דף הבית » תרופות סבתא » 5 תרופות ביתיות זמינות ותרופות רפואיות לכאבי שיניים וחניכיים
daadaddaddaa dddaadddaa ddeddaddaa ddaadaddaddaa dadadddddaa

5 תרופות ביתיות זמינות ותרופות רפואיות לכאבי שיניים וחניכיים

הבנת הגורמים לכאבי שיניים וחניכיים

כאבי שיניים וחניכיים יכולים להיגרם על ידי מגוון בעיות, כולל ריקבון, זיהום וטראומה.חללים, או ריקבון, הם אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי שיניים.הם מופיעים כאשר חיידקים בפה מפרקים אמייל שיניים, וגורמים לחורים או בורות בשיניים.זיהומים בחניכיים יכולים גם לגרום לכאב.זיהומים אלה, כמו דלקת חניכיים, יכולים להופיע כאשר חיידקים ולוח נובעים על השיניים והחניכיים.פציעות, כמו שיניים סדוקות או שבורות, עלולות גם לגרום לכאב.

5 תרופות ביתיות ורפואיות לכאבי שיניים וחניכיים

כשמדובר בהקלה על כאבי שיניים וחניכיים, ישנם שניהם תרופות ביתיות וסעדים רפואיים זמינים.להלן 5 מהאפשרויות הנפוצות ביותר:

1. משככי הכאב של כל הרופא

ניתן להשתמש בשכבי כאבים ללא מרשם, כמו איבופרופן ואצטמינופן, כדי להפחית באופן זמני את הכאב והדלקת.ניתן ליישם תרופות אלה דרך הפה או ליישם באופן אקטואלי על האזור המושפע.

2. SALTWATER RINSE

שטיפת מי מלח יכולה לעזור להפחית דלקת וכאב בפה.כדי לבצע שטיפה של מי מלח, מערבבים 1 כפית מלח בכוס מים חמים ושטחים אותו בפה למשך 30 שניות.לירוק אותו ולחזור לפי הצורך.

3. שטיפה של חמצן הידרוגן

מי חמצן הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת חיידקים ודלקת בפה.כדי לגרום לשטיפה של מי חמצן, מערבבים תמיסה של 3% של מי חמצן עם מים שווים.לשטוף את התערובת בפה למשך 30 שניות ואז לירוק אותה.

4. תיקים

ניתן להשתמש בשקיות תה כדי לסייע בהפחתת כאבי שיניים וחניכיים.הטאנינים בתה עוזרים להפחית את הדלקת ולהפחית את הנפיחות.כדי להשתמש בשקיות תה, פשוט תלול שקית תה במים חמים למשך מספר דקות ואז הניחו אותו על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10 דקות ואז הסר.

5. עיין ברופא השיניים או לרופא

אם תרופות ביתיות אינן עוזרות להפחית את הכאב, ייתכן שהגיע הזמן לבקר את רופא השיניים או הרופא שלך.הם יכולים לבחון את האזור ולספק טיפולים ספציפיים יותר, כמו אנטיביוטיקה או סתימות, כדי לסייע בהפחתת הכאב ולטפל בגורם הבסיסי.

טיפ ייחודי

אם אתם חווים כאבי שיניים וחניכיים, נסו ללעוס על חתיכת מסטיק ללא סוכר.מסטיק לעיסה מסייע בהגברת זרימת הרוק, המסייעת להפחתת חיידקים ודלקת.בנוסף, פעולת הלעיסה יכולה לעזור להפחית את הכאב.הקפידו לבחור מסטיק ללא סוכר, מכיוון שסוכר יכול להחמיר את הכאב.

חלק 2 – תרופות ביתיות טבעיות לכאבי שיניים וחניכיים

תרופות ביתיות יעילות לרוב לטיפול בכאבי שיניים וחניכיים, ובדרך כלל הם זולים ובטוחים יותר מאשר תרופות רפואיות.להלן חמש תרופות ביתיות טבעיות לכאבי שיניים וחניכיים.

שטיפת מי מלח

התרופה הביתית הראשונה לנסות היא שטיפה של מי מלח.מלח הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית דלקת וכאב.כדי להכין שטיפה של מי מלח, מערבבים כפית מלח אחת לכוס מים חמים ושלטו את התערובת בפה למשך 30 שניות.לירוק אותו ולשטוף במים רגילים.יש להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום עד שהכאב שוכך.

קומפרס שקית תה

דחיסת שקית תה יכולה להיות יעילה גם לטיפול בכאבי שיניים וחניכיים.החומצה הטאנית בתה מסייעת בהפחתת דלקת ויכולה לספק הקלה מכאב.להכנת דחיסת שקית תה, תלול שקית תה במים חמים למשך כמה דקות.הסר את שקית התה ואפשר לו להתקרר מעט לפני שמניחים אותו על האזור הפגוע.השאר את שקית התה במקום במשך 10 דקות, ואז הסר ושוטף את האזור במים חמים.יש להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום עד שהכאב שוכך.

שטיפת מי חמצן מימן

מי חמצן הוא תרופה ביתית יעילה נוספת לכאבי שיניים וחניכיים.זה עוזר להפחתת חיידקים ודלקת ויכול לספק הקלה מכאב.כדי לגרום לשטיפה של מי חמצן, מערבבים כפית מי חמצן למי חמצן לכוס מים חמים ושחררו את התערובת בפה למשך 30 שניות.לירוק את זה ולשטוף את Wiמים רגילים.יש להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום עד שהכאב שוכך.

משיכת שמן

משיכת שמן היא תרופה ביתית פופולרית לכאבי שיניים וחניכיים.זה כרוך בהפחתת כף שמן בפה למשך מספר דקות ואז לירוק אותו.השמן מסייע בהפחתת דלקת וחיידקים ויכול לספק הקלה מכאב.יש להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום עד שהכאב שוכך.

שום

שום הוא חיטוי טבעי ויכול להיות יעיל לטיפול בכאבי שיניים וחניכיים.כדי להשתמש בשום למטרה זו, לרסק כמה שיני שום ומערבבים אותם עם כפית מלח.מרחו את התערובת על האזור המושפע והשאירו אותה למשך 10 דקות, ואז שוטפים את האזור במים חמים.יש להשתמש בתרופה זו מספר פעמים ביום עד שהכאב שוכך.

שאלות נפוצות

  • מהם התרופות הטבעיות הטובות ביותר לכאבי שיניים וחניכיים?

    התרופות הטבעיות הטובות ביותר לכאבי שיניים וחניכיים הם שטיפות מי מלח, קומפרס שקיות תה, שטיפות מי חמצן, משיכת שמן ושום.

לסיכום, ניתן לטפל בכאבי שיניים וחניכיים ביעילות עם מגוון תרופות ביתיות טבעיות.שטיפות מי מלח, קומפרס שקיות תה, שטיפות מי חמצן, משיכת שמן ושום הם כולם תרופות ביתיות יעילות לטיפול בכאבי שיניים וחניכיים.עם זאת, חשוב לזכור כי סעדים אלה אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, וחשוב לפנות לטיפול רפואי אם הכאב נמשך. הגדרת ויקיפדיה זו מספק מידע נוסף על התרופות השונות הזמינות לכאבי שיניים וחניכיים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן