דף הבית » תרופות סבתא » 4 תרופות סודיות ובטוחות של סבתא ללימפדמה
daadaddaddaa dadddddaa dddddddaa dadc daddaad dcdcddedadde

4 תרופות סודיות ובטוחות של סבתא ללימפדמה

לחיות עם לימפדמה: 4 תרופות סודיות ובטוחות של סבתא

לימפדמה היא מצב הגורם לנפיחות בזרועות ו/או ברגליים.זה נגרם על ידי הצטברות של נוזל הלימפה, המובא בדרך כלל הרחק מהרקמות על ידי מערכת הלימפה.לימפדמה היא מצב כרוני, כלומר היא לטווח הארוך ויכולה להיות קשה לטיפול.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות סודיות ובטוחות שהועברו מסבתות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות והאי נוחות הקשורים ללימפה.

עיסוי לימפה

עיסוי לימפה הוא סוג של טיפול ידני המשתמש בלחץ עדין וקצבי כדי לעורר את המערכת הלימפה כדי לסייע בהפחתת הנפיחות ושיפור זרימת הלימפה.עיסוי מסוג זה משמש לרוב לטיפול בלימפדמה, מכיוון שהוא יכול לעזור להעביר נוזל לימפה הרחק מהאזור הפגוע ולעזור להפחית נפיחות.

דְחִיסָה

דחיסה היא טיפול יעיל נוסף ללימפדמה.בגדי דחיסה, כמו שרוולים או גרביים, משמשים לדחיסת האזור הפגוע, שיכול לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות.דחיסה יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון לזיהום, מכיוון שהיא יכולה לעזור להפחית את כמות נוזל הלימפה שיכולה להצטבר באזור הפגוע.

צחצוח יבש

צחצוח יבש הוא תרגול הכרוך בשימוש במברשת עם בריסט רך כדי לעסות בעדינות את העור בתנועה סיבובית.זה יכול לעזור לעורר את מערכת הלימפה, שיכולה לעזור להפחית נפיחות ולשפר את זרימת הלימפה.זה נחשב גם לסייע בתהליך הניקוי רעלים, מכיוון שהוא יכול לעזור להסיר רעלים מהגוף.

תרופות צמחיות

תרופות צמחיות שימשו במשך מאות שנים לטיפול במחלות רבות ושונות, כולל לימפדמה.חלק מהעשבי התיבול שניתן להשתמש בהם כדי לסייע בהפחתת הנפיחות ושיפור זרימת הלימפה כוללים שורש שן הארי, מחסנים, ברדוק ותלתן אדום.

טיפ ייחודי ומועיל

בעת טיפול בלימפה, חשוב לוודא שאתה שותה הרבה נוזלים.שתיית מים רבים יכולה לעזור לשטוף את מערכת הלימפה, שיכולה לעזור להפחית נפיחות ולשיפור זרימת הלימפה.

סיכום

לימפדמה היא מצב כרוני שיכול להיות קשה לטיפול, אך ישנם כמה תרופות סודיות ובטוחות שהועברו מסבתות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות והאי נוחות הקשורה ללימפה.תרופות אלה כוללות עיסוי לימפה, דחיסה, צחצוח יבש וסעדים צמחיים.חשוב לוודא שאתה שותה הרבה נוזלים בעת טיפול בלימפדמה, מכיוון שזה יכול לעזור לשטוף את המערכת הלימפה ולהפחית נפיחות.

תרופות צמחיות ללימפה

תרופות צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים כדי לסייע בטיפול במגוון מחלות, כולל לימפדמה.ניתן להשתמש בתרופות צמחיות בשילוב עם טיפולים רפואיים מסורתיים או כטיפול עצמאי.עם זאת, חשוב להתייעץ עם מתרגל בריאות מוסמך לפני שהוא נוטל תרופות צמחי מרפא כדי להבטיח כי עשבי תיבול יהיו בטוחים ויעילים למצבך הספציפי.להלן כמה מהתרופות הצמחיות הנפוצות ביותר ללימפדמה.

שן הארי

שן הארי, על פי ההערכה, שן הארי הוא תרופה אפקטיבית ללימפדמה מכיוון שנחשבים כמסייעים בהפחתת הדלקת.שן הארי יכול להילקח בצורה של תה או תמיסה.לעיתים קרובות הוא מתווסף למלחים ומשחות המשמשים לטיפול באזור הנגוע.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר נחשב כמסייע בהפחתת נפיחות ודלקת הקשורים ללימפדמה.זה יכול להילקח בצורה של תה או תמיסה.ניתן להוסיף ג’ינג’ר גם למלחים ומשחות המשמשות לטיפול באזור הנגוע.

GOTU KOLA

גוטו קולה הוא עשב שלפי ההערכה שהוא מסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את זרימת הדם.ניתן לקחת אותו בצורה של תה או תמיסה.ניתן להוסיף אותו גם למלחים ומשחות המשמשים לטיפול באזור הנגוע.

Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba הוא עשב שלפי ההערכה שהוא עוזר בשיפורזרימת הדם ומפחיתים דלקת.ניתן לקחת אותו בצורה של תה או תמיסה.ניתן להוסיף אותו גם למלחים ומשחות המשמשים לטיפול באזור הנגוע.

שינויים תזונתיים ללימפדמה

שינויים תזונתיים יכולים גם לסייע בהפחתת תסמיני הלימפה.אכילת תזונה בריאה ומאוזנת העשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולשיפור זרימת הדם.אכילת מזונות עשירים בנוגדי חמצון יכולה גם לעזור להפחית את הדלקת.חשוב גם להגביל מזון מעובד ומטוגן, כמו גם סוכרים מזוקקים ופחמימות.

שתיית הרבה מים חשובה גם להפחתת תסמיני הלימפה.מים עוזרים לשטוף רעלים מהגוף ויכולים לעזור להפחית דלקת ונפיחות.חשוב להימנע ממשקאות ממותקים, כמו סודה ומיצים, מכיוון שאלו יכולים לגרום לדלקת.

פעילות גופנית ללימפדמה

פעילות גופנית היא חלק חשוב בניהול לימפדמה.פעילות גופנית רגילה בעלת השפעה נמוכה יכולה לעזור להפחית נפיחות ושיפור זרימת הדם.חשוב להימנע מתרגילים בעלי השפעה גבוהה, כמו ריצה וקפיצה, מכיוון שאלו יכולים לגרום לאזור הפגוע להתנפח.שחייה והליכה הן אפשרויות טובות לתרגילי השפעה נמוכה.

חשוב גם ללבוש בגדי דחיסה בעת פעילות גופנית כדי לסייע בהפחתת הנפיחות ולשפר את זרימת הדם.יש ללבוש בגדי דחיסה במהלך היום ובלילה כדי לעזור להפחית את הסימפטומים של לימפדמה.

שאלות נפוצות

באיזו תדירות עלי להתעמל כדי להפחית את הסימפטומים של לימפדמה?

מומלץ להתאמן לפחות 30 דקות ביום, 3-5 ימים בשבוע, כדי להפחית את הסימפטומים של לימפדמה.

איזה סוג של תרגיל הכי טוב ללימפדמה?

תרגילי השפעה נמוכה, כמו שחייה והליכה, הם הטובים ביותר ללימפה.חשוב להימנע מתרגילים בעלי השפעה גבוהה, כמו ריצה וקפיצה, מכיוון שאלו יכולים לגרום לאזור הפגוע להתנפח.

מסקנה

סבתות משתמשות בתרופות טבעיות לטיפול במגוון מחלות במשך מאות שנים.ישנם כמה תרופות צמחי מרפא ותזונה ששימשו כדי לסייע בהפחתת תסמיני לימפדמה.בנוסף, פעילות גופנית רגילה, בעלת השפעה נמוכה ולבישת בגדי דחיסה יכולים גם לעזור להפחית את הסימפטומים של לימפדמה.חשוב להתייעץ עם מתרגל בריאות מוסמך לפני שנטילת תרופות צמחי מרפא כדי להבטיח כי עשבי התיבול יהיו בטוחים ויעילים למצבכם הספציפי.

לימפדמה היא מצב חמור שעלול לגרום לאי נוחות וכאב משמעותי.על ידי שימוש בסעדים המסורתיים של סבתותינו, אנו יכולים לעזור להפחית את הסימפטומים של לימפדמה ולשפר את בריאותנו ורווחתנו הכללית.

למידע נוסף על לימפדמה והתרופות המסורתיות של סבתות, בקרו ב wikipedia.org עבור

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן