דף הבית » תרופות סבתא » 7 מטבח סבתא ותרופות ביתיות להפחתת צהבת אצל ילודים

7 מטבח סבתא ותרופות ביתיות להפחתת צהבת אצל ילודים

7 מטבח סבתא ותרופות ביתיות להפחתת צהבת אצל ילודים

מצבה של צהבת אצל ילודים הוא התרחשות שכיחה וזה יכול להוות מראה מדאיג מאוד עבור ההורים החדשים.צהבת נגרמת על ידי עודף של בילירובין בדם של התינוק, שיכול להיות מסוכן אם לא נותר מטופל.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות פשוטות של מטבח סבתא ותרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הצהבת אצל הילודים.

חשוב לציין כי תרופות אלה אינן מיועדות להחליף ייעוץ רפואי.אם התינוק שלך מראה סימנים של צהבת, חשוב לדבר עם רופא בהקדם האפשרי.עם זאת, אם אתם מחפשים כמה תרופות טבעיות שיעזרו להפחית את צהבת אצל ילודים, הנה 7 מהם שתוכלו לנסות.

1.אור שמש

אור שמש הוא תרופה טבעית נהדרת להפחתת צהבת אצל ילודים.קרני האולטרה סגולות באור השמש יכולות לעזור לפרק את הבילירובין בזרם הדם של התינוק.כדי להשתמש בתרופה זו, חשוף את תינוקך כדי לכוון אור שמש למשך 15-20 דקות ביום.הקפידו להגן על תינוקכם מפני קרני השמש הישירה על ידי חבישת כובע והוצאתם מאור שמש ישיר בשעות החמות ביותר של היום.

2.הידרציה

הידרציה חשובה לכל יילוד, אך היא יכולה להועיל במיוחד בכל מה שקשור להפחתת צהבת.וודא שהתינוק שלך מקבל מספיק נוזלים על ידי הזנת חלב אם או פורמולה.אם התינוק שלך מבוגר מספיק כדי לשתות מים, וודא שהם יקבלו מספיק.

3.דיאטה

מה שאתה מאכיל את תינוקך יכול גם למלא תפקיד בהפחתת צהבת.נסה לכלול מזונות עשירים בברזל, כמו תרד, שעועית וביצים.מזונות אלה יכולים לעזור לפרק את הבילירובין בזרם הדם של התינוק.

4.תרופות צמחיות

יש כמה תרופות צמחי מרפא שיכולות לעזור להפחית את צהבת הילודים.תרופה פופולרית היא להכין תה עם כפית זרעי חילבה, כפית זרעי אניס, וכפית זרעי כוסברה.הרתיחו את אלה בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים לפני שהם נותנים אותם לתינוקכם.

5.קומפרס חם

קומפרס חם יכול לעזור להפחית את הצהבת אצל ילודים.הניחו מטלית רטובה וחמה על בטן התינוק וחזהו למשך 10-15 דקות.זה עוזר לעורר את בלוטות הלימפה ומעודד את הגוף לפרק את הבילירובין.

6.עיסוי

עיסוי בעדינות של זרועותיו, רגליו ובטןו של התינוק יכול לעזור להפחית את …זה עוזר לעורר את בלוטות הלימפה ומעודד את הגוף לפרק את הבילירובין.

7.שום

שום הוא תרופה טבעית נהדרת להפחתת צהבת אצל ילודים.הרתיחו כמה שיני שום בכוס מים למשך 10 דקות ומסננים לפני שהם נותנים אותו לתינוקכם.

טיפ ייחודי

טיפ מועיל להפחתת צהבת אצל ילודים הוא לוודא שהתינוק שלך יגיע לנוח מספיק.צהבת נגרמת כתוצאה מעומס יתר של בילירובין בזרם הדם של התינוק, ולכן חשוב לתת לתינוק שלך הרבה מנוחה כדי לאפשר לגופם לעבד את הבילירובין.הקפידו לתת לתינוקכם המון זמן לנוח ולהירגע לאורך כל היום.

7 הסעדים והתרופות הביתי של 7 סבתות אלה יכולים לעזור להפחית את צהבת הילודים.חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן מיועדות להחליף ייעוץ רפואי.אם התינוק שלך מראה סימנים של צהבת, חשוב לדבר עם רופא בהקדם האפשרי.

חלק 2: תרופות ביתיות לצהבת אצל ילודים

צהבת היא מצב שכיח המשפיע על תינוקות שזה עתה נולדו, וזה יכול להיות קשה לניהול ללא הטיפולים הנכונים.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפחתת הצהבת אצל ילודים.החל בתה צמחי מרפא ושינויים תזונתיים לעיסוי ומשחות מבוססות צמחים, שבע הסעדים של סבתא אלה ותרופות הבית להפחתת צהבת אצל ילודים עשויים לספק הקלה לתינוק שלך.

1.תה צמחים

תה צמחי מרפא יכולים להיות דרך נהדרת לעזור להפחית את צהבת הילודים.תה קמומיל הוא בחירה פופולרית, מכיוון שהוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את רמות הבילירובין בגוף התינוק.ניתן להשתמש בתה אחרים, כמו מנטה, שומר ושורש שן הארי, כדי לסייע בהפחתת צהבת.חשוב לציין כי יש להיות מדולל מאוד בתה שכן תינוקות אינם מסוגלים לסבול טעמים חזקים.

2.שינויים תזונתיים

ביצוע שינויים בתזונה של התינוק יכול גם לעזור להפחית את צהבת.חשוב להבטיח שהתינוק יקבל מספיק קלוריות וחומרים מזינים, מכיוון שזה יכול לעזור להפחית את רמות הבילירובין בגוף.חלב אם מומלץ, מכיוון שהוא עשיר בחומרים מזינים ויכול לעזור להפחית את כמות הבילירובין בגופו של התינוק.עם זאת, תינוקות הניזונים בפורמולה יכולים ליהנות גם משינויים תזונתיים, כמו הוספת פירות וירקות נוספים לתזונה שלהם.

3.עיסוי

עיסוי הוא דרך נהדרת לסייע בהפחתת צהבת אצל ילודים.שפשוף בעדינות של עור התינוק יכול לעזור לעורר את מערכת הלימפה, שיכולה לעזור להפחית את רמות הבילירובין בגוף.חשוב להשתמש בתנועות עדינות ומעגליות בעת עיסוי התינוק, ועדיף להפסיק אם התינוק נראה לא נוח.

4.אור שמש

אור שמש יכול להועיל גם לצהבת אצל ילודים.חשיפה לאור שמש טבעי יכולה לעזור להפחית את כמות הבילירובין בגופו של התינוק, מכיוון שהיא מסייעת בפירוק הפיגמנט בעור.חשוב להבטיח שהתינוק לא ייחשף לאור שמש רב מדי, מכיוון שזה יכול להגדיל את הסיכון לכוויות שמש.

5.משחות מבוססות צמחים

ניתן להשתמש במשחות מבוססות צמחים גם כדי לסייע בהפחתת צהבת אצל ילודים.משחות אלה מיוצרות בדרך כלל מתמציות צמחים, כמו קמומיל, וניתן ליישם אותה ישירות על עור התינוק.המשחה יכולה לעזור בפירוק הבילירובין בעור, מה שיכול לעזור להפחית את הצהבת.

6.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא תרופה ביתית נוספת שניתן להשתמש בה כדי לסייע בהפחתת צהבת אצל ילודים.שמן קוקוס הוא אנטי דלקתי טבעי, והוא יכול לעזור להפחית את כמות הבילירובין בגופו של התינוק.ניתן ליישם שמן קוקוס ישירות על עור התינוק, או שניתן להוסיף אותו לתזונה של התינוק.

7.חוקני חלב אם

ניתן להשתמש בחוקני חלב אם גם כדי לסייע בהפחתת צהבת אצל ילודים.חלב אם עשיר בנוגדנים וחומרים מזינים אחרים, והוא יכול לעזור להפחית את כמות הבילירובין בגופו של התינוק.חשוב להשתמש רק בחוקני חלב אם תחת פיקוחו של רופא, מכיוון שיותר מדי יכול להיות מסוכן לתינוק.

מסקנה

שבע שבע הסבתות האלה והתרופות הביתיות להפחתת צהבת אצל ילודים יכולים לספק הקלה לתינוק שלך.חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות או לגרום לסיבוכים אחרים.בטיפול הנכון, התינוק שלך יכול להיות בעל חיים בריאים ומאושרים.

שאלות נפוצות

מה היתרונות של שימוש בתרופות ביתיות לצהבת אצל ילודים?

תרופות ביתיות לצהבת בילודים יכולים לספק הקלה לתינוק שלך ויכולים לעזור להפחית את רמות בילירובין בגופו של התינוק.תרופות אלה יכולות גם לעזור לעורר את המערכת הלימפה ולהפחית דלקת, מה שיכול לעזור להפחית את הצהבת.

האם תרופות ביתיות בטוחות ליילודים?

חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן