דף הבית » תרופות סבתא » 23 תרופות שאושרו על סבתא לטיפול בבצקת ברגליים
daadaddaddaa dadddadad dadc daddaad dcdddaddc dddadadaa dda

23 תרופות שאושרו על סבתא לטיפול בבצקת ברגליים

מהי בצקת?

בצקת היא הצטברות של נוזלים ברקמות הרכות של הגוף, בדרך כלל ברגליים.זה יכול לגרום לנפיחות, נפיחות ורוך.לעתים קרובות זה מלווה בכאב ואי נוחות.בצקת היא סימפטום לבעיות רפואיות בסיסיות, כמו שמירה על נוזלים או מחלת כליות, ויכולה להיות בעלת השלכות חמורות אם לא נותרות.

23 הסעדים המומלצים והמסורתיים של סבתא לבצקת ברגליים

ניתן לטפל בצקת ברגליים בשילוב של שינויי אורח חיים, תרופות ביתיות וטיפולים רפואיים.להלן 23 תרופות מומלצות ומסורתיות של סבתא לטיפול בבצקת ברגליים:

1.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית באופן קבוע יכולה לעזור להפחית את הנפיחות הקשורה לבצקת ברגליים.זה יכול לשפר את זרימת הדם ולעזור לגופך להיפטר מעודף נוזלים.תרגילים בעלי השפעה נמוכה, כמו הליכה ושחייה, מועילים במיוחד.

2.הרם את הרגליים שלך

הרמת הרגליים יכולה לעזור להפחית נפיחות ברגליים.נסה לשמור על כפות הרגליים מעל רמת ליבך בתדירות גבוהה ככל האפשר.כשאתה שוכב, הנע את הרגליים עם כריות.

 • 3.הגדל את צריכת המים שלך
 • 4.ללבוש גרבי דחיסה
 • 5.הימנע מישיבה או עמידה לפרקי זמן ארוכים
 • 6.לאכול פחות מלח
 • 7.לעסות את הרגליים שלך

עיסוי הרגליים יכול לעזור בשיפור זרימת הדם ולהפחית את שמירת הנוזלים.השתמש במכות ארוכות ועדינות כדי לעסות את הרגליים בתנועה סיבובית.

 • 8.הימנע מלבישת בגדים צמודים
 • 9.קח אמבטיה חמה או מקלחת
 • 10.הימנע מאוכלים חמים וחריפים
 • 11.להפחית מתח
 • 12.תרגילי תרגילי נשימה עמוקים
 • 13.קח תוספי צמחים

תוספי צמחים, כמו תמצית פירות יער עוזרד, ערמונים סוסים, ובמברי, עשויים לעזור להפחית נפיחות ברגליים.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תוספי צמחים כלשהם.

 • 14.החל קומפרס קר
 • 15.לנעול נעליים רופפות
 • 16.הימנע מעקבים גבוהים
 • 17.הימנע מאלכוהול וקפאין
 • 18.קח ויטמין B6
 • 19.אכלו מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3

מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה 3, כמו סלמון, זרעי פשתן ואגוזי מלך, יכולים לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

 • 20.שתו תה שן הארי
 • 21.אכלו מזונות עשירים בוויטמין C
 • 22.נסה דיקור
 • 23.נסה טיפול בשמן אתרי

טיפול בשמן אתרי יכול לעזור להפחית נפיחות ברגליים.ניתן להשתמש בשמנים אתרים, כמו שמן ברוש ושמן לבנדר, לעיסת האזורים המושפעים.

טיפ

טיפ: יחד עם הסעדים שלמעלה, חשוב לבצע שינויים באורח חיים בריא כמו אכילת תזונה מאוזנת, הגבלת צריכת אלכוהול ולהפסיק לעשן כדי לעזור להפחית בצקת ברגליים.

מה שישבצקת ברגליים?

בצקת ברגליים היא נפיחות של כפות הרגליים, הרגליים והקרסוליים הנגרמות כתוצאה משימור נוזלים.זה יכול להיגרם ממגוון מצבים רפואיים, כולל אי ספיקת לב, מחלת כליות, מחלות כבד ומחלות בלוטת התריס.בצקת יכולה להיגרם גם כתוצאה מתזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית ותרופות מסוימות.תסמינים של בצקת ברגליים יכולים לכלול נפיחות, כבדות ותחושת הידוק ברגליים.

הסעדים המסורתיים והסבתא לבצקת ברגליים

ניתן לטפל בצקת ברגליים במגוון שיטות.התרופות המסורתיות והסבתות שימשו במשך מאות שנים לטיפול בבצקת ברגליים.להלן 23 תרופות מומלצות ומסורתיות של סבתא לבצקת ברגליים:

1.גובה

הרמת הרגליים יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.נסה לשמור על הרגליים מוגבהות מעל ליבך למשך 30 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום.זה יעזור להפחית את הנפיחות ברגליים.

2.עיסוי

עיסוי האזור הפגוע יכול לעזור להפחית בצקת ברגליים.עיסוי הרגליים בתנועה סיבובית יכול לעזור להפחית נפיחות ולהשתפרמחזור.

3.דיאטה ותזונה

אכילת תזונה בריאה ומאוזנת יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.אכילת מזונות עשירים באשלגן ודלה בנתרן יכולה לעזור להפחית נפיחות ברגליים.

4.פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.מתיחות והליכה עדינות יכולות לעזור להפחית את הנפיחות ברגליים ולשפר את זרימת הדם.

5.קומפרסים חמים וקרים

החלת קומפרסים חמים וקרים על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.קומפרסים קרים יכולים לעזור להפחית נפיחות וקומפסים חמים יכולים לעזור בשיפור זרימת הדם.

6.מכשפה לוז

החלת לוז מכשפה על האזור הפגוע יכולה לסייע בהפחתת בצקת ברגליים.לוז מכשפה מכיל טאנינים שיכולים לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

7.פטרוזיליה

שתיית תה פטרוזיליה או החלת פטרוזיליה על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הבצקת ברגליים.פטרוזיליה היא משתן שיכול לעזור להפחית נפיחות.

8.אמבטיות מלח אפסום

נקיטת אמבטיה מלח של אפסום יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.מלח אפסום מכיל מגנזיום שיכול לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

9.ג’ינג’ר

שתיית תה ג’ינג’ר או החלת ג’ינג’ר על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.ג’ינג’ר הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות.

10.חומץ תפוחים

שתיית חומץ תפוחים או החלתו על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.חומץ תפוחים מכיל חומצה אצטית שיכולה לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

11.Comfrey

החלת קומפרי על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.Comfrey הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות.

12.זרעי פשתן

אכילת זרעי פשתן או החלתו על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.זרעי פשתן עשירים בחומצות שומן אומגה 3 שיכולות לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

13.שן הארי

שתיית תה שן הארי או החלת שן הארי על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.שן הארי הוא משתן טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות.

14.HorseTail

שתיית תה סוס או החלת זנב סוס על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.ShoreStail הוא משתן טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות.

15.תמצית זרעי ענבים

נטילת תמצית זרעי ענבים או החלתו על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.תמצית זרעי ענבים עשירה בנוגדי חמצון שיכולים לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

16.חומוס

החלת חומוס על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית בצקת ברגליים.צומח חומוס הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות.

17.זרעי חרדל

החלת חרדל

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן