דף הבית » תרופות סבתא » 4 הסעדים של סבתא נפלאה הזמינים בבית כדי להקל על דלקות האוזניים

4 הסעדים של סבתא נפלאה הזמינים בבית כדי להקל על דלקות האוזניים

מהי זיהום באוזניים?

זיהום באוזניים, המכונה גם מדיה דלקת דלקת בשחיקה, הוא דלקת באוזן התיכונה הנגרמת כתוצאה מזיהום חיידקי או נגיפי.דלקות אוזניים נפוצות אצל ילדים, אך גם מבוגרים יכולים להשיג אותם.התסמינים כוללים בדרך כלל כאבי אוזניים, חום וניקוז מהאוזן המושפעת.ברוב המקרים, זיהומי האוזניים נעלמים מעצמם ללא טיפול, אך עבור אנשים מסוימים הם יכולים להיות כרוניים ולדרוש טיפול רפואי.

4 הסעדים של סבתא נפלאה לזיהומי אוזניים

דלקות אוזניים יכולות להיות כואבות ולא נוחות, אך ישנם מספר תרופות פשוטות ויעילות בהן תוכלו להשתמש בבית כדי לעזור בניהול הסימפטומים.להלן 4 תרופות של סבתא נפלאות שיכולות לעזור להקל על הכאב ואי הנוחות הקשורים לדלקות אוזניים.

1.שמן שום

שמן שום הוא תרופה פופולרית לזיהומים באוזניים.כדי להכין את השמן, פשוט מחממים כמה שיני שום בשמן זית עד שהוא משחים קלות.מסננים את השמן ומאפשרים לו להתקרר.לאחר מכן, הכניסו כמה טיפות של השמן לאוזן הפגועה.השמן מסייע בהפחתת דלקת וכאב.

2.קומפרס חם

החלת דחיסה חמה על האוזן הפגועה יכולה לעזור להפחית את הכאב והדלקת.משרים מטלית כביסה במים חמים ואז סובבים את העודף.מניחים את הבד החם על האוזן הפגועה למשך 10 דקות בכל פעם.חזור על התהליך מספר פעמים ביום עד שהכאב והדלקת שככו.

3.מיץ בצל

למיץ בצל יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של זיהום באוזניים.להכנת המיץ, פשוט מגרד בצל אחד ואז מסנן את המיץ לקערה.מכניסים כמה טיפות של המיץ לאוזן הפגועה ואז שוכבים בצד הנגדי למשך 10 דקות.חזור על התהליך מספר פעמים ביום עד שהתסמינים שככו.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והנפיחות הקשורה לזיהום באוזניים.כדי להכין את התרופה, מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.משרים כדור כותנה בתערובת ואז הכניסו אליו לאוזן הפגועה.אפשר לכדור הכותנה להישאר באוזן למשך 10 דקות לפני הסרתו.חזור על התהליך מספר פעמים ביום עד שהתסמינים שככו.

טיפ ייחודי ומועיל

חשוב לזכור כי אין להשתמש בתרופות אלה כתחליף לטיפול רפואי.אם הסימפטומים של זיהום באוזניים נמשכים או מחמירים, חשוב לפנות לטיפול רפואי.בנוסף, חשוב לתרגל היגיינה טובה כדי למנוע התפשטות של זיהומים.

בחינת התרופות של סבתא לדלקות אוזניים

דלקות אוזניים יכולות להיות כואבות ולא נוחות ויכולות להיגרם על ידי מגוון גורמים.למרבה המזל, ישנם מספר סעדים שהועברו לאורך דורות שיכולים לעזור להקל על הכאב והאי הנוחות של דלקות האוזניים.כאן נחקור ארבעה מהתרופות הנפוצות ביותר שניתן למצוא בבית כדי לעזור להקל על דלקות האוזניים.

שום

שום הוא אחד התרופות הביתיות הוותיקות ביותר המשמשות לטיפול בזיהומים באוזניים.ההערכה היא כי התכונות האנטיבקטריאליות והאנטי -ויראליות של השום עוזרות להפחתת הכאב ואי הנוחות של דלקות האוזניים.כדי להשתמש בשום לטיפול בזיהום באוזניים, לרסק כמה שיני שום ומערבבים אותו עם שמן זית.לאחר מכן, הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן.השמן עוזר להרגיע את האזור והשום מסייע בהפחתת הדלקת.

בצל

בצל הוא תרופה ביתית נוספת ששימשה לטיפול בזיהומים באוזניים.ההערכה היא כי גופרית ותכולת הקוורצטין של בצל מסייעים להפחתת דלקת וכאב.כדי להשתמש בצל לטיפול בזיהום באוזניים, הכינו עוף של בצל ומים.מניחים את העוף על האוזן הנגועה והשאירו אותו כ 20-30 דקות.לאחר מכן, הסר אותו ושטוף את האזור במים חמים.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחיםהיא תרופה ביתית פופולרית עבור מחלות רבות, כולל דלקות באוזניים.ההערכה היא כי התכונות האנטיבקטריאליות והאנטי דלקתיות של חומץ תפוחים עוזרים להפחתת הכאב ואי הנוחות של דלקות האוזניים.כדי להשתמש בחומץ תפוחים לטיפול בזיהום באוזניים, מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם חלק אחד מים חמים.לאחר מכן, הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הנגועה.

שמן זית

שמן זית הוא תרופה ביתית נפוצה נוספת לזיהומים באוזניים.ההערכה היא כי נוגדי החמצון בשמן זית עוזרים להפחתת דלקת וכאב.כדי להשתמש בשמן זית לטיפול בזיהום באוזניים, הכניסו כמה טיפות של שמן זית חם לאוזן הנגועה.השאירו את השמן באוזן כ 20 דקות ואז שטפו במים חמים.

מסקנה

ארבעת הסעדים הללו הם כולם דרכים יעילות לטיפול בזיהומים באוזניים.עם זאת, חשוב לציין כי תרופות ביתיות לא צריכות להחליף ייעוץ רפואי מקצועי.אם התסמינים של זיהום באוזניים נמשכים, חשוב לפנות לרופא לאבחון וטיפול נאותים.

שאלות נפוצות

באיזו תדירות עלי להשתמש בתרופות אלה?

התדירות שבה יש להשתמש בכל אחד מהתרופות הללו תלויה בחומרת זיהום האוזניים.ככלל, עדיף להשתמש בכל תרופה לפי הצורך עד שתסמיני זיהום האוזניים שככו.

האם תרופות אלה בטוחות לילדים?

מרבית הסעדים הללו בטוחים לילדים כאשר משתמשים בהם כמתווה.עם זאת, עדיף תמיד להתייעץ עם רופא לפני שתתן ילד אחד מהתרופות הללו לילד.

לסיכום, ארבע הסעדים של סבתא אלה הם דרכים יעילות לסייע בהקלה על הכאב והאי הנוחות של דלקות האוזניים.למרות שסעדים ביתיים לא צריכים להחליף ייעוץ רפואי מקצועי, ניתן להשתמש בהן כדי לעזור להקל על הסימפטומים של זיהום באוזניים.התדירות שבה יש להשתמש בכל תרופה תהיה תלויה בחומרת הזיהום, ותמיד עדיף להתייעץ עם רופא לפני שתתן כל אחד מהתרופות הללו לילד.בשימוש נכון, ארבעת התרופות הביתיות הללו יכולות לעזור לספק הקלה מהכאב ואי הנוחות של דלקות האוזניים.

זיהום באוזן הוא זיהום באוזן התיכונה הנגרמת על ידי זיהום חיידקי או נגיפי.בדרך כלל מטופלים בו באנטיביוטיקה, בכיסוקות ובקומרי כאבים, אך ישנם גם מספר תרופות ביתיות, כמו שום, בצל, חומץ תפוחים ושמן זית, שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים של זיהום באוזניים.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן