דף הבית » תרופות סבתא » 23 תרופות ביתיות לטיפול מהיר אוראלי
daadaddaddaa dddaadddaa dcdddaddc deddda dddaddcd

23 תרופות ביתיות לטיפול מהיר אוראלי

לחיות עם כיבי פה כואבים ומכוערים יכולים להיות חוויה לא נוחה, ואם אתם מחפשים הקלה מהירה, סביר להניח שתפנו לתרופות ביתיות.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור לך לטפל ולנהל כיבים אפטיים דרך הפה במהירות וביעילות.

מהם כיבים אוראליים אוראליים?

כיבים אפטיים דרך הפה, המכונה בדרך כלל כיבים בפה, הם פצעים קטנים וכואבים המופיעים בתוך הפה.הם יכולים להיגרם על ידי מספר גורמים, כולל לחץ, הורמונים, אלרגיות או אפילו מערכת חיסון מוחלשת.כיבים אפטיים דרך הפה יכולים להיות כואבים מאוד ויכולים להקשות על אכילה, שתייה ואפילו לדבר.

23 תרופות ביתיות לטיפול מהיר אוראלי מהיר

כשמדובר בטיפול בכיבים אפטיים דרך הפה, ישנם תרופות ביתיות רבות שיכולות לעזור לספק הקלה מהירה.להלן 23 מהתרופות הביתיות הפופולריות והיעילות ביותר לטיפול מהיר אוראלי מהיר:

 • שטיפת מי מלח: ממיסים כפית מלח אחת בכוס מים חמים ולהשתמש בהם כדי לשטוף את הפה שלך 3-4 פעמים ביום.מי המלח יכולים לעזור להפחית דלקת ולקדם ריפוי של הכיבים.
 • חלב קר: חלב קר יכול לספק הקלה זמנית מכאב של כיב.כל שעליך לעשות הוא לשטוף חלב קר בפה שלך כמה דקות ואז לירוק אותו.
 • מיץ אלוורה: מיץ אלוורה הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבי בפה.פשוט גרגר עם מיץ אלוורה 2-3 פעמים ביום.
 • כורכום: כורכום הוא חיטוי טבעי ובעל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ולהאיץ ריפוי של כיבי פה.מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום בכוס מים חמים והשתמשו בו כדי לשטוף את הפה מספר פעמים ביום.
 • שמן עץ התה: שמן עץ התה הוא חיטוי טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבים בפה.כל שעליך לעשות הוא לערבב כמה טיפות שמן עץ התה בכף מים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך 2-3 פעמים ביום.
 • חומץ תפוחים: חומץ תפוחים הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאב הנגרמים על ידי כיבי בפה.מערבבים כף אחת של חומץ תפוחים בכוס מים חמים והשתמשו בו כדי לשטוף את הפה מספר פעמים ביום.
 • שמן קוקוס: שמן קוקוס הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבי בפה.כל שעליך לעשות הוא לשחרר כף שמן קוקוס בפה למשך כמה דקות ואז לירוק אותו.
 • סודה לשתייה: סודה לשתייה היא חיטוי טבעי ויכולה לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבי בפה.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית אחת של סודה לשתייה בכוס מים חמים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.
 • דבש: דבש הוא חיטוי טבעי ובעל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית נפיחות ולהאיץ ריפוי של כיבי פה.פשוט מרחי כמות קטנה של דבש על הכיב ותן לו לשבת כמה דקות לפני שטיפתו.
 • לימון: לימון הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבי בפה.כל שעליך לעשות הוא לערבב כפית אחת של מיץ לימון סחוט טרי בכוס מים חמים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה מספר פעמים ביום.
 • שום: שום הוא חיטוי טבעי ויכול לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבי בפה.פשוט מרסקים שן שום אחד ומערבבים אותו עם כפית דבש.מרחו את התערובת על הכיב ונותנים לו לשבת כמה דקות לפני שטיפתו.
 • כוסברה: כוסברה היא חיטוי טבעי ויכולה לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים על ידי כיבי בפה.פשוט מרתיחים כפית אחת של זרעי כוסברה בכוס מים למשך 10 דקות.מסננים את הנוזל והשתמשו בו כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.
 • קרח: קרח יכול לעזור להפחית נפיחות וכאבים הנגרמים בכיב בפה.כל שעליך לעשות הוא לעטוף כמה קוביות קרח בבד דק ומרחי אותו על הכיב למשך מספר דקות.
 • יוגורט: הפרוביוטיקה ביוגורט יכולהעזרו בהפחתת הדלקת ולקדם ריפוי של כיבי הפה.פשוט אכלו כמה כפיות של יוגורט רגיל מספר פעמים ביום.
 • תרופות ביתיות לטיפול אפתי אוראלי

  Aphthous אוראלי הוא מצב שכיח הגורם לפצעים אדומים או לבנים כואבים בפה.אמנם אין תרופה אחת, אך ישנם מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות הקשורים למצב.להלן 23 תרופות ביתיות לטיפול מהיר אוראלי מהיר שיכולים לעזור לך למצוא הקלה.

  1.שטיפת מי מלח

  שטיפה של מי מלח היא אחת התרופות הפשוטות והיעילות ביותר לבית לאפיות דרך הפה.פשוט ממיסים כפית מלח אחת בכוס מים חמים והשתמשו בו כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.זה יעזור להפחית את הדלקת ולהאיץ את הריפוי.

  2.משחת סודה לשתייה

  סודה לשתייה היא תרופה ביתית יעילה נוספת לאפטה אוראלית.כדי להכין משחה, מערבבים כפית אחת של סודה לשתייה עם כמה טיפות מים.החל את העיסה ישירות על האזור הפגוע והשאיר אותו מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

  3.שטיפה של מי חמצן

  מי חמצן הוא חיטוי רב עוצמה וניתן להשתמש בו כדי לסייע בטיפול באפטה אוראלי.מערבבים חלק אחד מי חמצן עם שני חלקים מים והשתמש בהם כדי לשטוף את הפה מספר פעמים ביום.זה יעזור להפחית את הדלקת ולהאיץ את הריפוי.

  4.אלוורה ורה ג’ל

  ג’ל אלוורה הוא אנטי דלקת טבעי שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת הכאב ואי הנוחות הקשורים לאפטה אוראלי.החל כמות קטנה של ג’ל אלוורה ישירות על האזור המושפע מספר פעמים ביום.

  5.שמן עץ התה

  שמן עץ התה הוא חיטוי רב עוצמה שניתן להשתמש בו כדי לסייע בטיפול באפטה אוראלי.הוסף כמה טיפות שמן עץ התה לכוס מים חמים והשתמש בהם כדי לשטוף את הפה מספר פעמים ביום.

  6.שורש ליקוריץ

  שורש ליקוריץ הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות, כולל אפיוס דרך הפה.הכינו משחה על ידי ערבוב כפית אחת של אבקת שורש ליקוריץ עם כמה טיפות מים.החל את העיסה ישירות על האזור הפגוע והשאיר אותו מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

  7.כורכום

  כורכום הוא אנטי דלקת חזק שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת הכאב ואי הנוחות הקשורים לאפטה אוראלי.הכינו משחה על ידי ערבוב כפית אחת של אבקת כורכום עם כמה טיפות מים.החל את העיסה ישירות על האזור הפגוע והשאיר אותו מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

  8.חומץ תפוחים

  חומץ סיידר תפוחים הוא חיטוי טבעי שניתן להשתמש בו כדי לסייע בטיפול באפטה אוראלי.מערבבים חלק אחד חומץ תפוחים עם שני חלקים מים והשתמשו בו כדי לשטוף את הפה מספר פעמים ביום.

  9.שמן קוקוס

  שמן קוקוס הוא אנטי דלקת טבעי שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת הכאב והאי הנוחות הקשורים לאפטה דרך הפה.החל כמות קטנה של שמן קוקוס ישירות על האזור המושפע מספר פעמים ביום.

  10.תה קמומיל

  תה קמומיל הוא אנטי דלקת טבעי שניתן להשתמש בו כדי לסייע בהפחתת הכאב והאי הנוחות הקשורים לאפטה דרך הפה.תלול שקית תה קמומילית בכוס מים חמים ולהשתמש בו כדי לשטוף את הפה שלך מספר פעמים ביום.

  תרופות ביתיות אחרות

  בנוסף לתרופות הביתיות לעיל, ישנם מספר תרופות טבעיות אחרות שעשויות להועיל לטיפול באפטה דרך הפה.אלו כוללים:

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן