דף הבית » תרופות סבתא » 6 תרופות ביתיות ותרופות בכתף קרועה
daadaddaddaa dddaadddaa ddaadaddaddaa ddbdaada dadaddad

6 תרופות ביתיות ותרופות בכתף קרועה

הבנת כתף קרועה

כתף קרועה היא מצב כואב הנגרם על ידי קרע בשרירים או בגידים של מפרק הכתף.פגיעה זו יכולה להיגרם כתוצאה משימוש יתר, תנועות חוזרות ונשנות או טראומה פתאומית.תסמינים של כתף קרועה כוללים כאב, נפיחות, נוקשות וירידה בטווח התנועה.במקרים מסוימים, כתף קרועה עשויה לדרוש טיפול רפואי או ניתוח לתיקון הנזק.

6 תרופות ביתיות ותרופות בכתף קרועה

אמנם יתכן שיהיה צורך לטפל במקרים חמורים יותר על ידי רופא, אך ישנם כמה תרופות ותרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפחתת הכאב והדלקת הנגרמת כתוצאה מכתף קרועה.

1.מנוחה

מנוחה היא אחד התרופות הבתים החשובות ביותר לכתף קרועה.חשוב לתת לכתף זמן לרפא.פירוש הדבר יכול להימנע מפעילויות או תנועות מאומצות שעלולות לעצבן עוד יותר את הכתף.

2.טיפול קר

החלת דחיסה קרה או חבילת קרח על האזור הפגוע יכולה להפחית נפיחות וכאב.לקבלת התוצאות הטובות ביותר, החל את הטיפול הקור במשך 10 עד 20 דקות בכל פעם וחזור על כל כמה שעות.

3.דחיסה

דחיסת הכתף יכולה לעזור להפחית נפיחות וכאב.עטיפת הכתף עם תחבושת אלסטית יכולה לעזור לתמוך בכתף ולספק נוחות.

4.גובה

הרמת הכתף יכולה גם לעזור להפחית נפיחות וכאב.השתמש בכרית או במכשיר תומך אחר כדי להעלות את הכתף מעל רמת הלב.

5.תרופות להטלת כאבים

ניתן להשתמש בשורות כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן ואצטמינופן כדי לסייע בהפחתת הכאב והדלקת.חשוב לעקוב אחר ההוראות על החבילה ולהשתמש רק בהוראות.

6.פיזיותרפיה

פיזיותרפיה יכולה לעזור בשיפור טווח התנועה ולחזק את שרירי הכתפיים.הרופא או הפיזיותרפיסט שלך יכולים להציע תרגילים שיכולים לעזור בטווח תנועה וכוח.

טיפ מועיל

חשוב להימנע מפעילויות העלולות לגרום נזק נוסף או גירוי בכתף.אם הכאב מתמיד או מחמיר, התייעץ עם הרופא שלך להערכה נוספת.

חלק 2: אפשרויות טיפול לדמעות כתפיים

טיפול בכתף קרועה הוא תהליך מורכב הכרוך במנוחה, פיזיותרפיה ואולי אפילו ניתוח.תלוי בחומרת הדמעה, הרופא שלך עשוי להמליץ על אחד או יותר מהטיפולים הבאים.

מנוחה

השלב הראשון של הטיפול בכתף קרועה הוא מנוחה.חשוב לתת לכתף זמן לרפא ולהימנע מכל פעילויות העלולות לגרום נזק נוסף.פירוש הדבר יכול להימנע מספורט, הרמת חפצים כבדים או כל פעילויות הדורשות תנועות חוזרות ונשנות.ככל הנראה הרופא שלך ימליץ להשתמש בקרח ו/או בחום כדי להפחית דלקת וכאב.בנוסף, יתכן שתקבעו תרגילי פיזיותרפיה כדי להחזיר את הכוח והניידות.

תרופות

הרופא שלך עשוי להמליץ גם על תרופות שיעזרו להפחית את הדלקת והכאב הקשור לכתף קרועה.תרופות נפוצות כוללות תרופות אנטי-דלקתיות לא סטרואידיות (NSAIDs), כמו איבופרופן וקורטיקוסטרואידים, כמו פרדניזון.הרופא שלך יוכל לספק לך מידע נוסף על סוגי התרופות המתאימות למצבך הספציפי.

ניתוח

במקרים מסוימים, ייתכן שיידרש ניתוח לתקן כתף קרועה.בדרך כלל זה מומלץ אם הדמעה חמורה וטיפולים אחרים לא הצליחו.סוג הניתוח יהיה תלוי בחומרת הדמעה ובצרכים הספציפיים של המטופל.במקרים מסוימים, המנתח עשוי להיות מסוגל לתקן את הדמעה ללא צורך בניתוח פתוח.במקרים אחרים, יתכן ויהיה צורך בניתוח פתוח לתיקון הדמעה ואת השרירים והגידים הסובבים אותו.הרופא שלך יוכל לספק מידע נוסף על סוג הניתוח הספציפי המתאים למצבך.

שאלות נפוצות

מהם הטיפולים הנפוצים ביותר עבור קרעder?

הטיפולים הנפוצים ביותר בכתף קרועה כוללים מנוחה, פיזיותרפיה, תרופות וניתוחים.תלוי בחומרת הדמעה, הרופא שלך עשוי להמליץ על אחד או יותר מהטיפולים הללו.

מה עלי לעשות אם אני חושב שיש לי כתף קרועה?

אם אתה חושב שיש לך כתף קרועה, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי.הרופא שלך יוכל לאבחן את הפציעה ולהמליץ על מסלול הטיפול הטוב ביותר.נוסף.

מסקנה

טיפול בכתף קרועה הוא תהליך מורכב הכרוך במנוחה, פיזיותרפיה, תרופות ואולי אפילו ניתוח.תלוי בחומרת הדמעה, הרופא שלך יוכל להמליץ על מסלול הטיפול הטוב ביותר.חשוב לפנות לטיפול רפואי ולעקוב אחר הוראות הרופא שלך על מנת להבטיח התאוששות מלאה ומהירה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן