דף הבית » תרופות סבתא » 23 התרופות של סבתא מרגיעה ומומלצת לגודש באוזן
ddaadaddaddaa dadc daddaad dedadddad ddeddedcdadaa dcdddda

23 התרופות של סבתא מרגיעה ומומלצת לגודש באוזן

מה עומס באוזן?

גודש באוזן הוא בעיה שכיחה הנגרמת על ידי הצטברות נוזלים בתעלת האוזן.זה יכול להוביל לתחושה של מלאות, שמיעה עמומה ולתחושת לחץ באוזן.זה ידוע גם בשם חסימת אוזניים או כאבי אוזניים.בדרך כלל זה נגרם כתוצאה מזיהום, אלרגיות או הצטננות.זה יכול להיגרם גם על ידי הצטברות של שעווה בתעלת האוזן.

הסעדים של סבתא לגודש באוזן

ישנם תרופות רבות של סבתות שיכולות לעזור להקל על תסמיני העומס באוזן.להלן 23 מהתרופות המרגיעות והמומלצות ביותר:

1.קומפרס חם

החלת דחיסה חמה על האוזן הפגועה יכולה לעזור להפחית את העומס והכאב.כל שעליך לעשות הוא להשרות מטלית במים חמים, מכה אותו והניח אותו מעל האוזן למשך 10 דקות.עשה זאת מספר פעמים ביום.

2.שטיפת מי מלח

מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים והשתמשו בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.זה יעזור לשטוף כל שעווה או חיידקים שעלולים לגרום לגודש.

3.שום

שום הוא אנטיביוטיקה טבעית ואנטי דלקתית.כדי להשתמש בו לגודש באוזן, טוחנים שני שיני שום ומערבבים עם כפית שמן זית.הכניסו כמה טיפות מהתערובת הזו לאוזן הפגועה כדי לעזור להפחית דלקת וכאב.

4.שמן זית

שמן זית כולל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הגודש באוזן.הכניסו שתיים או שלוש טיפות של שמן זית חם לאוזן הפגועה.עשה זאת מספר פעמים ביום כדי להקל על הסימפטומים.

5.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא דרך נהדרת להפחית את העומס באוזן.מרתיחים מעט מים ושופכים אותם לקערה גדולה.מכסים את הראש במגבת ושאפו את הקיטור למשך 10 דקות.עשה זאת מספר פעמים ביום.

6.מיץ בצל

למיץ בצל תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.מחלצים את המיץ מבצל טרי והכניסו כמה טיפות לאוזן הפגועה.עשה זאת מספר פעמים ביום.

7.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר יכול לעזור להפחית דלקת וכאב הנגרמים כתוצאה מגודש באוזן.מחלצים את המיץ משורש ג’ינג’ר טרי והכניסו כמה טיפות לאוזן הפגועה.עשה זאת מספר פעמים ביום.

8.פרחי מוללין

לפרחי מוליין יש תכונות אנטי דלקתיות ומטפלות בכאב שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.מרתיחים קומץ מהפרחים במים למשך 10 דקות.מסננים את התערובת ומקררים אותה.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.

9.זרעי חילבה

לזרעי חילבה יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגישות כאבים שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.טוחנים כפית של הזרעים ומערבבים עם כפית שמן זית חם.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.

10.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.מערבבים כפית של חומץ תפוחים עם כוס מים חמים והשתמשו בטפטפת כדי להכניס כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.

11.עלי בזיליקום

לעלי בזיליקום יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות כאבים שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.טוחנים קומץ העלים ומערבבים עם כפית שמן זית חם.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.

12.שורש ליקוריץ

שורש ליקוריץ יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגישות כאבים שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.חלץ את המיץ משורש ליקריץ טרי והכניס כמה טיפות לאוזן הפגועה.עשה זאת מספר פעמים ביום.

13.כורכום

לכורכום יש תכונות אנטי דלקתיות ומרגישות כאבים שיכולות לעזור להפחית את העומס באוזן.טוחנים כפית כורכום ומערבבים עם כפית שמן זית חם.הכניסו כמה טיפות מהתערובת לאוזן הפגועה.

14.שמן זרעי פשתן

תרופות ביתיות לעומס אוזניים

עומס אוזניים יכול להיות מאוד לא קומברתחושה נעימה שיכולה להימשך ימים.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור לספק הקלה מעומס האוזניים.להלן 23 תרופות סבתות מומלצות לגודש באוזן:

1.שמן שום

שמן שום הוא תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להכין שמן שום, פשוט מערבבים כמה טיפות שמן שום עם כמה טיפות שמן זית ומחממות מעט את התערובת.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהתערובת החמה באוזן הפגועה.

2.מיץ בצל

מיץ בצל הוא גם תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להשתמש במיץ בצל למטרה זו, פשוט חילוץ את המיץ מבצל ואז מחמם מעט את המיץ.בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות ממיץ הבצל החם באוזן הפגועה.

3.חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה נוספת לטיפול בגודש באוזניים.כדי להכין את התרופה, מערבבים 1 כפית חומץ תפוחים עם כוס מים חמים.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהתערובת באוזן הפגועה.

4.שמן עץ התה

שמן עץ התה הוא חומר חיטוי ואנטי דלקתי חזק שיכול לעזור להפחית את גודש האוזניים.כדי להשתמש בשמן עץ התה למטרה זו, ערבבו כמה טיפות שמן עץ התה עם כמה טיפות שמן זית וחממו מעט את התערובת.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהתערובת החמה באוזן הפגועה.

5.קומפרס חם

קומפרס חם יכול לעזור להפחית את הדלקת ולהקל על עומס האוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט טבלו מטלית נקייה במים חמים וסובבו אותו.לאחר מכן, החל את הבד על האוזן הפגועה למשך 15 דקות.

6.שמן זית

שמן זית הוא חומר סיכה טבעי שיכול לעזור להפחית את עומס האוזניים.כדי להשתמש בשמן זית למטרה זו, פשוט מחממים כמה טיפות שמן זית ואז בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהשמן החם באוזן הפגועה.

7.שאיפת קיטור

שאיפת קיטור היא תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, פשוט מלא קערה במים חמים ונשען מעליו במגבת עטופה מעל הראש.שאפו את הקיטור למשך 10 דקות.

8.תמיסת מלח

תמיסת מלח היא תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להכין את התמיסה, מערבבים 1 כפית מלח עם כוס מים חמים.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהפתרון באוזן הפגועה.

9.שמן מוללין

שמן מוללין הוא תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, ערבבו כמה טיפות של שמן מולין עם כמה טיפות שמן זית וחממו מעט את התערובת.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהתערובת החמה באוזן הפגועה.

10.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, חילוץ את המיץ מחתיכת ג’ינג’ר ואז חיממו מעט את המיץ.בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות של המיץ החם באוזן הפגועה.

11.בזיל

בזיל הוא תרופה יעילה נוספת לטיפול בגודש באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, חילוץ את המיץ מכמה עלי בזיליקום ואז מחממים מעט את המיץ.בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות של המיץ החם באוזן הפגועה.

12.תמצית זרעי אשכוליות

תמצית זרעי אשכוליות היא חומר חיטוי ואנטי דלקתי חזק שיכול לעזור להפחית את גודש האוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות של תמצית זרעי אשכוליות עם כמה טיפות שמן זית וחממות מעט את התערובת.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהתערובת החמה באוזן הפגועה.

13.שמן נים

שמן Neem הוא תרופה יעילה לטיפול בגודש באוזניים.כדי להשתמש בתרופה זו, מערבבים כמה טיפות של שמן נם עם כמה טיפות שמן זית וחמם מעט את התערובת.לאחר מכן, בעזרת ספוגית כותנה, מרחו כמה טיפות מהתערובת החמה באוזן הפגועה.

14.שמן לבנדר

שמן לבנדר הוא יעיל

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן