דף הבית » תרופות סבתא » 24 הסעדים החשובים והנפלאים של סבתא להצטננות ולשיעול
ddadadddd dddaddddd dddadadcdddd dadc daddaad dcddadda

24 הסעדים החשובים והנפלאים של סבתא להצטננות ולשיעול

תרופות של סבתא להצטננות ולשיעול

במשך דורות, סבתות היו המקור המועבר לייעוץ כיצד להגן על משפחתך מפני הצטננות ושיעול.להלן 24 מהתרופות החשובות והנפלאות ביותר שיעזרו לכם ולמשפחתכם להישאר בריאים העונה.

תרופות טבעיות

סבתות היו תמיד מאמינים בסעדים טבעיים ולאמה טוב.להלן כמה מהתרופות הטבעיות הפופולריות ביותר להצטננות ולשיעול שייתכן שהסבתא שלך המליצה:

 • דבש ולימון – השילוב הקלאסי הזה של דבש ולימון עוזר להרגיע את הגרון ולהפחית דלקת.זהו גם מקור טבעי לוויטמין C ונוגדי חמצון.
 • ג’ינג’ר-ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי ויכול לעזור להפחית את תסמיני הצטננות.ניתן לצרוך אותו בתה או כתוסף.
 • שום – שום הוא חומר אנטי -ויראלי ואנטיבקטריאלי רב עוצמה, ויכול לעזור להפחית את תסמיני הצטננות.ניתן לצרוך אותו גולמי או מבושל.
 • Echinacea – Echinacea מאמינים כי הוא מסייע בחיזוק מערכת החיסון ולהפחית את חומרת תסמיני הקור.זה יכול להילקח כתוסף או לצרוך אותו כתה.
 • פלפל קאיין – פלפל קאיין הוא מגרש טבעי ויכול לעזור להפחית את תסמיני הצטננות.ניתן לצרוך אותו כמשקה חם או לקחת כתוסף.

תרופות צמחי מרפא

תרופות צמחיות הן דרך פופולרית נוספת לטיפול בהצטננות ובשיעול.להלן כמה מהתרופות היעילות ביותר צמחי מרפא שאולי המליצה על סבתא שלך:

 • שורש ליקוריץ-שורש ליקריץ הוא אנטי דלקתי ויכול לעזור להקל על הסימפטומים של הצטננות.זה יכול להילקח כתוסף או לצרוך אותו כתה.
 • ג’ינסנג – על פי ההערכה, ג’ינסנג מסייע בהגברת מערכת החיסון ולהפחית את הסימפטומים של הצטננות.ניתן לצרוך אותו כתה או לקחת אותו כתוסף.
 • Elderberry – על פי ההערכה, Elderberry מסייע בהפחתת משך הצטננות ולהפחית את חומרת הסימפטומים.זה יכול להילקח כתוסף או לצרוך אותו כתה.
 • מנטה – מנטה הוא מגרש טבעי ויכול לעזור להפחית את תסמיני הצטננות.ניתן לצרוך אותו כתה או לקחת אותו כתוסף.
 • שורש מרשמלו-שורש מרשמלו הוא אנטי דלקתי ויכול לעזור להפחית את הסימפטומים של הצטננות.ניתן לצרוך אותו כתה או לקחת אותו כתוסף.

טיפ:

אם הסימפטומים הקרים שלך לא משתפרים תוך מספר ימים, או אם הם מחמירים, כדאי לפנות לייעוץ רפואי.

תרופות מסורתיות

לסבתות היו מגוון תרופות מסורתיות להצטננות ולשיעול.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר שסבתא שלך אולי המליצה:

 • שאיפת קיטור – שאיפת קיטור יכולה לעזור להפחית את העומס ולשחרר ריר החזה.לשם כך, פשוט מלאו קערה במים חמים, הוסיפו כמה טיפות של שמן אתרי ושאפו את הקיטור.
 • מרק עוף – תרופה קלאסית להצטננות ולשיעול, מרק עוף, על פי ההערכה, מסייע בהפחתת הדלקת ולהפחית את העומס.ניתן לצרוך אותו כמשקה חם או לקחת כתוסף.
 • חומץ תפוחים – חומץ סיידר תפוחים מאמינים כי הוא מסייע בהפחתת תסמיני הצטננות.ניתן לצרוך אותו כמשקה חם או לקחת כתוסף.
 • גרגר מי מלח – גרגר מי מלח יכול לעזור להפחית את הדלקת בגרון ולשחרר את ריר החזה.לשם כך, מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים וגרגר אותו.
 • חילבה – חילבה מאמינה כי היא מסייעת בהפחתת חומרת תסמיני הקור.ניתן לצרוך אותו כתה או לקחת אותו כתוסף.

סבתות משתמשות בסעדים אלה במשך דורות כדי לסייע בהגנה על משפחותיהן מפני הצטננות ושיעול.אמנם אין תרופה בטוחה להצטננות ולשיעול, אך תרופות אלה יכולות לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים ולעזור לך ולמשפחתך להישאר בריאים בעונה זו.

הסעדים של סבתא להצטננות ולשיעול: חלק 2

הסעדים העתיקים שהסבתות שלנו ישהועבר אלינו להצטננות ושיעול הם עדיין יעילים באותה מידה כמו לפני שנים.במאמר זה אנו חוקרים 24 יותר מהתרופות הללו וכיצד להשתמש בהן כדי להקל על תסמיני הצטננות ושיעול.

שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא דרך פשוטה ויעילה לעזור לשחרר ולגרש ריר מהאף והגרון, במיוחד כאשר סובלים מקור או שיעול.הרתיחו מעט מים, שופכים אותם לקערה ומכסים את ראשכם במגבת.שאפו את הקיטור למשך 5-10 דקות, הקפידו לעצב את העיניים.זה אמור לעזור להקל על העומס ולהקל על הנשימה.

שום

שום הוא תרופה עתיקה להצטננות ושיעול.הוא מכיל תכונות אנטי -ויראליות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להילחם בזיהום ולהפחתת דלקת.כדי להשתמש בשום להצטננות ושיעול, הוסיפו שניים או שלוש שיני שום טחון לכוס מים רותחים ונותנים לו תלול למשך 10 דקות.מסננים את השום ומוסיפים דבש לפי הטעם לפני השתייה.

ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא עוד תרופה עוצמתית להצטננות ולשיעול.יש לו תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שיכולות לעזור להפחית את הדלקת ולהקל על תסמינים כמו כאב גרון וגודש.כדי להשתמש בג’ינג’ר להצטננות ושיעול, מגרדים כפית שורש ג’ינג’ר טרי לכוס מים חמים ותלולה למשך 10 דקות.מסננים את התערובת ומוסיפים דבש לפי הטעם לפני השתייה.

דבש ולימון

תערובת של דבש ולימון היא תרופה ביתית פופולרית להצטננות ושיעול.הדבש הוא מדכא שיעול טבעי, ואילו הלימון מסייע בהפחתת הדלקת ולספק ויטמין C. להשתמש בתרופה זו, מערבבים שתי כפיות דבש ומיץ חצי לימון בכוס מים חמים ושתייה.

גרגר מי מלח

גרגר עם מי מלח הוא דרך פשוטה ויעילה להרגיע את כאב הגרון ולהפחית דלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים וגרגר למשך 30 שניות.ירק את המים לאחר גרגרים וחזר על פי הצורך.

תה צמחי מרפא

תה צמחים יכול להיות דרך נהדרת להקל על תסמיני הצטננות ושיעול.תה צמחי מרפא כמו קמומיל, ג’ינג’ר ומנטה יכולים לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את כאב הגרון.כדי להשתמש בתרופה זו, תלול כפית אחת של תה צמחים בכוס מים חמים למשך 10 דקות ומוסיפים דבש לפי הטעם.

שאלות נפוצות

מהם היתרונות של שאיפת קיטור?

שאיפת קיטור היא דרך פשוטה ויעילה לעזור לשחרר ולגרש ריר מהאף והגרון, במיוחד כאשר סובלים מקור או שיעול.זה יכול גם לעזור להפחית את העומס ולהקל על הנשימה.

האם יש תופעות לוואי הקשורות לשימוש בשום להצטננות ושיעול?

אין תופעות לוואי ידועות הקשורות לשימוש בשום להצטננות ושיעול.עם זאת, אם יש לך מצבים רפואיים קיימים או שאתה נוטל תרופות כלשהן, עדיף תמיד לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש בשום כתרופה.

מהם היתרונות של דבש ולימון?

תערובת של דבש ולימון היא תרופה ביתית פופולרית להצטננות ושיעול.הדבש הוא מדכא שיעול טבעי, ואילו הלימון מסייע בהפחתת הדלקת ולספק ויטמין C.

מה הדרך הטובה ביותר להשתמש בגרגר מים מלח?

גרגר עם מי מלח הוא דרך פשוטה ויעילה להרגיע את כאב הגרון ולהפחית דלקת.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כפית מלח אחת בכוס מים חמים וגרגר למשך 30 שניות.ירק את המים לאחר גרגרים וחזר על פי הצורך.

הסעדים של סבתא להצטננות ושיעול הם עדיין יעילים באותה מידה כמו לפני שנים.משאיפת קיטור ועד תה צמחי מרפא וכל מה שביניהם, סעדים אלה של גיל הם בטוחים מספקים הקלה מסוימת מהתסמינים של הצטננות ושיעול.בעוד שטיול לרופא עשוי להיות דרך הפעולה הטובה ביותר אם התסמינים נמשכים, ניתן להשתמש בתרופות אלה כדי להקל על אי הנוחות של הצטננות ושיעול בינתיים.למידע נוסף, כולל הגדרת Wikipedia.org בערך 24 IMPתרופות של סבתא אורטנטית ונפלאה להצטננות ולשיעול

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן