דף הבית » תרופות סבתא » 23 תרופות מיושנות וידועות לקרקפת מגרדת
daadaddaddaa dedddadaddaa dddddaddaa dcdadadadadaa deddaddaa

23 תרופות מיושנות וידועות לקרקפת מגרדת

קרקפת מגרדת יכולה להיות מצב מעצבן ומעצבן להתמודד איתו, אך החדשות הטובות הן שיש כמה תרופות מיושנות זמינות שיכולות לעזור לספק הקלה.מאמר זה יחקור 23 תרופות מיושנות יעילות ומוכרות לקרקפת מגרדת.

שטיפת חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה טבעית לקרקפת מגרדת המשמשת לעתים קרובות להפחתת קשקשים.זה עוזר לאזן את ה- pH של הקרקפת, שיכול לעזור להפחית את הגירוד.לשימוש, מערבבים חלק אחד חומץ תפוחים עם ארבעה חלקים מים ושופכים את התערובת על הקרקפת.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני שטיפתו במים קרירים.

סודה לשתייה

סודה לשתייה היא תרופה יעילה לקרקפת מגרדת.זה עוזר להפחתת דלקת וגירוד על ידי נטרול מאזן ה- pH של הקרקפת.לשימוש, מערבבים כף אחת של סודה לשתייה עם כוס מים אחת.מרחו את התערובת על הקרקפת והשאירו אותה 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

טיפ:

לקבלת דחיפה נוספת, הוסיפו כמה טיפות של שמן עץ התה לתערובת הסודה לשתייה לתכונות אנטי דלקתיות ואנטיספטיות.

שמן עץ התה

בשמן עץ התה תכונות טבעיות נגד פטריות ואנטיספטיות שיכולות לעזור להפחית את הגירוד והדלקת.לשימוש, מערבבים כפית אחת של שמן עץ התה עם שתי כפות מים חמים.מרחו את התערובת על הקרקפת והשאירו אותה 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד ויובש.לשימוש, חיממו כמות קטנה של שמן קוקוס ועסה אותו לקרקפת.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

אלוורה

אלוורה הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וגרד.לשימוש, חלץ את הג’ל מעלה אלוורה והחל אותו על הקרקפת.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

שמן זית

שמן זית הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד ויובש.לשימוש, חיממו כמות קטנה של שמן זית ועסה אותו לקרקפת.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

מיץ לימון

מיץ לימון הוא מעמד טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד ודלקת.לשימוש, מערבבים כף אחת של מיץ לימון עם שתי כוסות מים.מרחו את התערובת על הקרקפת והשאירו אותה 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

שום

שום הוא אנטי -פטרייתי ואנטיביוטיקה טבעית שיכולים לעזור להפחית גירוד ודלקת.לשימוש, מרסקים שתי שיני שום ומערבבים אותו עם כף שמן זית אחת.מרחו את התערובת על הקרקפת והשאירו אותה 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

מנטה

מנטה היא אנטי דלקתית טבעית שיכולה לעזור להפחית גירוד ודלקת.לשימוש, תלול כפית אחת של עלי נענע מיובשים בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מסננים את התערובת ומורחים אותה על הקרקפת.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

מרווה

מרווה הוא נוגד פטריות טבעי ומעורר עיקול שיכול לעזור להפחית גירוד ודלקת.לשימוש, תלול כפית אחת של עלי מרווה מיובשים בכוס מים חמים למשך 10 דקות.מסננים את התערובת ומורחים אותה על הקרקפת.השאירו אותו למשך 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

neem

נם הוא נוגד פטרייתי ואנטיבקטריאלי טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד ודלקת.לשימוש, מערבבים שתי כפות אבקת נים עם כוס מים חמים.מרחו את התערובת על הקרקפת והשאירו אותה 10-15 דקות לפני השטיפה במים קרירים.

שטח קפה

שטחי קפה הם פילינג טבעי שיכול לעזור להפחית גירוד ודלקת.לשימוש, מערבבים כף אחת של שטחי קפה עם כוס מים חמים.מרחו את התערובת על הקרקפת והשאירו שמן חרדל

כדי לרפא קרקפת מגרדת

שמן חרדל הוא תרופה יעילה לקרקפת מגרדת.זה עשיר אניn מינרלים, ויטמינים וחומצות שומן חיוניות, שיכולות לעזור להפחית דלקת וגירוי.תרופה טבעית זו מסייעת להפחית את ההתקלפות והגרד על ידי מתן קרקפת לחות.זה גם עוזר להפחית חיידקים ופטריות, העלולים לגרום לזיהומים בקרקפת.כדי להשתמש בשמן חרדל, מערבבים כף אחת של שמן חרדל עם שתי כפות שמן קוקוס.לעסות את התערובת לקרקפת ולהשאיר אותה לפחות 30 דקות לפני השטיפה.

חומץ תפוחים לקרקפת מגרדת

חומץ תפוחים הוא תרופה יעילה נוספת לקרקפת מגרדת.זה עוזר להפחתת דלקת וגרד בגלל תכונותיו נגד פטריות ואנטיבקטריאליות.בנוסף, זה עוזר לשמור על איזון החומציות של הקרקפת, המסייע להפחתת התקלפות וגירוי.כדי להשתמש בחומץ תפוחים, מערבבים כפית אחת של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.מרחי את התערובת על הקרקפת ועסה אותה פנימה. השאר אותה לפחות 15 דקות לפני שטיפה אותה.

זרעי חילבה לקרקפת מגרדת

זרעי חילבה הם תרופה טבעית לקרקפת מגרדת.הם מכילים תכונות נגד פטריות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית גירוד והתקלפות.כדי להשתמש בזרעי חילבה, משרים שתי כפות זרעי חילבה בכוס מים לילה.בבוקר, מסננים את המים ומערבבים אותם עם שתי כפות שמן קוקוס.לעסות את התערובת לקרקפת ולהשאיר אותה לפחות 30 דקות לפני השטיפה.

נים עלים לקרקפת מגרדת

עלי Neem הם גם תרופה יעילה לקרקפת מגרדת.הם מכילים תכונות אנטי -פטרייתיות ואנטיבקטריאליות שיכולות לעזור להפחית דלקת וגרד.כדי להשתמש בעלים של נם, טוחן קומץ עלי נם לעיסה.החל את העיסה על הקרקפת והשאיר אותה לפחות 30 דקות לפני שטיפתו.

23 תרופות מיושנות ויעילות אלה עבור קרקפת מגרדת יכולים לעזור להפחית דלקת, גירוי וגרד.עם זאת, אם המצב נמשך או מחמיר, מומלץ להתייעץ עם רופא.

שאלות נפוצות

  • האם אוכל להשתמש בכל התרופות הללו יחד?
    לא מומלץ להשתמש בסעדים אלה יחד מכיוון שחלקם עשויים להיות בעלי השפעות סותרות.עדיף לבחור תרופה אחת בכל פעם ולראות כיצד קרקפתך מגיבה אליו.
  • באיזו תדירות עלי להשתמש בתרופות אלה?
    עדיף להשתמש בתרופות אלה פעם או פעמיים בשבוע.עם זאת, אם המצב נמשך, מומלץ להתייעץ עם רופא.

23 התרופות המיושנות הללו לקרקפת מגרדת יכולות לעזור להפחית דלקת, גירוי וגרד.עם זאת, אם המצב נמשך או מחמיר, מומלץ ל התייעץ עם רופא .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן