דף הבית » תרופות סבתא » 6 תרופות לבית וללא מרשם לתסמונת המעי הרגיז
daadaddaddaa dcdddaa ddcdcd dedadadd dcdaadadeddadaa ddedad ddad

6 תרופות לבית וללא מרשם לתסמונת המעי הרגיז

מהי תסמונת המעי הרגיז (IBS) ואיך אתה יכול להתייחס אליו?

תסמונת המעי הרגיז (IBS) היא מצב שכיח המשפיע על המעי הגס.זה יכול לגרום לכאבי בטן, נפיחות, התכווצויות, גז, שלשול ועצירות.אמנם אין תרופה ידועה ל- IBS, אך ישנם מגוון טיפולים העומדים לסייע בניהול הסימפטומים.

ניתן להשתמש בתרופות הביתיות ללא מרשם כדי לסייע בניהול תסמיני IBS.

1.שינויים תזונתיים

שינויים תזונתיים יכולים לעזור בניהול תסמיני IBS.אכילת יותר פירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור להפחית את תסמיני השלשול, תוך הימנעות ממזונות המפעילים תסמינים יכולה לעזור להפחית את תסמיני העצירות.חשוב גם להישאר לחות על ידי שתיית הרבה מים.

2.ניהול מתח

מתח יכול להחמיר תסמיני IBS, ולכן חשוב למצוא דרכים לנהל לחץ.זה יכול לכלול טכניקות הרפיה כמו יוגה, מדיטציה ונשימה עמוקה.פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור להפחית את הלחץ ולשפר את הבריאות הכללית.

3.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים שיכולים לעזור להפחית את תסמיני IBS.פרוביוטיקה נמצאת במזונות כמו יוגורט, קפיר וכבוש.ניתן לקחת אותם גם בצורה תוספה.

4.תוספי סיבים

תוספי סיבים יכולים לעזור להפחית את העצירות ולקדם סדירות.ניתן לקחת אותם בצורת אבקה או כמוסה.חשוב להתחיל במינון נמוך יותר ולהגדיל לאט את הכמות לאורך זמן.

5.תרופות אנטי -פסמודיות

תרופות אנטי -פסמודיות יכולות לעזור להפחית את כאבי הבטן והתכווצויות.הם זמינים ללא מרשם בטבליות או בצורת נוזלים.

6.משלשלים

משלשלים יכולים לעזור להפחית את העצירות.הם זמינים בצורת גלולות, נוזלים ותמיכה.חשוב לעקוב אחר ההוראות בחבילה ולהשתמש במינון הנמוך ביותר האפשרי.

טיפ ייחודי

אם אתה סובל מ- IBS, חשוב לשמור על יומן מזון שיעזור לזהות מזונות המפעילים את הסימפטומים שלך.זה יכול לעזור לך לקבוע אילו מזונות להימנע ואילו מזונות אתה יכול לכלול בבטחה בתזונה שלך.

על ידי ביצוע הסעדים של הבית לעיל וללא מרשם, אתה יכול לנהל את הסימפטומים של IBS ולהנהיג חיים בריאים יותר.עם זאת, חשוב לפנות לייעוץ רפואי אם הסימפטומים שלך נמשכים או מחמירים.

6 תרופות ביתיות ולא מרשם לתסמונת המעי הרגיז

תסמונת המעי הרגיז (IBS) היא הפרעת עיכול נפוצה המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם.אמנם אין תרופה ל- IBS, אך ישנם כמה תרופות ביתיות ללא מרשם שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים.ניתן להשתמש בסעדים הבאים כדי לסייע בניהול תסמיני IBS: תוספי סיבים, פרוביוטיקה, אנטי -פסמות, לופרמיד, שמן מנטה ושינויים תזונתיים.

תוספי סיבים

סיבים הם חלק חשוב מתזונה בריאה, וזה יכול להועיל גם לאנשים עם IBS.סיבים עוזרים לעלות על שרפרפים, מה שמקל עליהם לעבור.בנוסף, סיבים יכולים לעזור להפחית את הנפיחות והעצירות, שני תסמינים שכיחים של IBS.ניתן למצוא תוספי סיבים ללא מרשם בצורה של אבקות, כמוסות וטבליות.חשוב להכניס בהדרגה סיבים לתזונה כדי למנוע גז ונפיחות.

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים חיים המועילים לבריאות העיכול.הם יכולים לעזור להפחית דלקת במעיים ולאזן בין רמות החיידקים במעי.פרוביוטיקה זמינה בצורה תוספה, כמו גם במזונות כמו יוגורט וקפיר.חשוב לדבר עם רופא לפני שאתה לוקח תוספי פרוביוטיקה.

אנטי -פיסמודיקים

אנטי -ספירה -דודים הם תרופות שיכולות לעזור להרפות את שרירי דרכי העיכול.הם יכולים לעזור להפחית התכווצויות, כמו גם שלשול ועצירות.אנטי -פסמודיות שכיחות כוללות דיציקלומין והיוסקאמין.חשוב לדבר עם רופא לפני שאתה נוטל כל עוויתות.

Loperamide

לופרמיד היא תרופה ללא מרשם שיכולה לעזור להפחיתשִׁלשׁוּל.זה עובד על ידי האטת תנועת המעיים ויכול לעזור להפחית התכווצויות.חשוב לקחת את לופרמיד כמופנה, שכן נטילת יותר מדי יכולה לגרום לעצירות.

שמן מנטה

שמן Peppermint שמן הוא תרופה טבעית יעילה ל- IBS.זה יכול לעזור להפחית את כאבי הבטן ונפיחות, כמו גם להפחתת תדירות תנועות המעי.ניתן לקחת שמן מנטה בצורת קפסולה או להוסיף למזון ומשקאות.חשוב לדבר עם רופא לפני שאתה לוקח תוספי שמן מנטה מנטה.

שינויים תזונתיים

ביצוע שינויים בתזונה של האדם יכול להועיל לבעלי IBS.אכילת ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר יכולה לעזור להפחית את הנפיחות.בנוסף, חשוב להימנע ממזונות שיכולים לעורר תסמיני IBS, כמו חלב, מזון מעובד ומשקאות קפאיים.יכול להיות גם מועיל לשמור על יומן מזון כדי לזהות כל מזונות שעשויים להפעיל תסמיני IBS.

מסקנה

אמנם אין תרופה ל- IBS, אך ישנם כמה תרופות ביתיות וללא מרשם שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים.ניתן להשתמש בתוספי תזונה, פרוביוטיקה, אנטי -פיסמודיקה, לופרמיד, שמן מנטה ושינויים תזונתיים כדי לסייע בניהול תסמיני IBS.חשוב לדבר עם רופא לפני שאתה נוטל תוספי מזון או לבצע שינויים תזונתיים גדולים.עם הטיפול הנכון ניתן לנהל את IBS וניתן להפחית את הסימפטומים.

שאלות נפוצות

מהם היתרונות של תוספי סיבים?

תוספי סיבים תוספי סיבים יכולים לסייע לצואה בכמות גדולה ולהקל עליהם לעבור.בנוסף, סיבים יכולים לעזור להפחית נפיחות ועצירות, שני תסמינים שכיחים של IBS.

האם פרוביוטיקה בטוחה לקחת?

בדרך כלל ניתן לקבל פרוביוטיקה ב

פרוביוטיקה, אך חשוב לדבר עם רופא לפני שהם נוטלים תוספי פרוביוטיקה כלשהם. הגדרת Wikipedia.org בערך 6 רכובות ביתיות ושל תסמונת רגישות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן