טיפולים, כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול בינאישי ותרופות.עם זאת, ישנם גם תרופות ביתיות רבות לדיכאון שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפחתת התסמינים ולשיפור הרווחה הכללית.להלן שבעה תרופות ביתיות פופולריות לדיכאון:

1.פעילות גופנית

הוכח כי פעילות גופנית היא טיפול יעיל לדיכאון.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את תסמיני הדיכאון, לשפר את הריכוז ולהגביר את ההערכה העצמית.פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, שהם הורמונים המסייעים להפחתת הלחץ ולשפר את מצב הרוח.

טיפ:

נסה להשיג לפחות 30 דקות של פעילות גופנית בינונית עד נמרצת בכל יום.זה יכול לכלול הליכה, ריצה קלה, שחייה או צורות אחרות של פעילות אירובית.

2.אכילה בריאה

אכילת מזון בריא יכולה לעזור בשיפור מצב הרוח ולהפחית את תסמיני הדיכאון.אכילת תזונה מאוזנת הכוללת שפע של פירות, ירקות וחלבונים רזים יכולה לעזור להזין את הגוף ולספק את החומרים המזינים הדרושים לבריאות הנפש האופטימלית.

טיפ:

הימנע ממזון מעובד, הנוטים להיות עשירים בסוכר, שומן ונתרן.במקום זאת, בחרו במזונות טריים שלמים העשירים בוויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון.

3.קבל מספיק שינה

שינה חיונית לבריאות הנפש.אי קבלת מספיק שינה עלולה להוביל לתחושות של עייפות, עצבנות ודיכאון.שואפים להשיג לפחות שבע שעות שינה בכל לילה, ולנסות ללכת לישון ולהתעורר באותו זמן בכל יום.

טיפ:

אם אתה מתקשה ליפול או להישאר ישן, נסה להימנע מקפאין מאוחר ביום ולהגביל את זמן המסך לפני השינה.

4.לבלות בטבע

הוכח כי בילוי בטבע יש השפעות חיוביות על בריאות הנפש.טיול בפארק, לצאת לטיול, או פשוט לשבת ולצפות בעננים יכול לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את מצב הרוח.

טיפ:

הפוך את זה להרגל לבלות לפחות 30 דקות בחוץ בכל יום.אפילו בימים שבהם מזג האוויר אינו אידיאלי, נסו למצוא דרכים לבלות בחוץ, כמו טיול סביב הרחוב או לשבת בחצר האחורית.

5.התחבר לאחרים

תמיכה חברתית היא גורם חשוב לבריאות הנפש.חיבור עם אחרים יכול לעזור להפחית את תחושות הבדידות והבידוד, מה שעלול להחמיר דיכאון.פנה לבני משפחה וחברים, או הצטרף לקבוצת תמיכה או לפורום מקוון.

טיפ:

עשה מאמץ לפנות לאחרים, גם אם לא בא לך.זה אולי קשה בהתחלה, אבל ככל שתעשה זאת, כך יהיה קל יותר.

6.תרגול מיינדפולנס

מיינדפולנס הוא תרגול המתמקד בלהיות נוכח ברגע.זה יכול לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את הרווחה הכללית.ניתן לתרגל מיינדפולנס באמצעות מדיטציה, יוגה או פעילויות אחרות המסייעות להתמקד בהווה.

טיפ:

התחל עם כמה דקות של מיינדפולנס בכל יום.אתה יכול להגדיר טיימר ולהתמקד בנשימה שלך למשך זמן זה.ככל שאתה נוח יותר, אתה יכול להגדיל בהדרגה את משך הזמן שהוקדש לתרגול מיינדפולנס.

7.שוחח עם מקצוען

אם לא מספיקים תרופות לבית כדי לנהל תסמיני דיכאון, חשוב לדבר עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש.מטפל יכול לעזור בזיהוי הגורמים הבסיסיים לדיכאון ולפתח תוכנית טיפול המותאמת לצרכים פרטניים.

טיפ:

הקפד למצוא מטפל שאתה מרגיש בנוח איתו ויכול לסמוך עליו.חשוב גם להיות פתוח וכנה עם המטפל שלך לגבי תו שלךאבות ורגשות.

דיכאון יכול להיות קשה לניהול, אך ישנם תרופות ביתיות רבות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים ולשפר את הרווחה הכללית.הניסיון של כולם עם דיכאון שונה, ולכן חשוב למצוא את מה שהכי מתאים לך.אם לא מספיקים סעדים לבית, חשוב לפנות לעזרה מקצועית.

תרופות צמחיות לדיכאון

תרופות צמחיות לדיכאון הן טיפולים טבעיים המשמשים במשך מאות שנים לטיפול בדיכאון ותסמיניו הנלווים אליו.כמה מהתרופות הצמחייות הפופולריות ביותר לדיכאון כוללות את סנט ג’ון וורט, קאווה קאווה ושורש ולריאן.

ST.Wort של ג’ון

וורט של סנט ג’ון הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בדיכאון והפרעות במצב הרוח.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי הגדלת רמות הסרוטונין, חומר כימי במוח המסייע בוויסות מצב הרוח.מחקרים הראו כי וורט של סנט ג’ון יכול להיות יעיל בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש בו עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.

Kava Kava

קאווה קאווה הוא עשב יליד איי דרום האוקיאנוס השקט ומשמש באופן מסורתי להפחתת חרדה ולחץ.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי הגדלת רמות ה- GABA, מעבירה עצבית במוח המסייעת בוויסות מצב הרוח.מחקרים הראו שקאבה קאווה יכולה להיות יעילה בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש בו עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.

שורש ולריאן

שורש ולריאן הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בחרדה ונדודי שינה.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי הגדלת רמות ה- GABA, מעבירה עצבית במוח המסייעת בוויסות מצב הרוח.מחקרים הראו כי שורש ולריאן יכול להיות יעיל בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש בו עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.

פעילות גופנית לדיכאון

פעילות גופנית היא תרופה ביתית פופולרית לדיכאון שהוכחה כיעילה בטיפול בדיכאון קל עד בינוני.פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, שהם כימיקלים במוח המסייעים בוויסות מצב הרוח.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הלחץ, לשפר את השינה ולהגדיל את ההערכה העצמית.

יוגה

יוגה היא תרגול עתיק המשלב תנוחות גופניות, תרגילי נשימה ומדיטציה.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת לחץ, לשפר את השינה ולהגדיל את ההערכה העצמית.מחקרים הראו כי יוגה יכולה להיות יעילה בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש בו עם הרופא שלך לפני שתתחיל תרגול יוגה.

טאי צ’י

טאי צ’י הוא תרגול עתיק המשלב תנוחות גופניות, תרגילי נשימה ומדיטציה.על פי ההערכה, היא מסייעת בהפחתת לחץ, לשפר את השינה ולהגדיל את ההערכה העצמית.מחקרים הראו כי טאי צ’י יכול להיות יעיל בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש בו עם הרופא שלך לפני שתתחיל בתרגול של טאי צ’י.

תוספי תזונה לדיכאון

תוספי תזונה הם תרופה ביתית פופולרית לדיכאון שהוכחו כיעילות בטיפול בדיכאון קל עד בינוני.חלק מהתוספים הפופולריים ביותר לדיכאון כוללים חומצות שומן אומגה 3, ויטמיני B ואותם.

חומצות שומן אומגה 3

חומצות שומן אומגה 3 הן שומנים חיוניים הנמצאים בשמן דגים ובמקורות אחרים.על פי ההערכה, הם פועלים על ידי הגדלת רמות הסרוטונין, חומר כימי במוח המסייע בוויסות מצב הרוח.מחקרים הראו כי חומצות שומן אומגה 3 יכולות להיות יעילות בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש שלהן עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותם.

B ויטמינים

ויטמינים B הם ויטמינים חיוניים שנמצאים במגוון מזונות.על פי ההערכה, הם פועלים על ידי הגדלת רמות הסרוטונין, חומר כימי במוח המסייע בוויסות מצב הרוח.מחקרים הראו כי ויטמינים של B יכולים להיות יעילים בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדוןיורש השתמש עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותם.

אותו דבר

S-adenosylmethionine (זהה) הוא תרכובת טבעית שלפי ההערכה היא פועלת על ידי הגדלת רמות הסרוטונין, חומר כימי במוח המסייע בוויסות מצב הרוח.מחקרים הראו כי הדבר יכול להיות יעיל בטיפול בדיכאון קל עד בינוני, אולם חשוב לדון בשימוש בו עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.

סיכום

תרופות ביתיות לדיכאון יכולות להיות דרך יעילה לטיפול בדיכאון קל עד בינוני ללא שימוש בתרופות מרשם.תרופות צמחיות, פעילות גופנית ותוספי תזונה הם כולם תרופות ביתיות פופולריות שהוכחו כיעילות בטיפול בדיכאון.חשוב לדון בשימוש בכל תרופות ביתיות עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותם.

שאלות נפוצות

<h

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן