דף הבית » תרופות סבתא » 5 תרופות רפואיות וללא מרשם לאף נזלת וכאב ראש
daadaddaddaa dadadddddaa ddcdcd dedadadd dcdda daddcdaa ddbdd

5 תרופות רפואיות וללא מרשם לאף נזלת וכאב ראש

מהו נזלת וכאב ראש?

אף נזלת וכאב ראש הוא בעיה נפוצה שאנשים רבים חווים מדי פעם.אף נזלת הוא מצב בו הפרשות האף וריר זורמות מהאף יותר מהרגיל בגלל דלקת במעברי האף.כאב ראש הוא כאב או אי נוחות בראש, בצוואר או בפנים.זהו אחד מסוגי הכאב הנפוצים ביותר ויכול לנוע בין קלה לחמור.

תרופות רפואיות ולא מרשם לאף נזלת וכאב ראש

ישנם כמה תרופות רפואיות וללא מרשם לאף נזלת וכאב ראש.ניתן להשתמש בסעדים אלה כדי לסייע בהפחתת הסימפטומים או אפילו כדי למנוע התרחשותם.להלן 5 מהטיפולים הנפוצים ביותר:

1.דריקות האף

דריקות האף הן תרופות המשמשות להפחתת דלקת במעברי האף.הם פועלים על ידי צמצום כלי הדם באף והפחתת כמות הריר וההפרשות.דוגמאות לריכוזי האף כוללות פסאודואפדרין, פנילפרין ואוקסימטזולין.

2.אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים הם תרופות המשמשות להפחתת דלקת הנגרמת על ידי אלרגיות.הם פועלים על ידי חסימת היסטמין, חומר כימי שמשתחרר במהלך תגובה אלרגית, החל מחיבור לתאים בגוף.דוגמאות לאנטי -היסטמינים כוללות דיפנהידרמין, לוראטדין וצ’טיריזין.

3.משככי כאבים

משככי כאבים, כמו איבופרופן ואצטמינופן, הם תרופות המשמשות להפחתת כאב ואי נוחות.הם פועלים על ידי חסימת אותות כאב מהגעה למוח והפחתת דלקת.

4.מרססי האף מלוחים

תרסיסי אף מלוחים הם תרופות המשמשות לחות ולשמן את מעברי האף.הם עובדים על ידי דילול הריר וההפרשות ומקלים עליהם לגרש.דוגמאות לתרסיסי האף מלוחים כוללות מלח אוקיינוס, מלח אייר ושטיפת סינוס NeilMed.

5.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה ביתית המשמשת להקלת גודש ולהפחתת דלקת במעברי האף.זה עובד על ידי הוספת לחות לאוויר ומאפשר לאדים להיכנס למעברי האף.

טיפים לשימוש בתרופות רפואיות וללא מרשם

בעת שימוש בתרופות רפואיות ולא מרוחק עבור נזלת וכאב ראש, חשוב לעקוב מקרוב אחר ההוראות.חשוב גם להיות מודע לכל תופעות לוואי פוטנציאליות שעלולות להתרחש עם כל תרופה.לבסוף, חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, מכיוון שחלקם עשויים שלא להתאים לכולם.

לאף נזלת וכאב ראש, חשוב לנקוט צעדים להפחתת הסימפטומים.תרופות רפואיות וללא מרשם יכולות לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים ואף לסייע במניעת התרחשותם.על ידי ביצוע ההוראות מקרוב והתייעצות עם רופא לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, אתה יכול לעזור להבטיח שאתה משתמש בהן בבטחה וביעילות.

טיפ מועיל: אם אתה חווה אף נזלת וכאב ראש, חשוב להישאר לחות.שתיית שפע נוזלים יכולה לעזור לדלל את הריר וההפרשות, מה שמקל עליהם לגרש.

תרופות רפואיות לאף וכאב ראש

נזלת וכאב ראש יכולים להיות די לא נוחים ולא נוחים.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות רפואיות שיכולות לעזור להקל על תסמינים אלה.להלן 5 תרופות רפואיות לאף נזלת וכאב ראש.

1.תרסיסי סטרואידים באף

תרסיסי סטרואידים באף הם סוג של תרופות שיכולות לעזור להפחית את הדלקת במעברי האף, וכתוצאה מכך ירידה במלאכות ובאף הנזלת.סוג זה של תרופות נקבע בדרך כלל על ידי רופא ויש להשתמש בו כמתווה.חשוב לציין כי שימוש יתר בתרסיסי סטרואידים באף יכול לגרום לתופעות לוואי כמו דימומי אף, גירוי ויובש.

2.אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים הם תרופות החוסמות את פעולת ההיסטמין,חומר כימי שיכול לגרום לתגובות אלרגיות.תרופות אלה יכולות לעזור להפחית את תסמיני האף הנזלת והתעטשות הקשורים לאלרגיות.כמה אנטיהיסטמינים נפוצים כוללים לוראטדין, קטיריזין ודיפנהידרמין.חשוב לדבר עם רופא לפני שאתה לוקח אנטיהיסטמינים כדי לוודא שהם בטוחים עבורך.

3.Decongestants

דה -קונגסטנטים הם תרופות שיכולות לעזור להפחית נפיחות במעברי האף, וכתוצאה מכך ירידה בגודש ובאף הנזלת.תרופות אלה זמינות בצורת גלולות, בתרסיס האף או בצורת נוזל.חשוב לדבר עם רופא לפני שהם נוטלים את דמוקסטנטים מכיוון שהם יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו דופק מוגבר ולחץ דם.

4.משככי כאבים

משככי כאבים הם סוג של תרופות שיכולות לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאב ראש.משככי כאבים נפוצים כוללים איבופרופן, אצטמינופן ונפרוקסן.חשוב לדבר עם רופא לפני שנטילת משככי כאבים מכיוון שהם יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו כורסן בקיבה, בחילה ונמנום.

5.זריקות קורטיקוסטרואידים

זריקות קורטיקוסטרואידים הן סוג של תרופות שיכולות לעזור להפחית דלקת, מה שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של נזלת וכאב ראש.זריקות אלה מנוהלות בדרך כלל על ידי רופא ויש להשתמש בהן כמתווה.חשוב לדבר עם רופא לפני שהם מקבלים הזרקת סטרואידים מכיוון שהם יכולים לגרום לתופעות לוואי כמו עלייה במשקל ושינויי מצב רוח.

תרופות ללא מרשם לאף נזלת וכאב ראש

בנוסף לתרופות רפואיות, ישנם גם כמה תרופות ללא מרשם שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים של נזלת וכאב ראש.להלן 5 תרופות ללא מרשם לאף נזלת וכאב ראש.

1.מרססי האף מלוחים

תרסיסי האף מלח הם סוג של תרופות שיכולות לעזור להפחית את העומס והאף הנזלת.תרסיסים אלה זמינים ללא מרשם ויש להשתמש בהם כמתכוונים.חשוב לציין כי שימוש יתר בתרסיסי אף מלוחים יכול לגרום לתופעות לוואי כמו דימומי אף, גירוי ויובש.

2.רצועות האף

רצועות האף הן רצועות דבק שניתן למקם בחלק החיצוני של האף כדי לעזור לפתוח מעברי האף, וכתוצאה מכך ירידה בגודש ובאף הנזלת.ניתן לרכוש רצועות אלה ללא מרשם ויש להשתמש בהן כמתווה.חשוב לציין כי רצועות אלה עלולות לגרום לגירוי בעור אצל אנשים מסוימים.

3.קפאין

קפאין יכול לעזור להפחית את הכאב הקשור לכאב ראש.קפאין זמין בצורות רבות כמו קפה, תה ומשקאות אנרגיה.חשוב לדבר עם רופא לפני שתצרוך קפאין מכיוון שהוא יכול לגרום לתופעות לוואי כמו נדודי שינה, אי שקט ועצבנות.

4.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עשב שיכול לעזור להפחית דלקת, שיכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של נזלת וכאב ראש.ג’ינג’ר זמין בצורות רבות כמו טריות, אבקות וכמוסות.חשוב לדבר עם רופא לפני שהוא נוטל ג’ינג’ר מכיוון שהוא יכול לגרום לתופעות לוואי כמו בקיבה נסערת וצרבת.

5.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא פשוטה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן