דף הבית » תרופות סבתא » 5 תרופות סבתות מועילות ומיוחדות לשלשול

5 תרופות סבתות מועילות ומיוחדות לשלשול

פלאי הסעדים של סבתא לשלשול

הסעדים של סבתא היו כביכול עבור רבים מאיתנו במהלך השנים.הסעדים של סבתא ביחס לשלשול אינם שונים.שלשול הוא מצב לא נוח, לעתים קרובות מביך, שניתן לטפל בהם בתרופות ביתיות.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות שהועברו מדורות של סבתות שיכולות לטפל במצב זה.מהבית התרופות כמו תה קמומיל, לזרע צ’יה או קליפת פסיליום, הנה חמש תרופות סבתות מועילות ומיוחדות לשלשול.

תה קמומיל

תה קמומיל הוא תרופה נהדרת לשלשול.הוא מכיל מספר חומרים פעילים שיכולים לעזור להפחית התכווצויות בטן, להרגיע את המעיים ולהפחית את הדלקת.בנוסף, תה קמומיל יכול לעזור להפחית עוויתות ולשפר את בריאות העיכול.להכנת תה קמומיל, פשוט תלול כפית פרחי קמומיל מיובשים בכוס מים חמים למשך חמש דקות.מסננים את התה ושותים אותו שלוש פעמים ביום.

תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא עוד תרופה נהדרת לשלשול.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-עקסמודיות שיכולות לעזור להפחית התכווצויות בטן ולהפחתת דלקת.בנוסף, תה ג’ינג’ר יכול גם לעזור להגביר את העיכול ולהפחית את הבחילה.להכנת תה ג’ינג’ר, פשוט תלול כפית של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים חמים למשך חמש דקות.מסננים את התה ושותים אותו שלוש פעמים ביום.

טיפ ייחודי:

אם אין לך גישה לג’ינג’ר טרי, אתה יכול גם לנסות להוסיף כפית של ג’ינג’ר אבקה לכוס מים חמים ולשתות אותם פעמיים ביום.

זרע צ’יה או פסיליום קליפה

זרעי צ’יה וקליפת פסיליום הם תרופות טבעיות נהדרות לשלשול.שניהם עשירים בסיבים תזונתיים, שיכולים לעזור לספוג עודף נוזלים במעיים ולהפחתת השלשול.כדי לקחת זרעי צ’יה או קליפת פסיליום, פשוט מערבבים כפית אחת של אחת עם כוס מים ושתיה אותו שלוש פעמים ביום.

מי קוקוס

מי קוקוס הם תרופה נהדרת לשלשול.זה גבוה באלקטרוליטים, שיכולים לעזור להחזיר את האיזון בגוף, וזה יכול גם לעזור להפחית את הדלקת.כדי להכין מי קוקוס, פשוט מערבבים כוס מי קוקוס עם כפית דבש ושתה אותם פעמיים ביום.

יוגורט

יוגורט הוא תרופה נהדרת לשלשול, מכיוון שהוא מכיל פרוביוטיקה שיכולה לעזור להחזיר את האיזון למערכת העיכול.כדי להכין יוגורט, פשוט שילב כוס יוגורט רגיל עם כפית דבש ושתה אותו פעמיים ביום.

חמש הסעדים של סבתא אלה לשלשול יכולים להועיל מאוד בהפחתת הסימפטומים של מצב זה.עם זאת, חשוב לזכור שאם מצבך יימשך או מחמיר, עדיף לפנות לייעוץ רפואי.

התרופה של סבתא מס ‘1: יוגורט

יוגורט הוא אחד התרופות הפופולריות ביותר של סבתא לשלשול.יוגורט הוא אוכל פרוביוטי, כלומר הוא מכיל תרבויות חיות של חיידקים המועילים למערכת העיכול.אכילת יוגורט יכולה לעזור להחזיר את האיזון של חיידקים “טובים” במעיים, שיכולים להפחית דלקת ולעזור בעיכול.חשוב לבחור יוגורט רגיל ללא תוספת סוכר, מכיוון שסוכר יכול להחמיר שלשול.

ניתן לאכול יוגורט לבד או להוסיף למזונות אחרים כמו שיבולת שועל, שייקים וסלטים.חשוב לזכור לבחור את הזן הרגיל ללא תוספת סוכר, מכיוון שיותר מדי סוכר יכול להחמיר שלשול.

התרופה של סבתא מס ‘2: ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה נפוצה שהציעו סבתות לטיפול בשלשול.לג’ינג’ר יש תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית את הדלקת במעיים ולסייע בעיכול.יש לו גם תכונות אנטי -מיקרוביאליות, שיכולות לעזור להילחם בחיידקים העלולים לגרום לשלשול.

ניתן לצרוך

ג’ינג’ר בצורות רבות כמו טריות, מיובשות, אבקות או בצורת קפסולה.ניתן להשתמש בו להכנת תה, להוסיף למזון או לקחת כתוסף.חשוב לציין שג’ינג’ר עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן עדיף לבדוק עם הרופא שלך לפני כןלוקח את זה.

התרופה של סבתא מס ‘3: קינמון

קינמון הוא התרופה של סבתא נוספת לשלשול.לקינמון יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית דלקת ולהילחם בחיידקים העלולים לגרום לשלשול.ניתן לצרוך אותו כתה, להוסיף למזון, או לקחת אותו כתוסף.

חשוב לציין שקינמון עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן עדיף לבדוק עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.בנוסף, מינונים גבוהים של קינמון יכולים להיות רעילים, ולכן חשוב לעקוב אחר ההוראות על האריזה או לדבר עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שהוא לוקח אותה.

התרופה של סבתא מס ‘4: קמומיל

קמומיל הוא התרופה של סבתא פופולרית לשלשול.לקמומיל יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-פסמודיות, שיכולות לעזור להפחית דלקת במעיים ולהילחם בחיידקים העלולים לגרום לשלשול.ניתן לצרוך את קמומיל כתה או לקחת כתוסף.

חשוב לציין כי קמומיל עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן עדיף לבדוק עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.בנוסף, מינונים גבוהים של קמומיל יכולים להיות רעילים, ולכן חשוב לעקוב אחר ההוראות על האריזה או לדבר עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שהוא לוקח אותה.

התרופה של סבתא מספר 5: Peppermint

Peppermint הוא עוד תרופה של סבתא פופולרית לשלשול.למנטה יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-פסמודיות, שיכולות לעזור להפחית דלקת במעיים ולהילחם בחיידקים העלולים לגרום לשלשול.ניתן לצרוך מנטה כתה, להוסיף למזון, או לקחת אותו כתוסף.

חשוב לציין כי מנטה עשויה לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן עדיף לבדוק עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אותו.בנוסף, מינונים גבוהים של מנטה יכולים להיות רעילים, ולכן חשוב לעקוב אחר ההוראות באריזה או לדבר עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שלקח אותה.

סבתות השתמשו בחמשת הסעדים הללו במשך דורות כדי לסייע בטיפול בשלשול.אמנם אין תרופה אחת מתאימה לכלול לשלשול, אך חמש הסעדים הללו עשויים להועיל עבור אנשים מסוימים.חשוב לזכור לדבר עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני שהם לוקחים אחד מהתרופות הללו, מכיוון שהם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות או להיות רעילים במינונים גבוהים.

שאלות נפוצות

כיצד אוכל לקחת את הסעדים של סבתא אלה לשלשול?

ניתן לקחת תרופות אלה בצורות רבות כמו טריות, מיובשות, אבקות או בכמוסות.ניתן לצרוך אותם גם כתה או להוסיף למזון.חשוב לציין כי תרופות אלה עשויות לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, ולכן עדיף לבדוק עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח אחד מהם.

מסקנה

סבתות משתמשות בחמש תרופות אלה במשך דורות כדי לסייע בטיפול בשלשול.אמנם אין תרופה אחת מתאימה לכלול לשלשול, אך אלה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן