דף הבית » תרופות סבתא » 6 תרופות עתיקות ומנוסות ואמורות עבור ציפורני ציפורניים חודרות
daadaddaddaa dadaaddaddaa ddedaddaddaa dddeddaddaa daddda dad

6 תרופות עתיקות ומנוסות ואמורות עבור ציפורני ציפורניים חודרות

ציפורן מצורפת היא בעיית כף רגל שכיחה שיכולה להיות כואבת להפליא ויכולה לגרום לזיהום אם לא מטופלים כראוי.זה מתרחש כאשר פינת ציפורן הציפורנית צומחת לעור במקום מעליו, ויכולה להיגרם כתוצאה מגיזום לא תקין, לנעול נעליים לא מתאימות, או פגיעה בכף הבוהן.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות עתיקות ומנוסות ואמויות עבור ציפורני ציפורניים חודרות שיכולות לעזור להקל על הכאב והאי הנוחות הקשורים למצב זה.

אמבטיות השריה ומים מלח

אמבטיות השרייה ומי מלח הן שתיים מהתרופות הוותיקות והיעילות ביותר עבור ציפורני ציפורניים חודרניות.השריית הבוהן המושפעת במי סבון חמים עוזרת לרכך את העור סביב הציפורן, מה שיכול לעזור להפחית כאב ואי נוחות.הוספת כמה כפות של מלח אפסום למים יכולה גם לעזור להפחית נפיחות ודלקת.תרופה זו צריכה להיעשות מספר פעמים ביום לקבלת תועלת מקסימאלית.

שום

שום משמש במשך מאות שנים כתרופה עבור ציפורני ציפורניים חודרות.יש לו תכונות טבעיות אנטי דלקתיות ואנטיביוטיקה שיכולות לעזור להפחית נפיחות ולמנוע זיהום.כדי להשתמש בשום כתרופה, מוחץ שתי שיני שום ומערבב עם כמות קטנה של שמן זית.מרחו את התערובת על האזור המושפע ומכסים בתחבושת.השאר את התחבושת עד 24 שעות, ואז הסר והושלך.

טיפ:

אם אתה מוצא את השום חזק מדי, נסה לערבב אותו עם כמה טיפות של שמן לבנדר שיש לו השפעה מרגיעה.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה עתיקה נוספת עבור ציפורני ציפורניים חודרות ששימשה במשך מאות שנים.החומץ עוזר לרכך את העור סביב הציפורן, ומפחית את הכאב ואי הנוחות.כדי להשתמש בתרופה זו, הספיקו כדור כותנה בחומץ תפוחים והמרחו אותו על האזור הפגוע.השאירו את כדור הכותנה במקום עד 30 דקות, ואז שטפו את האזור במים חמים.

שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי ואנטי דלקתי עם תכונות ריפוי עוצמתיות.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם כמות קטנה של שמן זית ומורחים את התערובת על האזור הנגוע.השאירו אותו עד 30 דקות ואז שטפו במים חמים.

שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה עתיקה של ציפורני ציפורניים חודרניות המסייעות להפחתת כאב ודלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות של שמן קיק עם כמות קטנה של שמן זית ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו אותו עד 30 דקות ואז שטפו במים חמים.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא עיקרי טבעי המסייע לרכך את העור סביב הציפורן ולהפחית דלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות מיץ לימון עם כמות קטנה של שמן זית ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו אותו עד 30 דקות ואז שטפו במים חמים.

טיפ מועיל

אם אתם חווים כאבים חמורים או נפיחות בגלל ציפורן מצורפת, עדיף לפנות לטיפול רפואי.במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להסיר את ציפורן הציפורניים בניתוח או לרופא רשאי לרשום אנטיביוטיקה למניעת זיהום.

השריה ורקמות רכות יותר

אחד התרופות העתיקות והנוספות ביותר עבור ציפורני ציפורניים חודרניות הוא להשרות את האזור הנגוע במים חמים.השריית הבוהן במים חמים עוזרת לרכך את הרקמה סביב הציפורן, מה שמקל על מניפולציה של הציפורן ולהפחית את הלחץ על הבוהן.השריה עוזרת גם להפחית נפיחות ודלקת, כמו גם כאב ואי נוחות.השריית הבוהן למשך 10 עד 15 דקות פעמיים ביום יכולה לעזור להקל על הכאב ולקדם ריפוי.

גיזום זהיר

תרופה עתיקה נוספת לצורך ציפורניים חודרניות היא זמירה בקפידה של הציפורן המושפעת.זמירה מדוקדקת של הציפורן המושפעת יכולה לעזור להפחית את הלחץ על הבוהן ולאפשר לציפורן לצמוח כראוי.גיזום הציפורן צריך להיעשות עם גוזז ציפורניים נקי וחד ויש לקצץ את הציפורן ישר, ולהשאיר כמות קטנה של לבן גלוי.אם הציפורן עבה מדי או מעוקלת מדי, יש לגזום אותומספר שלבים.זמירה צריכה להיעשות רק כאשר הבוהן רכה והרקמה אינה מודלקת.

טיפים לגיזום

בעת גיזום ציפורן ציפורן חודרנית, ישנם כמה טיפים שיכולים לעזור להקל על התהליך ולמנוע בעיות נוספות.חשוב להימנע מחיתוך קרוב מדי לעור, מכיוון שזה יכול לגרום לגירוי וכאב נוסף.בנוסף, חשוב לנקות את קוצץ הציפורניים לפני השימוש ואחריו כדי למנוע זיהום.

מתי לראות רופא

במקרים מסוימים, ציפורן צפופה עשויה לדרוש טיפול רפואי.אם הבוהן אדומה, חמה למגע, או כואבת, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי.בנוסף, אם הציפורן לא מגיבה לתרופות ביתיות, יתכן שיהיה צורך לפנות לרופא להמשך טיפול.

שאלות נפוצות

מהן התרופות הביתיות הטובות ביותר עבור ציפורני ציפורניים חודרות?

התרופות הביתיות הטובות ביותר עבור ציפורני ציפורניים חודרות כוללות השריית הבוהן במים חמים, גיזום בזהירות של הציפורן הנגוע ולנעול נעליים נוחות המספקות הרבה מקום לאצבעות הרגליים.

מתי עלי לפנות לרופא לצורך ציפורן חודרני?

אם הבוהן אדומה, חמה למגע, או כואבת, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי.בנוסף, אם הציפורן לא מגיבה לתרופות ביתיות, יתכן שיהיה צורך לפנות לרופא להמשך טיפול.

לסיכום, ציפורני ציפורניים חודרות יכולות להיות כואבות מאוד ולא נוחות.עם זאת, ישנם כמה סעדים עתיקים ומנוסים ואמינו שיכולים לעזור להקל על הכאב והאי הנוחות הקשורים לציפורני ציפורניים חודרניות.תרופות אלה כוללות השריית הבוהן במים חמים, גיזום בזהירות של הציפורן ולנעול נעליים נוחות.בנוסף, חשוב לפנות לטיפול רפואי אם הבוהן אדומה, חמה למגע או כואבת.על ידי ביצוע סעדים אלה ניתן להפחית את הכאב והאי הנוחות הקשורים לציפורני ציפורניים חודרניות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן