דף הבית » תרופות סבתא » 23 תרופות ביתיות זמינות לפצעי לחץ
daadaddaddaa dddaadddaa ddeddaddaa dcdadadad dcdda

23 תרופות ביתיות זמינות לפצעי לחץ

גוף האדם הוא מכונה מדהימה, המסוגלת לרפא את עצמו בדרכים מדהימות.לרוע המזל, פגיעות ומצבים רפואיים מסוימים יכולים להוביל לפצעי לחץ, מה שעלול להיות כואב ואיטי להפליא לרפא.למרבה המזל, ישנם מספר תרופות ביתיות העומדות לרשותכם כדי לעזור לכם לנהל ולטפל בפצעי לחץ.

במאמר זה נבחן 23 תרופות ביתיות העומדות לרשות פצעי לחץ בהם תוכלו להשתמש כדי להפחית את הכאב, להאיץ את הריפוי ולמנוע פצעים עתידיים.

גורמים לפצעי לחץ

פצעי לחץ נגרמים כתוצאה מלחץ ממושך על העור.לחץ זה יכול לנבוע ממצב רפואי בסיסי, כמו שיתוק או השמנת יתר, או ממקור חיצוני, כמו כסא גלגלים או מיטה.כאשר הלחץ על העור גדול מדי, הוא יכול לגרום להתפרקות העור, מה שמוביל לפצעים.

תרופות ביתיות לפצעי לחץ

ישנן מספר תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב, להאיץ את הריפוי ולמנוע פצעים עתידיים.

1.השתמש בכריות וכריות

שימוש בכריות וכריות לתמיכה בגוף יכול לעזור להפחית את הלחץ על העור.הקפד להשתמש בכריות וכריות המתוכננות באופן ספציפי להפחתת לחץ, כמו כריות אוויר וטריזים קצף.

2.שמור על העור נקי ויבש

חשוב לשמור על העור נקי ויבש כדי לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.נקה את האזור עם סבון עדין ומים קלים, ואז טופח בעדינות בו יבש.הימנע מקרצוף האזור, מכיוון שזה יכול לגרום לגירוי נוסף.

3.שנה מיקומים לעיתים קרובות

שינוי עמדות לעתים קרובות יכול לעזור להפחית את הלחץ על העור ולהאיץ את הריפוי.הקפד לשנות עמדות לפחות כל שעתיים, והשתמש בכריות או בכריות כדי לעזור לתמוך בגוף.

4.אפשר אוויר להסתובב

איפשר לאוויר להסתובב סביב האזור הפגוע יכול לעזור להפחית את הכאב ולהאיץ את הריפוי.הימנע מלבישת בגדים צמודים או שימוש בשמיכות כבדות, מכיוון שהדבר יכול למנוע את ההפצה של האוויר כראוי.

5.השתמש בקרם אקטואלי

שימוש בקרם אקטואלי, כמו קרם אנטי דלקתי או קרם ריפוי פצעים, יכול לעזור להפחית את הכאב ולהאיץ את הריפוי.הקפד לעקוב אחר ההוראות על האריזה ומרחי את השמנת על פי הוראות.

6.קח אמבטיה חמה

אמבטיה חמה יכולה לעזור להפחית את הכאב ולהאיץ את הריפוי.הקפד להוסיף מלחי אפסום לאמבטיה כדי לסייע בהפחתת הדלקת ולקדם ריפוי.

7.השתמש בכרית חימום

שימוש בכרית חימום יכול לעזור להפחית את הכאב ולהאיץ את הריפוי.הקפד להשתמש בסביבה נמוכה, מכיוון שטמפרטורות גבוהות עלולות לגרום נזק נוסף.

8.השתמש בחבילות קרח

שימוש באריזות קרח יכול לעזור להפחית את הכאב והדלקת.הקפידו לעטוף את חבילת הקרח בבד לפני שמריחים אותו על העור, מכיוון שמגע ישיר עם הקרח עלול לגרום נזק נוסף.

9.הימנע מעודף לחות

לחות עודפת עלולה לגרום לגירוי נוסף ולהאט את תהליך הריפוי.הימנע משימוש בקרמים או קרמים, מכיוון שאלו יכולים ללכוד לחות בעור.

10.אכלו תזונה בריאה

אכילת תזונה בריאה יכולה לעזור להאיץ את הריפוי ולהפחית את הדלקת.הקפידו לכלול שפע של פירות וירקות טריים, חלבונים רזים ושומנים בריאים בתזונה.

11.קח תוספי ויטמין

נטילת תוספי ויטמין יכולה לעזור להאיץ את הריפוי ולהפחית את הדלקת.דאג לקחת מולטי ויטמין המכיל ויטמינים A, C ו- E.

12.הימנע משקל עודף

עודף משקל יכול להפעיל לחץ נוסף על העור ולהאט את הריפוי.הקפד לשמור על משקל בריא ולהימנע מכל לחץ נוסף על העור.

13.תרגיל באופן קבוע

פעילות גופנית באופן קבוע יכולה לעזור בשיפור זרימת הדם, להפחית דלקת ולהאיץ את הריפוי.הקפד להתחיל לאט ולהגדיל את רמת הפעילות שלך בהדרגה.

14.השתמש במכונת אדים

שימוש במגזר אדים יכול לעזור להפחית את היובש והגירוי.הקפד להשתמש במכונת אדים מגניבה של ערפל, שכן מכשירי אדים חמים יכולים לגרום לגירוי נוסףו

15.

חלק 2: 23 תרופות ביתיות לפצעי לחץ

1.אלוורה

אלוורה היא אחת מהתרופות הביתיות הוותיקות והנפוצות ביותר לפצעי לחץ.יש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטיבקטריאליות המסייעות להפחתת דלקת, מספקים הקלה מכאבים וגרד ומפחיתים את הסיכון לזיהום.כדי להשתמש באלוורה, החל אותו ישירות על האזור המושפע פעמיים עד שלוש ביום.

2.שמן קוקוס

שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור לחות את העור ולהפחית את הסיכון לפצעי לחץ.הוא מכיל חומצה לאורית, המסייעת להרוג חיידקים ולהפחתת דלקת.כדי להשתמש בשמן קוקוס, מרחו שכבה דקה של שמן על האזור הפגוע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

3.דבש

דבש הוא חומר טבעי אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית את הכאב, הדלקת והסיכון לזיהום.כדי להשתמש בדבש, החל שכבה דקה של דבש על האזור המושפע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

4.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא חומר אנטי-חיטוי ואנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית את הסיכון לזיהום ולהפחתת הדלקת.כדי להשתמש בחומץ תפוחים, ערבבו חלקים שווים של חומץ תפוחים ומים ומורחים את התערובת על האזור הפגוע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

5.שמן זית

שמן זית הוא קרם לחות טבעי שיכול לעזור לחות את העור ולהפחית את הסיכון לפצעי לחץ.הוא מכיל נוגדי חמצון שיכולים לעזור להפחית דלקת.כדי להשתמש בשמן זית, מרחו שכבה דקה של שמן על האזור הפגוע פעמיים עד שלוש ביום.

6.כורכום

כורכום הוא חומר אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וכאב.כדי להשתמש בכורכום, מערבבים כפית אחת של אבקת כורכום עם כף שמן זית אחת ומורחים את התערובת על האזור הפגוע פעמיים עד שלוש ביום.

7.שום

שום הוא חומר אנטיבקטריאלי טבעי שיכול לעזור להפחית את הסיכון לזיהום.כדי להשתמש בשום, לרסק שן שום של שום ומערבבים אותו עם כף שמן זית אחד.החל את התערובת על האזור המושפע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

8.קמומיל

קמומיל הוא חומר אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וכאב.כדי להשתמש בקמומיל, תלול כפית אחת של פרחי קמומיל בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים, מצננים ומורחים את התערובת על האזור המושפע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

9.מכשפה לוז

לוז מכשפה הוא מענק טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וכאב.כדי להשתמש במכשפה לוז, מערבבים כפית אחת של תמצית לוז מכשפה עם כוס מים אחת ומורחים את התערובת על האזור הנגוע פעמיים עד שלוש ביום.

10.מלח אפסום

מלח אפסום הוא חומר אנטי-חיטוי טבעי ואנטי דלקתי שיכול לעזור להפחית את הסיכון לזיהום ולהפחתת דלקת.כדי להשתמש במלח אפסום, מערבבים כוס אחת של מלח אפסום עם כוס מים חמים ומורחים את התערובת על האזור הפגוע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

11.שקיות תה

שקיות תה הן חומר אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית דלקת וכאב.כדי להשתמש בשקיות תה, תלולות שתי שקיות תה בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים, מצננים ומורחים את התערובת על האזור המושפע פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

12.סודה לשתייה

סודה לשתייה היא חומר אנטי-חיטוי ואנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית את הסיכון לזיהום ולהפחתת דלקת.כדי להשתמש בסודה לשתייה, מערבבים כפית אחת של סודה לשתייה עם כוס מים חמים ומורחים את התערובת על האזור הנגוע פעמיים עד שלוש ביום.

13.שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא חומר טבעי אנטי דלקתי ואנטיבקטריאלי שיכול לעזור להפחית דלקת, הפחתת הכאב ולהפחית את הסיכון לזיהום.כדי להשתמש בשמן לבנדר, מערבבים שתי טיפות של שמן לבנדר עם כף שמן זית ומורחים את התערובת על האזור הנגוע פעמיים עד שלוש ביום.

14.שיבולת שועל

שיבולת שועל היא חומר טבעי אנטי דלקתי ולחות שיכול לעזור להפחית את הדלקתn, להפחית את הכאב ולחות לחות

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן