דף הבית » תרופות סבתא » 6 תרופות של סבתא מומלצות ומבוססות על ניסיון נגד שיעול בתינוקות
daadaddaddaa dadc daddaad deddedcdaddaa ddedddadaddaa dadc dadda

6 תרופות של סבתא מומלצות ומבוססות על ניסיון נגד שיעול בתינוקות

שיעול אצל תינוקות

שיעול הוא סימפטום שכיח של מחלות רבות, כולל הצטננות, שפעת וזיהומים בדרכי הנשימה.תינוקות מועדים במיוחד לשיעול מכיוון שמערכות החיסון המתפתחות שלהם עדיין אינן מסוגלות להילחם במלוא הזיהומים.למרות שחלק מהשיעול אצל תינוקות הוא תקין, אם הוא נמשך או מחמיר, חשוב לפנות לייעוץ רפואי.אולם לפני כן, הורים חדשים רבים פונים לתרופות טבעיות יותר ומסתכלים על חוכמת זקניהם לקבלת עצות.להלן 6 סעדים המומלצים על סבתא לשיעול מרגיע אצל תינוקות.

1.דבש

אחד התרופות הפופולריות ביותר לשיעול אצל תינוקות הוא דבש.על פי האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, זה בטוח לתת לתינוקות מעל גיל 12 חודשים כפית דבש כדי לעזור להרגיע את שיעולם.דבש ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הגירוי בגרון ולדכא את רפלקס השיעול.בנוסף, הטעם המתוק של הדבש יכול לעזור להרגיע את הגרון ולספק הקלה.עם זאת, חשוב לעולם לא לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל 12 חודשים, מכיוון שהוא יכול לגרום למצב רציני הנקרא בוטוליזם תינוקות.

2.נוזלים חמים

תרופה פופולרית נוספת לשיעול אצל תינוקות היא נוזלים חמים.נוזלים חמים, כמו תה צמחים או מים חמים עם דבש, יכולים לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את הגירוי.בנוסף, נוזלים חמים יכולים לעזור לשחרר ריר ולהפחית את הגודש.חשוב לוודא שהנוזל אינו חם מדי, מכיוון שהוא יכול לשרוף את גרונו של התינוק.

טיפ:

חשוב לוודא שהנוזל אינו חם מדי, מכיוון שהוא יכול לשרוף את גרונו של התינוק.כדי להבטיח שהנוזל לא יהיה חם מדי, בדוק אותו בחלק הפנימי של פרק כף היד לפני שתתן אותו לתינוק.

3.Steam

Steam הוא תרופה נוספת שיכולה לעזור להרגיע את שיעול התינוק.האוויר החם והלח יכול לעזור להפחית את הגירוי בגרון ולשחרר ריר.כדי להשתמש בתרופה זו, ההורים יכולים לשבת בחדר האמבטיה עם התינוק שלהם ולנהל מקלחת חמה למשך 15-20 דקות.הקיטור ימלא את החדר ויסייע להרגיע את שיעול התינוק.

4.שמנים אתרים

ניתן להשתמש בשמנים אתרים, כמו אקליפטוס, מנטה ולבנדר, כדי לעזור להרגיע את השיעול של התינוק.ניתן להוסיף שמנים אלה למפזר או לאמבט חם והתינוק יכול לנשום באדים המרגיעים.חשוב לוודא ששמנים אתרים מדוללים כראוי לפני השימוש, מכיוון שהם יכולים להיות חזקים מאוד ועלולים לעצבן את עור התינוק או את מערכת הנשימה.

5.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה פופולרית נוספת לשיעול אצל תינוקות.ניתן להוסיף אותו לכוס מים חמים ולתת לתינוק לשתות.חומץ תפוחים ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הגירוי בגרון ולדכא את רפלקס השיעול.

6.שום

שום הוא תרופה נוספת שניתן להשתמש בה כדי לעזור להרגיע את שיעול התינוק.שום ידוע בתכונותיו האנטי-דלקתיות והאנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית את הגירוי בגרון ולדכא את רפלקס השיעול.כדי להשתמש בתרופה זו, ההורים יכולים לקצוץ כמה שיני שום ולהוסיף אותם לכוס מים חמים.תן את התערובת לתינוק לשתות.

למרות שסעדים אלה יכולים להועיל, חשוב לפנות לייעוץ רפואי אם שיעול התינוק נמשך או מחמיר.בנוסף, חשוב לוודא שכל הסעדים המשמשים הם בטוחים לתינוקות ומדוללים כראוי, מכיוון שתרופות מסוימות יכולות להיות חזקות מאוד ועלולות לעצבן את עור התינוק או את מערכת הנשימה.עם השילוב הנכון של תרופות וטיפול רפואי נכון, ניתן לטפל בשיעול של התינוק ביעילות.

תרופות ביתיות לשיעול אצל תינוקות

שיעול אצל תינוקות יכול להיות חוויה לא נעימה הן עבור התינוק והן עבור ההורים.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ביתיות שהומלצו על ידי סבתות לאורך השנים שניתן להשתמש בהן כדי להקל על תסמיני שיעול אצל תינוקות.התרופות הביתיות הללו הן באסהודיע על ניסיון ועשוי לספק הקלה לתינוק.

דבש

דבש הוא אחד התרופות הפופולריות ביותר לבית לשיעול אצל תינוקות.סבתות רבות ממליצות לתת כפית דבש לתינוקות כדי לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את השיעול.דבש נחשב לבטוח לתינוקות מעל גיל שנה, אך אין לתת אותו לתינוקות מתחת לגיל שנה בגלל הסיכון לבוטוליזם.ידוע גם שיש לדבש תכונות אנטי -מיקרוביאליות, שיכולות לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.

שום

שום הוא עוד תרופה ביתית פופולרית לשיעול אצל תינוקות.סבתות המליצו לרסק כמה שיני שום ולהוסיף אותו לכוס מים חמים.המים החמים עוזרים להרגיע את הגרון והשום מסייע בהפחתת דלקת ולהרוג חיידקים העלולים לגרום לזיהום.שום נחשב לבטוח לתינוקות מעל גיל שנה, אך אין לתת אותו לתינוקות מתחת לגיל שנה.

תרופות צמחיות לשיעול אצל תינוקות

תרופות צמחי מרפא פופולריות גם בקרב סבתות לטיפול בשיעול אצל תינוקות.תרופות טבעיות אלה יכולות לעזור להפחית את הדלקת ולספק הקלה מהתסמינים.רבים מהתרופות הצמחייות הללו בטוחות לתינוקות מעל גיל שנה, אך אסור לתת לתינוקות מתחת לגיל שנה.

ליקריץ

LICORICE הוא תרופה צמחית פופולרית לשיעול אצל תינוקות.ידוע שהוא בעל תכונות אנטי דלקתיות ויכול לעזור להפחית את תסמיני השיעול.הסבתות ממליצות לרסק כמה חתיכות שורש ליקוריץ ולהוסיף אותו לכוס מים חמים.המים החמים עוזרים להרגיע את הגרון והליכיון מסייע בהפחתת דלקת ולהרוג חיידקים העלולים לגרום לזיהום.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עוד תרופה צמחית פופולרית לשיעול אצל תינוקות.סבתות ממליצות לרסק כמה חתיכות שורש ג’ינג’ר ולהוסיף אותו לכוס מים חמים.המים החמים עוזרים להרגיע את הגרון והג’ינג’ר עוזרים להפחתת דלקת ולהרוג חיידקים העלולים לגרום לזיהום.ידוע כי ג’ינג’ר הוא בעל תכונות אנטי -ויראליות ונוגדות פטריות, שיכולות לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.

ששת הסעדים של סבתא אלה הומלצו והתבסס על ניסיון נגד שיעול אצל תינוקות.אמנם חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בכל תרופה ביתית או צמחי מרפא, אך תרופות אלה עשויות לעזור לספק הקלה מהתסמינים ולהפחית את הסיכון לזיהום.

שאלות נפוצות על התרופות של סבתא לשיעול אצל תינוקות

האם דבש בטוח לתינוקות?

דבש נחשב לבטוח לתינוקות מעל גיל שנה, אך אין לתת אותו לתינוקות מתחת לגיל שנה בגלל הסיכון לבוטוליזם.

האם תרופות צמחי מרפא יכולות לעזור בהפחתת תסמיני שיעול?

כן, תרופות צמחי מרפא כמו ליקריץ וג’ינג’ר יכולים לעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מהתסמינים.רבים מהתרופות הצמחייות הללו בטוחות לתינוקות מעל גיל שנה, אך אסור לתת לתינוקות מתחת לגיל שנה.

סבתות ממליצות ומשתמשות בתרופות ביתיות וצמחי מרפא לשיעול אצל תינוקות במשך שנים.סעדים אלה מבוססים על ניסיון ועשויים לספק הקלה לתינוק.חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש בתרופה ביתית או צמחית כלשהי, אך תרופות אלה עשויות לעזור להפחית את תסמיני השיעול ולהפחית את הסיכון לזיהום. לרוב משתמשים בתרופות ביתיות במקום הרפואה המסורתית, וניתן להשתמש בהם בטיפול במגוון מחלותומחלות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן