דף הבית » תרופות סבתא » 4 תרופות משמעותיות וביתיות לשקדים נפוחים

4 תרופות משמעותיות וביתיות לשקדים נפוחים

מה גורם לשקדים נפוחים?


שקדים נפוחים הם נושא שכיח בקרב מבוגרים וילדים כאחד.לעתים קרובות הם מופיעים כאשר חיידקים או נגיף נכנסים לגוף וגורמים לזיהום בשקדים.לרוב, שקדים נפוחים נגרמים כתוצאה מגרון סטרפ, זיהום הנגרם על ידי החיידקים סטרפטוקוקוס פיוגנים.גורמים שכיחים אחרים לשקדים נפוחים הם דלקת שקדים, שהיא דלקת של השקדים, ומונונוקלאוזיס, שהיא זיהום הנגרם על ידי נגיף אפשטיין-באר.

4 תרופות ביתיות לשקדים נפוחים

שקדים נפוחים יכולים להיות כואבים ולא נוחים, וחשוב לנקוט צעדים להפחתת הדלקת ולהקל על הסימפטומים.להלן 4 תרופות ביתיות טבעיות לשקדים נפוחים:

1.גרגר מי מלח

מי מלח גרגרניים הם אחת הדרכים הנפוצות והיעילות ביותר להפחתת שקדים נפוחים.מי מלח יכולים לעזור להפחית נפיחות ודלקת, כמו גם להסיר כל חיידקים או וירוסים העשויים להיות קיים.להכנת גרגר מים מלח מערבבים כפית מלח עם כוס מים חמים ומערבבים עד להמסת המלח.גרגר את מי המלח למשך דקה או שתיים, ואז ירק אותם החוצה.

2.דבש ולימון

דבש ולימון הם שניהם אנטי -מיקרוביאלים טבעיים, שיכולים לעזור להפחית נפיחות וזיהום.להכנת תרופה דבש ולימון, מערבבים 1 כף דבש והמיץ מחצי לימון בכוס מים חמים.שתו את התערובת לאט, ומאפשרים לדבש ולימון לעבוד את הקסם שלהם.

3.תה צמחים

תה צמחים יכול לעזור להפחית נפיחות ודלקת בגרון.עשבי תיבול רבים הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות, כמו ג’ינג’ר, מנטה וקמומיל.להכנת תה צמחים, תלול כפית של עשב שבחרת בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו לאט.

4.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא עוד תרופה ביתית יעילה לשקדים נפוחים.הקיטור עוזר לפתוח את דרכי הנשימה ולהפחית את הדלקת.כדי לבצע שאיפת קיטור, מלאו קערה במים חמים והוסיפו כמה טיפות שמן אתרי, כמו מנטה או אקליפטוס.מכסים את הראש במגבת ושאפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.

טיפ מועיל

חשוב לתרגל היגיינה טובה בעת טיפול בשקדים נפוחים.הקפד לשטוף את הידיים באופן קבוע ולהימנע מגעת הפנים שלך.כמו כן, הימנע משיתוף כלי אכילה וכוסות שתייה עם אנשים אחרים.אם הסימפטומים שלך לא משתפרים לאחר מספר ימים, בקר ברופא שלך לקבלת ייעוץ רפואי נוסף.

Garglewater Gargle

גרגר מי מלח הוא אחד התרופות הביתיות הפופולריות והיעילות ביותר לשקדים נפוחים.זה עובד על ידי הריגת חיידקים בגרון והפחתת הדלקת.להכנת גרגר מים מלוחים, מערבבים 1/2 כפית מלח בכוס מים חמים ומערבבים אותו עד להמסת המלח.גרגר את התערובת בחלק האחורי של גרונך למשך 30 שניות, ואז ירק אותה.חזור על תהליך זה 3-4 פעמים ביום.

היתרונות של גרגר מים מלוחים

גרגר מי מלח מסייע בהפחתת נפיחות ואי נוחות, ויכול גם לעזור לשטוף חיידקים וגירויים אחרים מהגרון.זה גם עוזר לשמור על לחות בגרון ולהפחית את הסיכון לזיהום.

דבש ומיץ לימון

מיץ דבש ולימון הוא תרופה ביתית נוספת שיכולה לעזור להפחית את נפיחות השקדים.להכנת התערובת, מערבבים כפית דבש אחת וכפית מיץ לימון בכוס מים חמים.שתו את הפיתרון לאט, נותנים לו לצבוע את הגרון כשאתם בולעים.חזור על תהליך זה 2-3 פעמים ביום.

היתרונות של דבש ומיץ לימון

מיץ דבש ולימון ידוע שיש לו תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות בגרון.זה גם עוזר להגביר את מערכת החיסון ולהפחית את הסיכון לזיהום.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא עוד תרופה ביתית יעילה לשקדים נפוחים.לשם כך, מלאו קערה במים חמים ומאביצים והניחו מגבת מעל הראש.נשען מעל הקערה ושאף את הקיטור למשך 5-10 דקות.הקפד לשמור עליךעיניים עצומות תוך שאיפת הקיטור.חזור על תהליך זה 2-3 פעמים ביום.

היתרונות של שאיפת קיטור

שאיפת קיטור מסייעת לפתוח את דרכי הנשימה ולהפחית את הדלקת בגרון.זה גם עוזר לשטוף חיידקים וגירויים אחרים מהגרון ויכולים לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות.

זרעי חילבה

ידוע כי זרעי חילבה בעלי תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות בגרון.כדי להכין תרופה לזרעי חילבה, טוחנים קומץ זרעי חילבה ומערבבים אותם עם כוס מים אחת.מרתיחים את התערובת למשך 10 דקות ואז מסננים אותה.שתו את הפיתרון פעמיים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

היתרונות של זרעי חילבה

ידוע כי זרעי חילבה בעלי תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות בגרון.זה גם עוזר להגביר את מערכת החיסון ולהפחית את הסיכון לזיהום.

שאלות נפוצות קשורות

  • כמה זמן עלי לגרגר עם מי מלח?
  • באיזו תדירות עלי לשתות דבש ומיץ לימון?
  • כמה זמן עלי לשאוף קיטור?
  • באיזו תדירות עלי לשתות תמיסת זרעי חילבה?

ארבעת הסעדים הביתיים הללו יעילים להפחתת נפיחות ואי נוחות בגרון הנגרמים כתוצאה משקדים נפוחים.גרגר מי מלח יכול לעזור לשטוף חיידקים וגירויים אחרים, ואילו ידוע כי מיץ דבש ומיץ לימון יש תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות.שאיפת קיטור מסייעת לפתוח את דרכי הנשימה ולהפחתת דלקת, ואילו זרעי חילבה ידועים כמי שיש להם תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי-דלקתיות.יש להשתמש בכל ארבעת הסעדים פעמיים עד שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.למידע נוסף על שקדים נפוחים, בקר בכתובת wikipedia.org .

לסיכום, שקדים נפוחים יכולים להיות מאוד לא נוחים ויכולים להיגרם על ידי מגוון דברים.עם זאת, ישנם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הנפיחות ואי הנוחות בגרון.גרגר מי מלח, דבש ומיץ לימון, שאיפת קיטור וזרעי חילבה הם כולם תרופות יעילות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות בגרון.יש להשתמש בסעדים אלה פעמיים עד שלוש פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן