דף הבית » תרופות סבתא » 4 תרופות ביתיות זולות וזמינות לסינוסים
daadaddaddaa dddaadddaa dddcddaa dddeddaddaa dcdaddaddaddd

4 תרופות ביתיות זולות וזמינות לסינוסים

הבנת סינוסים

סינוסים הם חללים קטנים הממוקמים בעצמות הפנים המרופדות בממברנות ריריות.בדרך כלל הם מלאים באוויר אך יכולים להיחסם ולמלא נוזלים כתוצאה מאלרגיות, הצטננות או זיהום חיידקי או נגיפי.זה יכול לגרום לכאב, לחץ וקושי לנשום.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ביתיות זולות, שיכולות לעזור להקל על התסמינים הללו.

4 תרופות ביתיות זולות וזמינות לסינוסים

  • שאיפת קיטור – נטילת שאיפת קיטור יכולה לעזור לפתוח את מעברי האף שלך ולהפחית את נפיחות הסינוסים שלך.מרתיחים סיר מים ומוסיפים כמה טיפות שמן אקליפטוס.הניחו מגבת מעל ראשכם ונשענו מעל הסיר, וודאו לעצב את העיניים.שאפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.חזור על זה 3-4 פעמים ביום.
  • שטיפת מי מלח – שטיפה של מי מלח יכולה לעזור לשטוף את הריר והחיידקים בסינוסים שלך.מערבבים 1 כפית מלח עם 1 כוס מים חמים.השתמש במזרק נורה או בסיר נטי כדי לשפוך את תמיסת מי המלח לנחיר אחד ולאפשר לו לנקז את השני.חזור על הצד השני.
  • חומץ תפוחים – חומץ תפוחים יכול לעזור בפירוק הריריות ולהפחית את הדלקת בסינוסים.מערבבים 1 כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.גרגר את התערובת למשך דקה ואז לירוק אותה.חזור על זה 2-3 פעמים ביום.
  • שמנים אתרים – שמנים אתרים יכולים לעזור להפחית את הדלקת בסינוסים שלך ולהקל על העומס.הוסף כמה טיפות אקליפטוס, מנטה או שמן לבנדר לקערת מים חמים.הניחו מגבת מעל הראש ונשענים מעל הקערה, הקפידו לעצב את העיניים.שאפו את הקיטור למשך 10-15 דקות.חזור על זה 3-4 פעמים ביום.

טיפ:

חשוב לשמור על סינוסים לחות כדי למנוע מהם להיחסם.השתמש במכונת אדים או מאדה בביתך כדי לעזור לשמור על לחות באוויר.בנוסף, שתו שפע נוזלים שיעזרו לדלל את הריר ולהקל על הניקוז.

מסקנה

בעוד שזיהומים בסינוסים יכולים להיות כואבים ולא נוחים, ישנם כמה תרופות ביתיות פשוטות שיכולות לספק הקלה.שאיפת קיטור, שטיפות מי מלח, חומץ תפוחים ושמנים אתרים יכולים לעזור כולם להפחתת דלקת וגודש.בנוסף, חשוב לשמור על סינוסים לחות על ידי שימוש במכונת אדים או מאדה ושתיית שפע נוזלים.עם הטיפול הנכון, אתה יכול לעזור להפחית את תסמיני הזיהום בסינוסים ולחזור להרגיש טוב יותר.

2.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא עוד תרופה פשוטה ועם זאת יעילה לעומס סינוסים.תרופה זו פועלת בכך שהיא עוזרת לפתוח את מעברי האף ולדק את הריר, ומאפשרת לו להתנקז.כדי להתחיל, מלאו קערה במים חמים מאוד והוסיפו כמה טיפות של שמנים אתרים.מניחים מגבת מעל הראש והקערה, ושואפים את הקיטור למשך 10 דקות.שיטה זו בטוחה לשימוש מספר פעמים ביום.שמנים אתריים כמו מנטה ואקליפטוס ידועים בתכונותיהם המפוצצות והאנטי דלקתיות, מה שהופך אותם לתוספות נהדרות לשאיפת הקיטור.

3.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה ידועה למגוון מחלות, כולל גודש בסינוסים.החומץ מסייע בפירוק הריר ולהפחית דלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.שתו את התערובת מספר פעמים ביום.זה יכול להיות ממותק בדבש או להוסיף לכוס מיץ.

4.השקיה באף

השקיה באף, המכונה גם שטיפת האף, היא תרופה ביתית פשוטה ויעילה לעומס סינוסים.תרופה זו פועלת על ידי השקיה של מעברי האף עם תמיסת מי מלח.זה עוזר להסיר ריר ופסולת שיכולים לגרום לגודש בסינוסים.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כפית מלח אחת עם כוס מים חמים.בעזרת בקבוק השקיה באף, סומקקטעי האף עם הפיתרון.ניתן להשתמש בשיטה זו מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

שאלות נפוצות קשורות

  • ש: מהם היתרונות של שאיפת קיטור?
    • א: שאיפת קיטור עוזרת לפתוח את מעברי האף ולהדק את הריר, ומאפשרת לו להתנקז.ניתן להוסיף שמנים אתרים כמו מנטה ואקליפטוס כדי לעזור להפחית דלקת ולהילחם בזיהום.

מסקנה

ניתן להשתמש בארבע התרופות הללו כדי להקל על גודש בסינוסים ולהעניק הקלה מסוימת.זכור כי יש להשתמש בתרופות אלה בשילוב עם טיפולים אחרים שנקבעו על ידי הרופא שלך.זכור להתייעץ תמיד עם הרופא שלך לפני שתשתמש בתרופות ביתיות כלשהן.

שילוב ארבעת התרופות הבתים הזולות והזמינים הללו לסינוסים בשגרה שלך יכול לספק הקלה מסוימת מעומס הסינוסים.ניתן להשתמש בשאיפת קיטור, חומץ תפוחים והשקיה באף כדי לעזור לדלל את הריר ולהפחית את הדלקת.בנוסף, שתיית נוזלים חמים יכולים לעזור לדלל את הריר ולהשאיר את מעברי האף.

אם אתם מחפשים דרך טבעית וקלה לעזור להקל על עומס הסינוסים, ארבעת הסעדים הללו הם מקום נהדר להתחיל בו.כולם לא יקרים, קלים למצוא ויכולים לספק הקלה מסוימת מהתסמינים הלא נוחים של גודש בסינוסים.

הגדרת Wikipedia.org בערך 4 תרופות ביתיות זולות וזמינות לסינוסים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן