דף הבית » תרופות סבתא » 6 תרופות ביתיות מצוינות לדלקת שלפוחית השתן
daadaddaddaa dddaadddaa dedadddaddaa dcddcdadaa dadcdaddddaa d

6 תרופות ביתיות מצוינות לדלקת שלפוחית השתן

מהו דלקת שלפוחית השתן ומה גורם לזה?

דלקת שלפוחית השתן היא דלקת בשלפוחית השתן העלולה לגרום לכאב ואי נוחות בבטן התחתונה.זה בדרך כלל נגרם על ידי זיהום חיידקי, אם כי הוא יכול להיות מופעל גם על ידי נגיף או מגרים אחרים.התסמינים כוללים צורך תכוף ודחוף להשתין, תחושת שריפה בעת השתנה, וכאבי בטן נמוכים יותר.אם לא מטופלים, זה יכול להוביל לסיבוכים חמורים יותר כמו זיהום בכליות.

למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להקל על הסימפטומים של דלקת שלפוחית השתן ולהאיץ את תהליך הריפוי.להלן שש תרופות ביתיות מצוינות שיכולות לעזור לך לנהל את דלקת שלפוחית השתן שלך.

H2: הגדל את צריכת הנוזל שלך

אחד התרופות הביתי היעילות ביותר לדלקת שלפוחית השתן הוא להגדיל את צריכת הנוזלים שלך.שתיית שפע נוזלים עוזרת לשטוף את החיידקים משלפוחית השתן ולשמור על בריא דרכי השתן.הנוזלים הטובים ביותר לשתייה הם מים, מיץ חמוציות לא ממותק ותה צמחים.חשוב להימנע מקפאין ואלכוהול מכיוון שאלו יכולים לעצבן את שלפוחית השתן ולהחמיר את הסימפטומים.

H2: קומפרסים חמים

החלת דחיסה חמה על הבטן התחתונה יכולה לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לדלקת שלפוחית השתן.מרחו קומפרס חם על הבטן התחתונה במשך כרבע שעה בכל פעם.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מהכאב.

H3: טיפ מועיל

כדי להפוך את הדחיסה החמה שלך, יש להשרות מטלית נקייה במים חמים ולהסתובב.הניחו את הבד על הבטן התחתונה ושמרו אותו במקום עם תחבושת.וודא שהבד לא חם מדי מכיוון שזה עלול לגרום לגירוי בעור.

H2: חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות חזקות שיכולות לעזור להפחית את תסמיני דלקת שלפוחית השתן.כדי להשתמש בחומץ תפוחים לדלקת שלפוחית השתן, מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים ושתה אותו שלוש פעמים ביום.

H2: סודה לשתייה

סודה לשתייה היא עוד תרופה ביתית יעילה לדלקת שלפוחית השתן.זה עוזר להפחית את חומציות השתן, מה שיכול לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים לדלקת שלפוחית השתן.כדי להשתמש בסודה לשתייה לדלקת שלפוחית השתן, מערבבים כף אחת של סודה לשתייה עם כוס מים ושתה אותה שלוש פעמים ביום.

H2: מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא תרופה ביתית פופולרית לדלקת שלפוחית השתן מכיוון שהוא מסייע במניעת הדבקות בקירות שלפוחית השתן.עדיף לשתות מיץ חמוציות לא ממותק מכיוון שהסוכר במיץ חמוציות ממותק יכול להחמיר את הסימפטומים.שתו אחת עד שתי כוסות מיץ חמוציות כל יום עד שהסימפטומים משתפרים.

H2: פרוביוטיקה

פרוביוטיקה יכולה לעזור להגביר את מערכת החיסון ולהילחם בחיידקים הגורמים לדלקת שלפוחית השתן.לקיחת תוספי פרוביוטיקה או אכילת מזונות עשירים בפרוביוטיקה כמו יוגורט, קפיר וכבוש יכול לעזור להפחית את תסמיני הדלקת שלפוחית השתן.

שש תרופות ביתיות אלה יכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של דלקת שלפוחית השתן ולהאיץ את תהליך הריפוי.עם זאת, אם התסמינים נמשכים, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי.

תרופות טבעיות לדלקת שלפוחית השתן

ניתן לטפל באופן טבעי ב

דלקת שלפוחית השתן באמצעות מגוון תרופות ביתיות.שישה הסעדים הבאים ידועים כיעילים במיוחד לטיפול בדלקת שלפוחית השתן:

1.מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא תרופה פופולרית לדלקת שלפוחית השתן, מכיוון שלפי ההערכה היא מכילה תרכובות שיכולות לעזור למנוע מחיידקים לדבוק בקירות שלפוחית השתן.מומלץ לאנשים עם דלקת שלפ של של שלת של של שלפות עלייה לשתות כוס מיץ חמוציות מדי יום כדי לעזור להפחית את הסימפטומים.עם זאת, חשוב לציין שמיץ חמוציות יכול להגדיל את חומציות השתן, מה שיכול להיות לא נוח עבור אנשים מסוימים.

2.Uva ursi

UVA URSI הוא עשב שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטיביוטיקה.ההערכה היא כי היא יעילה במיוחד בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, מכיוון שהיא יכולה לעזור להפחית את הדלקת בשלפוחית השתן ובדרכי השתן.ניתן לקחת UVA URSI כתוסף, או שניתן להוסיף אותו לאמבט חם כדי לעזור SOOהתסמינים.עם זאת, חשוב לציין כי Uva Ursi יכול להיות רעיל במינונים גדולים, ולכן חשוב לקחת אותו תחת הנחייתו של איש מקצוע בתחום הבריאות.

3.שורש מרשמלו

שורש מרשמלו הוא עשב שלפי ההערכה שיש לו תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות.זה נחשב כי יעיל במיוחד בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, מכיוון שהוא יכול לעזור להפחית את הדלקת ולהרגיע את הרקמות הרגיעות בשלפוחית השתן ובדרכי השתן.ניתן לקחת שורש מרשמלו כתוסף, או שניתן להוסיף אותו לאמבטיה חמה כדי לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את הסימפטומים.

4.D-mannose

D-Mannose הוא סוכר טבעי שלפי ההערכה מסייע בהפחתת תסמיני דלקת שלפוחית השתן.על פי ההערכה, היא פועלת על ידי מניעת חיידקים להיצמד לדפנות שלפוחית השתן, מה שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את חומרת הסימפטומים.D-Mannose זמין בצורת אבקה או כמוסה, ומומלץ להילקח שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

5.פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים המסייעים להחזיר את איזון המיקרואורגניזמים במערכת העיכול.על פי ההערכה, הם יעילים במיוחד בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, מכיוון שהם יכולים לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את חומרת הסימפטומים.פרוביוטיקה זמינה בצורת קפסולה או אבקה, ומומלץ להילקח שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

6.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית שלפי ההערכה היא יעילה בטיפול בדלקת שלפוחית השתן.זה נחשב לפעול על ידי שחזור מאזן החיידקים בשלפוחית השתן ובדרכי השתן, שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את חומרת הסימפטומים.ניתן לקחת חומץ תפוחים כתוסף, או שניתן להוסיף אותו לכוס מים ולצרוך שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

סיכום

דלקת שלפוחית השתן היא מצב שניתן לטפל בו באופן טבעי באמצעות מגוון תרופות ביתיות.מיץ חמוציות, UVA URSI, שורש מרשמלו, D-Mannose, פרוביוטיקה וחומץ סיידר תפוחים, מאמינים כי הם יעילים במיוחד בטיפול בדלקת שלפוחית השתן, מכיוון שהם יכולים לעזור להפחית את הדלקת ולהפחית את חומרת הסימפטומים.עם זאת, חשוב לציין שעדיף לקחת סעדים אלה בהנחייתו של איש מקצוע בתחום הבריאות.

שאלות נפוצות

מה זה דלקת שלפוחית השתן?

דלקת שלפוחית השתן היא דלקת בשלפוחית השתן, הנגרמת בדרך כלל כתוצאה מזיהום חיידקי.זה יכול להיות כואב ולא נוח, ויכול לגרום למגוון תסמינים כמו מתן מתן תכוף וכואב, כאבי בטן וכאבי גב תחתון.

האם תרופות טבעיות בטוחות לשימוש לדלקת שלפוחית השתן?

כן, תרופות טבעיות בדרך כלל בטוחות לשימוש לדלקת שלפוחית השתן.עם זאת, עדיף לקחת אותם תחת הדרכתו של איש מקצוע בתחום הבריאות, שכן כמה תרופות טבעיות יכולות להיות רעילות במינונים גדולים. למידע נוסף על דלקת שלפוחית השתן בוויקיפדיה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן