דף הבית » תרופות סבתא » 24 תרופות סבתות חשובות ויעילות לסבוריאה
daadaddaddaa daddaaddaa ddaddddaa dddaddcddaa dcdadddaddd

24 תרופות סבתות חשובות ויעילות לסבוריאה

Seborrhea: מה זה ומה הסימפטומים?

Seborrhea הוא מצב עור נפוץ המאופיין בכתמי עור אדומים, מגרדים וקשקשים.זה יכול להתרחש בכל מקום בגוף, כולל הפנים, הקרקפת והגזע, ונגרם כתוצאה מפניית יתר של סבום (שמן) מבלוטות החלב.עודף חלב זה יכול לגרום לדלקת, לגירוי ולהתקלף בעור.ניתן לחלק את Seborrhea לשני סוגים: דרמטיטיס סבוריאית ואקזמה סבוריתית.בעוד שלשני התנאים יש סיבה בסיסית זהה, בדרך כלל נמצא דרמטיטיס סבריאנית על הקרקפת, הגבות והלחיים, וסביר יותר לגרום לאדמיות ומדרגות.לעומת זאת, אקזמה סבוריאית, בדרך כלל, מתרחשת בדרך כלל על תא המטען, החזה והגב, וסביר יותר לגרום לגרד ולשלפוחיות.

הסעדים של סבתא לסבוריאה

למרות שאין תרופה לסבורה, ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים ולשמור על המצב להחמיר.להלן 24 תרופות סבתות חשובות ויעילות לסבורה:

1.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית יעילה לדלקת דרמטיטיס סבורי.יש לו תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות פטריות, שיכולות לעזור להפחית נפיחות וגרד.לשימוש, מערבבים חלק אחד של חומץ תפוחים עם שני חלקים מים והחל אותו על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות ואז שטפו אותו במים פושרים.

2.אלוורה ורה ג’ל

ג’ל אלוורה ידוע היטב בתכונות הריפוי שלו וניתן להשתמש בו כדי להרגיע את הגירוד והנוער הקשורים לסבורה.לשימוש, החל שכבה דקה של ג’ל אלוורה על האזור המושפע מספר פעמים ביום.

 • 3.שמן עץ התה
 • 4.שמן קוקוס
 • 5.סודה לשתייה
 • 6.מכשפה לוז
 • 7.כורכום
 • 8.נם
 • 9.מלח אפסום
 • 10. מיץ לימון

לשמן עץ התה תכונות נגד פטריות ואנטיבקטריאליות, מה שהופך אותו לתרופה טבעית יעילה לסבורה.לשימוש, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה עם שמן נשא, כמו קוקוס או שמן חוחובה, ומורחים אותו על האזור הפגוע.שמן קוקוס עשיר בחומצות שומן ובעל תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לעזור להפחית גירוד וקנה מידה.לשימוש, החל שכבה דקה של שמן קוקוס על האזור המושפע מספר פעמים ביום.סודה לשתייה היא תרופה יעילה נוספת לסבורה.זה עוזר לאזן את רמות החומציות של העור ויכול לעזור להפחית גירוד וקנה מידה.לשימוש, מערבבים כפית אחת של סודה לשתייה עם שתי כפיות מים ומורחים אותה על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות ואז שטפו אותו במים פושרים.

לוז מכשפה הוא מעצבן שיכול לעזור להפחית דלקת וגרד.לשימוש, החל את המכשפה לוז על האזור המושפע עם כדור כותנה מספר פעמים ביום.כורכום הוא חומר טבעי אנטי -פטרייתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של סבורה.לשימוש, מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם שתי כפיות מים או שמן קוקוס ומורחים אותה על האזור הפגוע.נם הוא תרופה טבעית נוספת לסבורה.יש לו תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להפחית דלקת וגרד.לשימוש, הרתיחו קומץ עלי נם בשתי כוסות מים ואז השתמשו במים כדי לשטוף את האזור המושפע מספר פעמים ביום.מלח אפסום הוא תרופה טבעית לסבורה שיכולה לעזור להפחית דלקת וגרד.לשימוש, מערבבים כוס אחת של מלח אפסום עם ארבע כוסות מים חמים וספגו את האזור המושפע למשך 10-15 דקות.

11.יוגורט

יוגורט הוא פרוביוטיקה טבעית שיכולה לעזור להחזיר את איזון החיידקים הטובים במעיים ולשפר את בריאות העור הכללית.לשימוש, החל שכבה דקה של יוגורט רגיל ולא ממותק על האזור המושפע מספר פעמים ביום.

 • 12.שיבולת שועל
 • 13.Marigold
 • 14.שום

  הבנת סבורה

  Seborrhea הוא מצב עור נפוץ המאופיין על ידי ייצור יתר של סבום, חומר שמנוני המיוצר על ידי בלוטות החלב בגוף.זהלעתים קרובות מלווה באדמומיות, גירוד והתקלפות של העור.דרמטיטיס סבוריאה הוא סוג של סבוריאה שעלול לגרום לפריחה אדומה, קשקשית על הקרקפת, הפנים, החזה ואזורים אחרים בגוף.

  24 הסעדים של סבתא לסבוריאה

  1.חומץ תפוחים

  חומץ תפוחים הוא חומר אנטי -חיטוי טבעי ונוגד פטרייתי, מה שהופך אותו לתרופה יעילה לדלקת עור סבוריאנית.כדי להשתמש בו, מערבבים חלקים שווים חומץ תפוחים ומים ומורחים את הפיתרון על האזור המושפע.אפשר לו לשבת 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  2.שמן קוקוס

  שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי ובעל תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטיבקטריאליות.כדי להשתמש בו, מרחו שכבה דקה של שמן קוקוס על האזור הפגוע והשאירו אותו לילה.לשטוף במים קרירים למחרת בבוקר.

  3.אלוורה

  אלוורה הוא קרם לחות טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בו, מרחו שכבה דקה של ג’ל אלוורה על האזור המושפע והשאירו אותה למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  4.שמן עץ התה

  שמן עץ התה הוא חומר טבעי אנטי -פטרייתי ואנטיבקטריאלי.כדי להשתמש בו, מערבבים כמה טיפות שמן עץ התה בשמן נשא כמו שמן קוקוס או שמן חוחובה ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  5.מכשפה לוז

  מכשפה לוז הוא חומר מעצבן ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בו, מרחי שכבה דקה של לוז מכשפה על האזור הפגוע והשאיר אותה דולקת למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  6.שמן חוחובה

  שמן חוחובה הוא קרם לחות טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בו, החל שכבה דקה של שמן חוחובה על האזור המושפע והשאיר אותו על לילה.לשטוף במים קרירים למחרת בבוקר.

  7.שמן נים

  שמן נם הוא חומר טבעי אנטי -פטרייתי ואנטיבקטריאלי.כדי להשתמש בו, מערבבים כמה טיפות של שמן נים בשמן נשא כמו שמן קוקוס או שמן חוחובה ומורחים את התערובת על האזור הפגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  8.שיבולת שועל

  שיבולת שועל היא חומר טבעי אנטי דלקתי ולחות.כדי להשתמש בו, מערבבים כוס שיבולת שועל עם מספיק מים בכדי ליצור משחה ולהפעיל את העיסה על האזור המושפע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  9.סודה לשתייה

  סודה לשתייה היא חומר אנטי-חיטוי טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית אחת של סודה לשתייה עם מספיק מים כדי ליצור משחה ולהחיל את העיסה על האזור הנגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  10.כורכום

  כורכום הוא חומר אנטי-חיטוי ואנטי דלקתי טבעי.כדי להשתמש בו, מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם מספיק מים כדי ליצור משחה ולהפעיל את העיסה על האזור הנגוע.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

  11.דבש

  דבש הוא חומר אנטי-חיטוי טבעי ואנטי דלקתי.כדי להשתמש בו, החל שכבה דקה של דבש על האזור המושפע והשאיר אותו על לילה.לשטוף במים קרירים למחרת בבוקר.

  12.שמן שקדים

  שמן שקדים

  הוא קרם לחות טבעי ובעל תכונות אנטי דלקתיות.להשתמש בזה

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן